Vienas pervargimo darbe simptomų – padidėjusi infarkto rizika, sako Vilniaus universiteto organizacijų psichologė docentė Jurgita Lazauskaite-Zabielskė.
Komentatoriaus darbas – tarsi sėdėjimas ant parako statinės, vieną dieną gali sektis gerai, kitą – nebe, pasakoja LRT sporto prodiuseris Ramūnas Grumbinas. Futbolo komentatorius Paulius Jakelis LRT RADIJUI pasakoja, kad komentatoriai sulaukia tiek pat kritikos, kiek treneriai, tačiau ji ne visada būna objektyvi.
Dalyvaujant eisme Lietuvoje trūksta kultūros, tačiau motociklininkai tampa draugiškesni, LRT RADIJUI sako vairavimo mokyklos „Draiveris“ instruktorius Kęstutis Jurevičius ir Kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys. Anot jų, reikia skatinti ne tik atsakingą dalyvavimą eisme, bet ir suvokimą, kad gerbdami vienas kitą apsaugosime ir save.
Į socialinių globėjų šeimas vaikai dažnai atvyksta sužaloti, liesi, susigūžę, jie verkia, tačiau greitai atsiskleidžia, LRT RADIJUI sako Lietuvoje socialiniu globėju dirbantis Belgijos pilietis Bartas Pauwelsas. Taigi, pabrėžia jis, kyla klausimas, kodėl šie vaikai iš šeimų paimami per vėlai ir laiku negauna reikiamos pagalbos.
Vairavimo mokyklos „Autologija“ instruktorė Marija Ulevičienė džiaugiasi dėl keliuose atsirandančios šypsenos ir tolerancijos, tačiau pastebi, kad merginos kelyje tampa agresyvesnės ir galvoja, kad visi jas turi praleisti. LRT RADIJO laidoje „10–12“ ji dalijosi savo profesine patirtimi.
Du neperleidžiami mėnesiai tėčiams, du tokie pat mamoms ir aštuoni mėnesiai, kuriuos gali rinktis arba tėtis, arba mama – tokį vaiko priežiūros atostogų modelį siūlo nustatyti Europos Sąjunga. Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministras sako, kad mūsų šalis šį siūlymą remia ir ramina, kad galimybė naudotis dvejų metų atostogomis nebus panaikinta. „Jei būtų sutarta [dėl formulės] 2+2+8, tai nereiškia, kad visose šalyse įsigaliotų vienoda tvarka. Lietuvoje ir toliau ją išlaikysime pakankamai dosnią“, – teigia Linas Kukuraitis.
Lietuva per nepriklausomybės metus tapo tokiu Europos automobilių sąvartynu kaip „Humana“, kuri veža dėvėtus drabužius. Vežti čia senus automobilius yra normalu, LRT RADIJO laidai „10–12“ teigia projekto „Geležiniai spąstai“ iniciatorius Renaldas Gabartas.
Jei anksčiau žmonės vieną drabužį dėvėdavo bent 40 kartų ir tik tada išmesdavo, dabar apsiribojama vos 7 kartais, LRT RADIJUI sako mados žurnalistė Deimantė Bulbenkaitė.