Alexandros Horowitz knygoje "Ką šunys galvoja?" rašoma ir apie tai, kaip suartėti su savo šunimi per jo pasaulio suvokimą, kaip suprasti jo elgesį ir apmąstyti jo vietą jūsų gyvenime.
Paskutinis vasaros mėnuo rikiuoja daržininkų darbus. Kiekvienam bus naudingi didžiulės praktinės patirties turinčios biomedicinos mokslų dr. Genovaitės Visockienės patarimai gelbstint daržo augalus nuo ligų, gerinant esamo ir net būsimo derliaus kokybę.
Bulgarų medicinos tyrinėtojas Christo Mermerski savo receptą pavadino "Revoliuciniu vėžio išvarymu". Anot autoriaus, tai efektyvi profilaktikos priemonė prieš visas vėžio rūšis, puikiai išvalo inkstus, kepenis, gydo širdį, stiprina imunitetą, taip pat gerina smegenų darbą, stiprina atmintį, užkerta kelią infarktui ir insultui.
Lauke auginamų daržovių sėjos ir sodinimo laikas labai priklauso nuo augalų biologinių savybių ir gamtos bei klimato sąlygų.
Taip teigia Lietuvos fenologijos mokslo, daržovių selekcijos ir sėklininkystės pradininkas Lietuvoje profesorius Stasys Nacevičius. Norėdami gauti pastovų derlių, turime daržoves pasėti arba jų daigus pasodinti tinkamu laiku. Kai pasėjama per anksti, pasėliui gali pakenkti šalnos, kai per vėlai – perdžiūvusioje dirvoje sėklos blogai sudygsta, jas labiau puola ligos ir kenkėjai. Būsimus orus galima nuspėti pagal fenologinius reiškinius (fe
Iš daugybės šunų, pabuvojusių kosmose, labiausiai išgarsėjo Laika, Belka su Strelka bei Zviozdočka. Po pastarosios laimingo sugrįžimo į Žemę žmonija netrukus išgirdo apie istorinį Jurijaus Gagarino skrydį.
Ne visiems pasisekė
Naudodami oro balionus, SSRS ir JAV mokslininkai trečiajame XX a. dešimtmetyje atliko pirmuosius eksperimentus, ieškodami galimybių sudaryti reikiamas sąlygas aukštos organizacijos gyvūnų gyvybei viršutiniuose atmosferos sluoksniuose. Po kelių dešimtmečių į kosmosą kilo daugiapakopės raketos, į kurių hermetiškas galvutes mokslininkai
Kaunietė Irena Čerenkovienė keliolika metų sovietmečiu dirbo Laisvės alėjoje, netoli Įgulos bažnyčios veikusioje vaikų kavinėje "Pasaka". Tai, pasak Irenos, buvo vienintelė tokia kavinė visoje SSRS. Todėl čia nuolat lankydavosi svečių iš įvairių šalių. Juos į kavinę palydėdavo anuomet buvusi Prekybos valdybos viršininkė Valerija Urmonienė ir miesto komunistų partijos pirmasis sekretorius Vladislovas Mikučiauskas. Patekti į kavinę, kuri, beje, priklausė garsiajai "Tulpei", patekti nebuvo lengva – už durų stovėdavo laukiančiųjų eilės.
1980: pačioje Lai
Anot nepriklausomo kulinarijos ir mitybos eksperto Vincento Sako, atšilo oras – pakilo noras iškylauti gamtoje. Ekspertas pataria čirškinti ant žarijų kalakutienos kepsnius, nes jie yra skaniausi ir sveikiausi. Kartu pateikia kepamos kalakutienos blizgio ir jau iškeptos – pavilgo receptus.
"Geriausia kepti ant grotelių arba suspaudus kepsninėmis žnyplėmis. Kalakuto krūtinėlės filė reikia supjaustyti 20–18 cm ilgio, 9–10 cm pločio ir 2–2,5 cm storio stačiakampiais arba ovaliais gabalais ir sudėti į marinatus. Išėmus iš marinatų gerai nuvarvinti", – pataria V.S
Sveikos mitybos ir gyvensenos propaguotoja kaunietė Danutė Kunčienė vakar sukūrė šį originalų sveiko skanumyno receptą, kurio pavadinimą sugalvojo ekspromtu, skindama erškėtrožių žiedlapius, ant kurių išdėliojo savo gardėsį.
Reikės:
100 g skysto medaus,
100 g maltų saulėgrąžų,
100 g sezamų sėklų,
50 g sirupo (pušų spyglių arba svarainių),
žiupsnelio erškėtrožių žiedlapių.
Viską suplakti. Galima formuoti rutuliukus, jais įdaryti erškėtrožių žiedus arba džiovintas slyvas.