Kovotojai su fejerverkais nereikalauja uždrausti įspūdingų šventinių ugnies šou, bet norėtų, kad Jungtinėje Karalystėje fejerverkus būtų galima leisti tik per šventes.
Prancūzijos prekybininkai priversti vis dažniau naudoti įvairias prekių apsaugos nuo vagysčių priemones net ir tokioms prekėms kaip šokolado plytelės ar pieno mišiniai kūdikiams. Pabrangus kakavai, šokolado vagysčių smarkiai padaugėjo ir prekybos tinklams sunkiai sekasi gintis.
Amerikos ir kitų šalių gamtosaugininkai susirūpino dėl taršos, kurios pridaro iš laivų iškritę konteineriai su prekėmis. Turint omenyje, kaip sparčiai auga prekių gabenimas jūromis, taip pat daugėja ir incidentų, kai konteineriai atsiduria vandenyje ir galiausia nugrimzta į jūrų ar vandenynų dugną.
Per pastarąjį dešimtmetį daugiau kaip 2,5 karto išaugusi aukso kaina atgaivino aukso ieškotojų gentį. Tokiose šalyse, kurios garsėja aukso gavyba, pavyzdžiui, Australijoje, dabar tūkstančiai žmonių ima į rankas metalo detektorius ir eina ieškoti aukso grynuolių.
Spalio 2 dieną per Žemės rutulį nusidrieks dar vieno Saulės užtemimo šešėlis. Tai bus ne pilnas, o žiedinis užtemimas, kai Mėnulis ne visiškai užstoja saulę, o aplink jį matomas žiedas. Deja, šis užtemimas bus matomas kitoje žemės pusėje, jį pamatys, turbūt, tik patys didžiausi užtemimų mėgėjai ir medžiotojai.
Prieš ketverius metus Europos skrydžių agentūrai patvirtinus pirmą pasaulyje lengvąjį, ličio baterijomis varomą elektrinį lėktuvėlį, jie jau užkariauja jaunųjų pilotų mokyklas. Kaip elektriniu lėktuvu mokosi skraidyti britai?
Pagal skaitmenines technologijas, kaimas ir jo gyventojai dažniausiai nelaikomi pionieriais šioje modernioje srityje, bet vienas kaimas Vokietijoje tikrai išsiskiria. Nedideliame kaime, Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje, yra vos 2 tūkst. gyventojų, bet juos turbūt galima būtų pavadinti visos Vokietijos provincijos skaitmenizavimo lyderiais.
Norvegijos centro dešiniųjų Vyriausybė siūlo netradicinį būdą, kaip sugrąžinti išsilavinusį jaunimą į šalies kaimus. Tiems, kurie turi studentiškų skolų, nuo 2026 metų bus leidžiama kasmet nurašyti po 2 tūkst. 140 eurų, o sugrįžusiems į atokius Norvegijos šiaurės kaimus – po 5 tūkst. 135 eurus studijų paskolos.
Rekordines liūtis ir potvynius į centrinę Europą atnešusi audra „Borisas“ jau persirito per Čekiją. Bet toliau – Slovakijoje, Vengrijoje ir Lenkijoje vanduo tebekyla. Stichijos nusiaubtose šalyse žuvo mažiausiai 16 žmonių. Vien Lenkijoje, paskutiniais duomenimis paskendo penki. Šalis potvynio nusiaubtiems regionams skyrė daugiau kaip 230 mln. eurų.
Danijoje apklausus 6 ir 7 klasių mokinius paaiškėjo, kad retas iš jų dalyvauja gaminant maistą. Dar mažiau moka pasigaminti patys. Tokia padėtis siejama su greitėjančiu gyvenimo tempu ir pasaulį užvaldžiusiais pusfabrikačiais. Vaikai nebeturi pavyzdžio, nes ir tėvai skiria maisto gaminimui vis mažiau dėmesio.