Vis daugiau verslininkų imasi nedidelių biokuro katilinių projektų

Vis daugiau verslininkų imasi nedidelių biokuro katilinių projektų ir tikisi šilumą pardavinėti į miestų šilumos tinklus. Tačiau šilumininkams priešinantis, o ekspertams nesutariant dėl naudos vartotojams, naujieji valdantieji gali peržiūrėti šilumos ūkio prioritetus, rašo „Verslo žinios“.

Sostinėje, kurioje įsitvirtinusi į valdžios nemalonę patekusi „Vilniaus energija“, tėra viena nepriklausoma šilumos gamintoja - bendrovė „Grigiškės“. Įmonė planavo jau šį šildymo sezoną tiekti šilumą į tinklus, tačiau planai pasikeitė.

„Laukiame, kada bus pakeistas įstatymas, užtikrinantis optimalias sąlygas prisijungti prie tinklų. Pagal šiuo metu “Vilniaus energijos„ išduotas sąlygas turime 700 metrų perkelti šilumokaitį, tai nemažai kainuoja. Tačiau sistema galėtų dirbti ir dabar, kai šilumokaitis stovi gamyklos teritorijoje“, - sakė „Grigiškių“ prezidentas Gintautas Pangonis.

Vilniaus savivaldybės duomenimis, prašymus dėl techninių sąlygų yra padavusios ir katilinių statybai dokumentus rengia bendrovė „SSPC-Vilnius“, su „Icor“ grupe siejama „Reenergy“ (35-60 MW), bendrovė „Aliejaus investicijos“ (23,8 MW). Dar vieno biokuro katilo statybą planuoja „Grigiskės“, tam išsirūpino ES paramą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
jei tą šilumą pirks patys tai gerai , bet jei pardavinės i bendra tinklą tai labai blogai , tas pats kas su vejo ir saulės būdu išgaunama energija ,. Šitie elektros , šilumos išgavimo būdai turi likti valstybės strateginiais objektais nes nuo jų priklauso žmonių ir šalies likimai . O jei gamina savo reikmėms tai netrugdyti lai gamina .
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių