Kokių staigmenų pažers Frankofonijos mėnuo?

Prancūzų kultūros gerbėjai jau įprato kovo mėnesį pasinerti į Frankofonijos dienų renginius, tačiau šįmet kasmet laukiamo renginio galėjo ir nebūti, nes jį organizavusio Robero Šumano centro nebėra.

Prancūzų kultūros gerbėjai jau įprato kovo mėnesį pasinerti į Frankofonijos dienų renginius, tačiau šįmet kasmet laukiamo renginio galėjo ir nebūti, nes jį organizavusio Robero Šumano centro nebėra.

Pernai 10 metų jubiliejų pažymėjęs Kauno R.Šumano centras R.Šumano fondo Paryžiuje buvo įspėtas, kad dėl susiklosčiusių sunkumų toliau remiamas nebus, taigi kauniečiams frankofonams teko ieškoti naujos pastogės.

Miesto valdžia neliko abejinga, tačiau galėjo pasiūlyti tik patalpas darželiuose ir toli gražu ne centre arba apleistas vietas senamiestyje, kurioms reikėjo nemenkų investicijų. R.Šumano fondo Paryžiuje neberemiamiems Kauno prancūziškosios kultūros ir kalbos puoselėtojams remontai tiesiog neįkandami.

KTU patalpas, kuriose panaudos pagrindais buvo įsikūręs R.Šumano centras, taip pat reikėjo suremontuoti, tačiau tąsyk darbus finansavo paryžiečiai. Jie padėjo, kad Kaune įsikūrusi prancūziškoji salelė turėtų biblioteką ir skaityklą, kur sukaupta daugiau nei 5 000 grožinės, meno, filosofinės, medicinos ir teisinės literatūros egzempliorių.

"Jau beveik matėme, kaip tyliai išnykstame iš Kauno kultūrinio žemėlapio, – neslėpė R.Šumano prezidentė Birutė Strakšienė, – tačiau pagalbos ranką ištiesė KTU Socialinių, Humanitarinių mokslų ir Menų fakulteto (KTU SHMM) dekanė Jurgita Šiugždinienė, pasiūliusi pasilikti ir tapti KTU dalimi. Prisipažinsiu, geriau nė nesvajojome."

Oficialiai savo veiklos pradžią R.Šumano centras – nuo šiol KTU SHMM Prancūzų kultūros centras – paskelbs per Frankofonijos mėnesio uždarymą kovo 27 d., dalyvaujant Prancūzijos ambasadorei Lietuvoje Maryse Berniau ir Prancūzų instituto direktoriaus pavaduotojui Lysianne Caron‘ui.

Iki tos dienos, kaip ir kasmet, kauniečiai prancūzų kalbos ir kultūros mylėtojai laukiami frankofonijos mėnesio renginiuose.


"Frankofonijos mėnuo 2014"

Kovo 6 d. 17.30 val. – VDU Menų fakulteto Menotyros katedros doc. dr. Aušrinės Cemnolonskės paskaita "Prancūzų romantizmas ir Eugène Delacroix tapyba".

Kovo 13 d. 17.30 val. – Lietuvos ir Latvijos žinovo Gilles Dutertre paskaita "Vidurio Lietuvos Respublika lenkų okupacijos metais (1920–1922)".

Kovo 17 d. 17.30 val. – Romeno Gary 100-osioms gimimo metinėms prancūzų literatūros specialistės profesorės Viktorijos Skruspskelytės paskaita "Miškas ir aitvarai".

Kovo 19 d. 18 val. – Frankofoninio jaunimo vakaronė, kurioje VDU ir KTU dėstytojas François Le Corre ir jo draugai pristatys įvairių Prancūzijos regionų kultūrinius skirtumus ir kulinarinę įvairovę.

Kovo 25 d. 17.30 val. VU profesoriaus dr. Tomo Sodeikos paskaita "Rene Dekartas: muškietininkas, sapnuotojas, filosofas".

Kovo 26 d. 17.30 val. – Grenoblio miesto Stendalio muziejaus direktoriaus Olivier Tomasini paskaita "Stendalis Grenoblyje".

Kovo 27 d. 17.30 val. – Frankofonijos mėnesio uždarymas. "Prancūzijos ir Amerikos draugystė" – susitikimas su JAV ambasadore Lietuvoje Deborah A. McCarthy. Simbolinis KTU SHMM fakulteto prancūzų kultūros centro (Robero Šumano centro) atidarymas dalyvaujant ambasadorei M.Berniau ir Prancūzų instituto direktoriui Frédéric Bellido. Programą papildys dainininkės Skaidros Jančaitės dainuojamos prancūziškos dainos.

Visi renginiai, išskyrus Frankofonijos mėnesio uždarymą, vyks Gedimino g. 43, 102 auditorijoje. Uždarymo iškilmės – KTU Auloje (A.Mickevičiaus g. 37).



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių