- Lina Stankevičiūtė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Šviesa: iš Miesto sode esančio restorano terasos sklindančios atlikėjų dainos praskaidrina ne tik koncerto klausytojų, bet ir praeivių nuotaiką.
-
Šviesa: iš Miesto sode esančio restorano terasos sklindančios atlikėjų dainos praskaidrina ne tik koncerto klausytojų, bet ir praeivių nuotaiką.
-
Šviesa: iš Miesto sode esančio restorano terasos sklindančios atlikėjų dainos praskaidrina ne tik koncerto klausytojų, bet ir praeivių nuotaiką.
Tarptautinis festivalis „Operetė Kauno pilyje“ 2021-aisiais įsimintiną programą žiūrovams dovanojo jau 20-ąjį kartą. Tarp puoselėjamų tradicijų – rudenį pasveikinantis koncertas „Miesto sode“.
Nuo 2002 m. vykstantis renginys suteikė progą nemokamai pamatyti ir išgirsti aukšto meistriškumo Lietuvos ir užsienio šalių muzikinės scenos atlikėjus, kokybiško atlikimo bei aukštos meninės vertės muzika mėgautis ir tiems, kurie neišgali įsigyti bilietų į teatrų ar koncertų sales.
20-mečio sukakties įpareigoti organizatoriai vasaros viduryje kauniečiams pateikė klasikinę žavią, puikiai žinomą operetę – Imrės Kálmáno „Grafaitę Maricą“, kurią atliko Kauno valstybinio muzikinio teatro kolektyvas. Gausiai susirinkę operetės gerbėjai nuoširdžiai džiaugėsi vėl galėdami gėrėtis mėgstamu žanru ir negailėjo aplodismentų solistams – dainavo Raminta Vaicekauskaitė, Raimondas Baranauskas, Gediminas Maciulevičius, Živilė Lamauskienė, Egidijus Bavikinas, Laimutė Kuzmickaitė, Danielius Vėbra, Giedrė Juknevičiūtė bei aktorius Ramūnas Šimukauskas.
Liepos 6 d. koncerte „Mano meilė – Operetė“ margą populiariausių operečių melodijų pynę pilies kloniais skraidino ryškiausi Lietuvos atlikėjai: Vida Miknevičiūtė, Vytautas Juozapaitis, Laimonas Pautienius, Gitana Pečkytė, Tomas Ladiga, Mindaugas Zimkus, Andrius Apšega, Marija Arutiunova, Egidijus Bavikinas, Martynas Beinaris, Ieva Goleckytė, Ieva Juozapaitytė, Gabrielė Kuzmickaitė, Monika Pleškytė, Kristina Siurbytė, Ramūnas Urbietis, Viktorija Zeilikovičiūtė, dalyvavo Kauno valstybinio muzikinio teatro choras, baletas ir simfoninis orkestras.
Iš Miesto sode esančio restorano terasos sklindančios atlikėjų dainos praskaidrina ne tik koncerto klausytojų, bet ir praeivių nuotaiką. (Organizatorių nuotr.)
Koncerto pertraukos metu 21 val. įspūdinga, priešpandeminius laikus priminusi daugiatūkstantinė žiūrovų minia jautriai sugiedojo „Tautišką giesmę“, šis akcentas giliai kaskart įstringa dalyvavusiųjų atmintyje.
Nemokamas koncertas restorano „Miesto sodas“ terasoje – dar viena ilgametė festivalio tradicija. Šiemet rugsėjo 1 d. 15 val. čia skambės „Senoji lietuviška estrada“.
„Kas yra nauja? – klausia šios programos sumanytojas ir vedėjas bei dainininkas Giedrius Prunskus. – Tai – gerai pamiršta sena.“ Bet yra dalykų, kurie niekada nepasimiršta. Vienas tokių – senos, geros dainos, kurių klausosi ir kurias dainuoja ištisos kartos.
Dažnas nežino nei dainos pavadinimo, nei autoriaus, bet puikiai žino žodžius ir melodiją: „Čik, čirik, tik neapsirik“, „Du du du, dainuokim po du“, „Švelnus pūkeli, tu žinai“ ir daugelis kitų. Tokias dainas kūrė Benjaminas Gorbulskis, Algimantas Raudonikis, Mikalojus Novikas ir kiti ryškiausi lietuvių populiariosios muzikos kompozitoriai.
Yra dalykų, kurie niekada nepasimiršta. Vienas tokių – senos, geros dainos, kurių klausosi ir kurias dainuoja ištisos kartos.
Festivalio publikai jau gerai pažįstami solistai V.Zeilikovičiūtė, I.Goleckytė, E.Bavikinas, R.Baranauskas, G.Prunskus ir puiki instrumentinė grupė Asta Markevičienė (smuikas), Rita Bieliauskaitė (smuikas), Rūta Stasiulevičienė (altas), Solveiga Vėbraitė (violončelė), Tamulis Martynas (bosinė gitara), Simonas Tamulis (klarnetas), Tomas Šileika (mušamieji), Jonas Janulevičius (klavišiniai) šia programa kvies klausytojus prisiminti iki šiol populiarumo neprarandančias lietuviškos estrados dainas, tuomet dainuotas ryškiausių atlikėjų, o dabar – spindinčias naujomis spalvomis ir išraiškingomis aranžuotėmis.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Felikso Bajoro palaiminta folkloro ir modernios muzikos jungtis
Dainininkė Giedrė Kaukaitė kviečia klausytojus į jaukią Kauno filharmonijos kamerinę salę, kur skambės šio sezono jubiliato kompozitoriaus Felikso Bajoro ankstyvieji vokaliniai opusai, prieš pusšimtį metų atvertę naują, istori...
-
Antropomorfiniai portretai, arba Gyvūnai scenoje3
Dailininkė Eva Mili (Eva Miliūnienė) gruodžio antroje pusėje surengė personalinę parodą, išsiskiriančia intriguojančiu, žaismingu pavadinimu – „Uodeguotieji puošiasi“. ...
-
Kūrybiškas judesys – ne tik šokėjo privilegija
Sausio 23–26 d. Kaune organizuojamas intensyvaus šokio savaitgalis „Sausis“. Dirbtuvės sieks suburti ne tik profesionalius šokėjus, bet ir visus norinčius išmokti judėti kūrybiškai ir susipažinti su skirtingo...
-
Pirmą kartą Kaune – baletas su holograminėmis vaizdo instaliacijomis ir visiems žinoma muzika2
Baltijos baleto teatras (BBT), švenčiantis penkioliktą jubiliejinį sezoną, sausio 29 d. pirmą kartą atvyksta į Kauno kultūros centro Girstučio padalinį su karštu ir temperamentingu projektu „Karmen“, kurį šaltą žie...
-
Teatralizuotas Dianos Behm žmonių ir gyvūnų pasaulis1
Verslo parke „Aušra“ iki pat kovo 6-osios veikia tapytojos Dianos Behm personalinė darbų paroda. ...
-
Nuotykis norintiems ištirpti arba išsiskirti minioje
Nacionalinio Kauno dramos teatro (NKDT) Ilgoji salė pasipildė naujoku – spektakliu „Minia“, leidžiančiu patirti buvimo žmonių minioje būsenas. ...
-
Muzikos, žodžio ir vaizdo apeigos M. K. Čiurlioniui
Jubiliejinius kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio metus koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ pradeda muzikiniu triptiku / atbalsių ciklu „Čiurlionio pagarbinimai“. Trijų skirtingų programų muzikinę dėl...
-
Kultūros ir sporto renginiai sausio 6–11 d.
Sausio 6 d. Piliuonos gimnazija, Taurakiemio biblioteka, seniūnija, laisvalaikio salė: 10 val. – Trijų Karalių šventė, edukacija-vaikštynės. Dalyvauja Samylų kultūros centro folkloro ansamblis „Samylų senoliai“. Batn...
-
Kas spalvotesnis už juodą ir baltą spalvas?2
Prisimenant 2023-iųjų parodą „Juoda / Balta“, vykusią Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus galerijoje „Drobė“, ir lyginant ją su šiuo metu veikiančia paroda, apima malonus lengvumo jausmas. Ne tik dėl galerinės ...
-
Litvakai: čia ir ten10
Litvakai, jų kultūrinis palikimas – šiandien viena populiariausių temų. Džiugu, kad ši dailės srovė atgimsta ir vis dažniau sulaukia asmenio kolekcininkų susidomėjimo ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Šį kartą kolekcin...