Kauniečiai traukia lankyti kapų: eilės, gėlės ir žvakių gausa

Visų Šventųjų dieną kauniečiai patraukė lankyti artimųjų kapų, todėl ties kapinėmis driekiasi automobilių eilės. Darbo turi ir prekybininkai, išrikiavę chrizantemas bei žvakes, kad būtų patogu tiems, kurie į kapines atvyko tuščiomis.

Ilgesnė kelionė

Ties Kaune esančiomis kapinėmis budi policijos pareigūnai. Jie padeda reguliuoti automobilių srautą, kuris lapkričio 1-ąją gerokai didesnis. Važiuojant lankyti kapų teks apsišarvuoti kantrybe, nes kelionė tikrai truks ilgiau.

„Mūsų artimieji ilsisi Karmėlavos kapinėse. Čia galima privažiuoti iš dviejų pusių, bet visur pilna žmonių, automobilių nėra kur pastatyti. Teko palaukti ir kol pasukome kapinių link, ir kol atsilaisvino vieta automobiliui. Dar kai kur ties kapinėmis dabar padarytas vienpusis eismas, tai gal bent kiek padeda išvengti vos prasilenkiančių automobilių“, – kalbėjo ties Karmėlavos kapinėmis sutikta Judita.

Ponas Giedrius tikino, kad pirmiausia kapinių maratoną pradėjo nuo tolimiausių – Vainatrakio – kapinių. Toliau jo maršrute Eigulių, Karmėlavos bei Petrašiūnų kapinės.

„Norisi visus vienu ypu aplankyti, kad nereikėtų kitą dieną važiuoti. Tenka laukti, ką darysi. Ties Eigulių kapinėmis padarytos vos kelios stovėjimo vietos, nelabai patogu ten važiuoti, tai šį kartą laikinai automobilį palikau netoliese esančioje degalinėje. Tik uždegiau žvakelę ant giminaičių kapų ir važiavau toliau“, – pasisakė kaunietis, rankose laikydamas dar kelias žvakes bei kelių rožių žiedus.

Edgaro Cickevičiaus nuotr.

Reguliuoja srautus

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (VPK) skelbė, kad ilgąjį Vėlinių savaitgalį prie kapinių bus įvedami laikini eismo ribojimai, kurių tikslas – sumažinti nusidriekusias spūstis ir užkirsti kelią galimiems eismo įvykiams.

Kauno VPK Kelių policijos skyriaus viršininkas Vigintas Lukošius atkreipė dėmesį, jog didžiausio eismo srauto ir spūsčių ateinančio ilgojo savaitgalio metu galima tikėtis prie didžiausių Kauno miesto kapinių – Karmėlavos, Romainių ir Petrašiūnų. Siekiant sumažinti padidėjusį vairuotojų srautą, policijos pareigūnas prašo gyventojų būti sąmoningiems ir nevykti į tas pačias kapines kelis kartus per dieną.

Turime daug pavyzdžių, kai gyventojai į tas pačias kapines vyksta ir ryte, ir vakare, o tuomet piktinasi, kad tenka stovėti spūstyse, nėra laisvų parkavimo vietų.

„Turime daug pavyzdžių, kai gyventojai į tas pačias kapines vyksta ir ryte, ir vakare, o tuomet piktinasi, kad tenka stovėti spūstyse, nėra laisvų parkavimo vietų. Tamsiuoju paros metu senjorai pasiklysta ir neranda ne tik artimųjų kapų, bet ir savo automobilių, tad rekomenduotume keliones automobiliu planuotis šviesiu paros metu“, – kalbėjo V. Lukošius.

Policijos pareigūnai, esant galimybei, gyventojams taip pat patarė į kapines vykti su kitais artimaisiais, taip pat ragino naudotis viešuoju transportu. Be to, pareigūnai atkreipė dėmesį, kad ilgąjį savaitgalį prie dalies didžiųjų kapinių pakeista eismo organizavimo tvarka, įrengti laikini vienpusiai įvažiavimai. Tai reiškia, kad gali tekti įvažiuoti pro vieną kapinių įvažiavimą, o išvažiuoti pro kitą, todėl prašoma vadovautis kelių ženklais ar pareigūnų nurodymais.

Edgaro Cickevičiaus nuotr.

Vienos žvakės neužtenka

Artimųjų amžinojo poilsio vietų lankyti atvykę žmonės nešėsi ir žvakių, ir gėlių. Retas sutiktas kaunietis planavo uždegti po vieną žvakelę, kiti – pasiruošę daugiau.

„Turime ne vieną kapą aplankyti, todėl ant kiekvieno uždegsime žvakę. Manau, kad vienos užtenka, nes ir kiti giminaičiai dar prineš“, – tikino ponia Galina.

Kapinių prieigose teko ne vieną žmogų matyti, kuris ėjo nešinas visa žvakių palete, tik pripažino, kad dėl stipraus vėjo gali nepavykti sukurti tiek šviesos, kiek norėtųsi.

„Neseniai palaidojome tėvelį, todėl žvakių šviesa tegul nušviečia jam kelią į tikruosius namus. Nešame dideles žvakes, kurios ilgai degs. Vėliau galėsime pakeisti tik įdėklus, pačių žvakidžių pirkti nebereikės“, – pažymėjo Karmėlavos kapinėse sutikta Eugenija.

Kiti žmonės nešė gėles. Matyti, kad kauniečiai artimųjų kapus ruošėsi puošti tiek vazoninėmis gėlėmis, tiek ir skintais žiedais. Viena šeima nusprendė šiemet atsisakyti gyvų gėlių ir ant artimųjų kapų paliks molines tulpes. „Toks žiedas ilgiau žydės“, – tarstelėjo moteris.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė

Nuomonė portretas
Šios dienos yra mirusiųjų pagerbimo dienos. Tai graži lietuviška tradicija, kapinės išpuošiamos, lankosi artimieji, šeimos su vaikais, senoliai, uždega žvakeles, meldžiasi. Beje, ir tarybiniais laikais nešėme gėles ant kapų,deginome žvakeles ir niekas tai nevadino šiukšlėmis. Mano nuomone, tai išsigimęs tas helovinas, budeliai galvas kapoja, vienas vaikis vos nepasikorė, kraujai, baisybės ir tokiu susikaupimo laikotarpiu....o gal sąmoningai pratinamas jaunimas prie tos bjaurasties. O dėl šiukšlių, tai šiukšlių tvarkytojams moka tiek gamintojai, tiek gyventojai, ir nemažai moka, taigi ne piktintis reikia, o atlikti savo darbą. Kapą kiekvienas savo susitvarko, o išvežti šiukšles tikrai nėra misija neįmanoma.

mirusių pagerbimas

 mirusių pagerbimas  portretas
tiesiog išsigimė- kapinės pavirto į akmens skaldyklas nukrautas kalnais šiukšlių .Kuklumas ir lietuviški mediniai ar kaltiniai kryželiai pamiršti,koktu tai matyti ..

skt.

skt. portretas
Pritariu pasakymui, kad pirmiausia reikia rūpintis gyvaisiais. Žinoma, tinkamai pagerbiant ir mirusiųjų atminimą.
VISI KOMENTARAI 16

Galerijos

Daugiau straipsnių