„Pienas LT“: pretenzijos kooperatyvui dėl intelektinių teisių – nepagrįstos

  • Teksto dydis:

Vytauto Fedaravičiaus viešus svarstymus, kad esą jam priklauso „Pienas LT“ gamykloje įdiegtos technologijos autorystė, kooperatyvas „Pienas LT“ laiko sąmoningu faktinių aplinkybių iškraipymu ir mėginimu pakenkti „Pienas LT“ dalykinei reputacijai.

„Tai, ką pastaruoju metu viešai kalba ponas V.Fedaravičius, švelniai tariant, glumina“, – sakė žemės ūkio kooperatyvo (ŽŪK) „Pienas LT“ valdybos pirmininkas Naglis Narauskas.

V. Federavičius nuo 2010 m. teismuose nesėkmingai mėgina įrodyti, esą ŽŪK „Pienas LT“ gamykloje taikoma gamybos technologija bus tapati jo išradimui (V.Fedaravičius yra įregistravęs patentą „Kazeino gamybos būdas ir įrenginys“). Tačiau  Vilniaus apygardos teismas, kurio sprendimą vėliau paliko galioti ir Lietuvos apeliacinis teismas, iš ieškovų V. Federavičiaus ir ŽŪK „Suvalkijos pienas“ priteisė daugiau kaip 6 tūkst. Eur bylinėjimosi išlaidų ŽŪK „Pienas LT“ naudai.

V.Fedaravičius neseniai kreipėsi ir į Lietuvos aukščiausiąjį teismą.

„Lietuvos teisinė bazė sudaro galimybę kiekvienam piliečiui skųsti nepalankius jam teismo sprendimus, – kalbėjo N.Narauskas. – „Pienas Lt“, statydamas pieno perdirbimo gamyklą, surengė viešą konkursą, kurio objektas buvo pieno perdirbimo įrangos tiekimas, kartu su reikalaujamu pieno perdirbimo technologiniu procesu ir visomis susijusiomis teisėmis į tokį procesą. Visa atsakomybė, susijusi su intelektinės nuosavybės teisėmis, tenka įrangos tiekėjui, kuris sutartiniais pagrindais garantuoja tokių savo įsipareigojimų tinkamą įvykdymą“.

Gamyklai technologiją patiekusio generalinio rangovo „Pentair Südmo GmbH“ valdybos vicepirmininkas Olaf Müller irgi pakomentavo situaciją.

„Kadangi mus saisto konfidencialumo įsipareigojimai, negalime daryti jokių pareiškimų šios technologijos klausimu. Tačiau norime pažymėti, kad savo produktus kuriame glaudžiai bendradarbiaudami su mūsų tarptautiniu intelektinės nuosavybės apsaugos skyrimu, kurio darbuotojai nuolat užtikrina, kad būtų laikomasi taikomų taisyklių ir rūpinasi teisių pažeidimo rizika, siekdami užkirsti jai kelią“, – sakė O. Müller.

N.Narauskas pakartojo tai, ką ŽŪK „Pienas LT“ deklaravo jau ne kartą: šis ginčas beprasmis, nes baltymų gamybos intelektinių teisių užtikrinimas priklauso technologinės įrangos tiekėjams, tai yra Vokietijos kompanijai „Pentair Südmo GmbH“.

ŽŪK „Pienas LT“ perdirbimo pajėgumai didėja kasdien. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais pagaminta produkcija sėkmingai eksportuota į Vakarų Europą.

„Pienas LT“ gamyklos naudą pajuto ir ūkininkai, nes liepą pradėtas visavertis pieno perdirbimas akivaizdžiai kilstelėjo pieno supirkimo kainas Lietuvoje.

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusi gamykla šiuo metu per parą perdirba daugiau kaip 150 tonų pieno. Jis perdirbamas į grietinėlę, išrūgas, kazeiną, laktozę ir pieno baltymų koncentratą.

Iki šių metų pabaigos „Pienas LT“ per parą sieks perdirbti 650 tonų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių