- Edita Šileikė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Jei „Regitroje“ iš pirmo karto nepasisekė išlaikyti praktinio egzamino, gali tekti jį laikyti pakartotinai ne tada, kai patogu, o tuomet, kai pasiūlo sistema. Būsimi vairuotojai piktinasi, kad, antrą kartą registruojantis laikyti egzaminą, negalima rinktis iš viso datų ir laikų spektro.
Nevienodos sąlygos
Į „Kauno dieną“ kreipėsi vairuotojo pažymėjimą norinti gauti kaunietė Lina. Mergina pasakojo, kad teorijos egzaminą „Regitroje“ ji jau seniai išlaikė – liko praktinė dalis. Pirmą kartą jai nepasisekė šios egzamino dalies išlaikyti, tačiau dabar sistema jai neleidžia rinktis patogaus laiko.
Kaunietė pateikė ir nuotrauką, kurioje matyti, kad „Regitra“ filtruoja dienas ir laiką, iš kurių gali rinktis pakartotinai važiavimo egzaminą turintys laikyti asmenys.
„Jums rodoma dalis laisvų vietų, nes praktikos egzaminą laikysite pakartotinai“, – toks užrašas matyti vos prisijungus prie „Regitros“ sistemos.
Mergina įsitikinusi: nesąžininga neleisti rinktis patogaus laiko vien todėl, kad iš pirmo karto nepavyko išlaikyti važiavimo egzamino. Pasak kaunietės, visiems turėtų būti sudaromos vienodos galimybės laikyti egzaminą tada, kai gali, o ne tada, kada siūlo sistema.
„Mes tokie patys klientai, kaip ir tie, kurie egzaminą laiko pirmą kartą, visi mokame už egzaminą, ieškome patogaus laiko ir einame vairuoti, kai galime, o ne tada, kai nurodo „Regitra“. Dabar dirbtinai sudaromos eilės, nes pakartotinio egzamino laiką galiu rinktis tik iš dalies pateiktų laikų. Taip diskriminuojami tie, kuriems nepasisekė egzamino išlaikyti iš pirmo karto“, – problemą dėstė Lina ir pridūrė, kad po pritaikytų „Regitros“ datos pasirinkimo filtrų jai pavyko praktiniam egzaminui užsiregistruoti tik spalio antroje pusėje.
Merginai dėl tokios „Regitros“ tvarkos kilo ir abejonių, ar taip nebandoma specialiai iš būsimų vairuotojų uždirbti daugiau pinigų. Be to, neaišku, pagal ką „Regitra“ išfiltruoja perlaikymo datas, išrenka kas antrą, o gal rodo nepopuliarius laikus?
„Man buvo nurodyta, kad, išlaikius teorijos egzaminą, per metus turiu išlaikyti ir praktinį egzaminą. Mano atveju teorijos egzamino galiojimas baigiasi lapkritį, nes, išlaikius teoriją „Regitroje“, dar mokiausi vairavimo mokykloje. Jei dabar nepavyks praktikos egzamino išlaikyti iš antro karto, tikėtina, vėl teks gaudyti nepatogius laikus, negalėsiu rinktis, kada noriu laikyti egzaminą, ir taip baigsis terminas.
Tokiu atveju man vėl teks mokėti „Regitrai“ už abu egzaminus – teorijos ir praktikos. Man tai atrodo kaip pasipinigavimas. Jei būtų galima rinktis iš visų laikų, greičiau galėčiau išlaikyti praktinio važiavimo egzaminą. Jei jau sudaromos prastesnės sąlygos tiems, kurie egzamino neišlaikė iš pirmo karto, tegu teorijos egzaminas galioja dvejus metus, o ne vienus“, – dėstė į „Kauno dieną“ parašiusi Lina.
Tokiu atveju man vėl teks mokėti „Regitrai“ už abu egzaminus – teorijos ir praktikos. Man tai atrodo kaip pasipinigavimas.
Tenka gerokai palaukti
Dėl to, kad „Regitra“ neleidžia rinktis norimo laiko tiems, kurie iš pirmo karto neišlaikė praktinio egzamino, diskusijos verda ir socialiniuose tinkluose. Ypač didmiesčiuose dėl tokios tvarkos eilėje tenka laukti ne vieną mėnesį.
„Kažkokia mistika su „Regitra“. Vilniuje laisvų vietų perlaikyti nėra nei rugsėjį, nei spalį. Dabar sistema siūlo tik lapkričio pabaigą“, – nurodė kita būsima vairuotoja.
„Na, man tik gruodžio pradžioje duoda“, – antrino dar kita diskusijos dalyvė.
Vieni internautai tikino, kad „Regitros“ sistemą reikia kas kelias minutes atnaujinti, taip esą gali pagauti ir kokį artimesnį laiką, tačiau dauguma diskusijos dalyvių pripažino, kad tokia praktinio egzamino perlaikymo laiko pasirinkimo tvarka „Regitroje“ yra nesąžininga, kelia daug streso, mat, susidarius ilgiems tarpams, tenka imti papildomų pamokų vairavimo mokykloje, kitu atveju gali ir primiršti, kaip vairuoti.
Apribota: pakartotinai praktikos egzaminą laikantys asmenys gali rinktis ne iš visų datų – jiems įvesta tam tikrų apribojimų. „Kauno dienos“ skaitytojų nuotr.
Paaiškino tvarką
„Regitros“ atstovas spaudai Lukas Vosylius patvirtino, kad tokia vairavimo egzamino datos pasirinkimo tvarka nustatyta specialiai, kad pirmą kartą laikantiems asmenims būtų sudarytos geresnės sąlygos. Esą tai padeda iš karto po vairavimo mokyklos baigimo laikyti egzaminą „Regitroje“.
„Viena priemonių, kuri, esame tikri, yra efektyvi, – palankesnių sąlygų sudarymas asmenims, kurie laiko egzaminus pirmą kartą, t. y. sutrumpinamas laikotarpis nuo vairavimo mokyklos baigimo iki egzamino laikymo. Siekiant skatinti būsimus vairuotojus pasirengti egzaminams atsakingai, valstybės įmonėje „Regitra“ egzaminai planuojami taip, kad asmenys, praktikos egzaminą laikantys pirmą kartą, galėtų jį laikyti kuo anksčiau po teorijos egzamino išlaikymo dienos“, – komentavo L. Vosylius.
„Regitros“ atstovas pažymėjo, kad, neišlaikius egzamino, pakartotinai registruotis leidžiama ne anksčiau kaip po septynių kalendorinių dienų.
„Taip yra tam, kad egzaminuojamieji, neišlaikę egzamino, nebandytų kuo greičiau vėl jo laikyti tikėdamiesi, kad pasiseks, o prieš laikydami egzaminą pakartotinai, pasimokytų ir patobulintų savo įgūdžius.
Pakartotinai laikantiems egzaminą tenka laukti ilgiau. Taip norime parodyti visuomenei, kad vertiname pastangas pasiruošti egzaminams atsakingai ir todėl imamės visų priemonių tai įgyvendinti. Pakartotinai laikantys gali pasirinkti tas datas ir laiką, kurie nerezervuoti pirmą kartą laikantiems. Nespėjantys išlaikyti praktikos egzamino per metus nėra dažnas reiškinys“, – apie tai, kad dauguma po išlaikyto teorijos egzamino per metus išlaiko ir praktinio vairavimo egzaminą, kalbėjo L. Vosylius.
Pasak specialisto, planuojant egzaminų tvarkaraščius, t. y. vietų skaičių, atsižvelgiama į turimus resursus, konkrečios kategorijos populiarumą ir klientų poreikius.
„Didesnis užimtumas pastebimas didžiuosiuose miestuose. Tačiau yra asmenų, kurie atšaukia egzaminą, ir šios vietos sugrąžinamos į grafiką. Taigi, tvarkaraštyje nuolat atsiranda laisvų vietų artimiausiomis dienomis, tad kviečiame klientus jį stebėti. Taip pat, jei yra galimybė, kviečiame pasitikrinti kitų artimiausių padalinių tvarkaraščius, kur užimtumas gali būti mažesnis“, – pažymėjo „Regitros“ atstovas spaudai.
Jis nurodė, kad vidutiniškai praktinio egzamino būsimi vairuotojai laukia apie 30 darbo dienų. Didžiausios eilės šiuo metu yra Vilniuje, kur vidurkis iki praktinio vairavimo yra beveik 44 darbo dienos, Rokiškyje – 36,6, Marijampolėje – 30,6 darbo dienų. Kaune praktinio važiavimo „Regitroje“ vidutiniškai tenka laukti beveik 25 darbo dienas.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Raudondvaryje pagerbti geriausi 2024-ųjų Lietuvos kurtieji sportininkai
Raudondvario dvare surengtame šalies klausos negalią turinčių sportininkų pagerbimo vakare buvo pasveikinti 2024-aisiais pasaulio ir Europos kurčiųjų čempionatuose medalius iškovoję atletai bei jų treneriai. ...
-
Naujieji metai Kaune: pasirodymai, muzika ir eismo ribojimai
Naujuosius metus Kaunas kviečia pasitikti Vienybės aikštėje, prie pagrindinės Kalėdų eglės. Čia užsikurs tikras vakarėlis, dėl to bus ribojamas eismas, o į šventę rekomenduojama vykti viešuoju transportu. ...
-
Kalėdų gerumas keliauja per miestą: vieniši senjorai sulauks dovanų2
Artėjant Kalėdoms širdys sušyla, geri darbai ir norai pripildo mintis, tad norisi gerumu dalytis su kitais. Per didžiausias metų šventes nebus pamiršti net tie, kurie gyvena vieni. Miesto atstovai vienišiems senjorams pas...
-
Diskutavo dėl statybų prie Ąžuolyno43
Prie Ąžuolyno iškilsiančio sveikatingumo komplekso projektas dėl savo išskirtinės lokacijos visuomenininkų prašymu svarstytas Kauno regioninėje architektūros taryboje (RAT). ...
-
„Kauno teniso mokykla“ sėkmingai baigia įgyvendinti projektą
VšĮ „Kauno teniso mokykla“ sėkmingai baigia įgyvendinti projektą bendrai finansuojamą valstybės biudžeto lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto m...
-
Kauno mokslo premijos laureatė prof. V. Lesauskaitė: netikėtumai moksle skatina klausti4
„Žmogaus organizmas – labai sudėtinga ir protinga, save reguliuojanti sistema. Svarbu žvelgti į visumą ir šioje sistemoje stengtis atrasti ir suprasti tarpusavio ryšius“, – sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto...
-
Kauno kovos menų akademija sėkmingai baigia įgyvendinti projektą3
VšĮ Kauno kovos menų akademija sėkmingai baigia įgyvendinti projektą bendrai finansuojamą valstybės biudžeto lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto minister...
-
Miškininkai vėl pakvietė į namus parsinešti kvepiančias Kalėdas
Valstybinės miškų urėdijos specialistai paruošė tūkstančius eglių ir pušų šakų ir nemokamai jas išdalijo gyventojams. Kauniečiai neslėpė, kad kasmet labai laukia šios akcijos, o eglišakėmis papuo&sc...
-
Kalėdų pasaka Lietuvoje: įspūdžių ir kalbų – kelioms dienoms į priekį
Šeima, sugrįžusi po ilgų metų emigracijos Danijoje, Lietuvoje sukūrė Kalėdų namelį, kur vaikai susitinka su Kalėdų Seneliu, gamina žaislus ar stebi Elfus, pakuojančius dovanas. Kalėdinės rezidencijos Lietuvoje jau tampa Kalėdų tradicija...
-
Naujas žurnalo „Sveikata“ numeris: apie didžiausią ligų priešą ir geriausią meilės kalbą
Kas padeda nesusirgti, o susirgus – greičiau pasveikti? Įvairių sričių specialistai pateiktų ilgiausią priemonių sąrašą, tuo tarpu neurologas Jokūbas Fišas įvardija vieną – gerą nuotaiką bei pozityvų nusiteikimą. Koki...