Išpuolis teisme: po kameros kaimyno sumušimo atėjo ir šią bylą nagrinėjusios teisėjos eilė

  • Teksto dydis:

Kaip jau pranešta, ketvirtadienį Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose įvykdytas visą teismų bendruomenę sukrėtęs teisiamojo išpuolis prieš teisėją, kuriuo pasibaisėjo ir prezidentas Gitanas Nausėda. Portalas kauno.diena.lt pabandė plačiau pasidomėti įtariamojo šiuo išpuoliu biografija.

Šį išpuolį įvykdė 37-erių metų Rokiškio gyventojas Vytautas Juodelė, kurio biografijoje – du teistumai: 2009-aisiais – už viešosios tvarkos pažeidimą, už kurį gimtojo Rokiškio teismas jam skyrė 1300 litų baudą, ir 2004-aisiais – už vagystę, už kurią tas pats Rokiškio teismas buvo skyręs laisvės apribojimą pusei metų, tačiau pažeidus su šia bausme susijusius įpareigojimus, ji vėliau pakeista į areštą. O tada V. Juodelė atsidūrė Kauno kalėjime, kur pernai rugpjūtį sumušė kameros kaimyną, kuriam konstatuotas nežymus sveikatos sutrikdymas. Kauno apylinkės teismui nagrinėjant bylą dėl V. Juodelės smurto prieš kitą kalinį, jis šiandien leido sau smurtauti ir prieš teisėją, taip užsidirbdamas dar vieną bylą.

Pasak Kauno policijos atstovės, dėl šiandien vienoje iš Kauno apylinkės teismo posėdžių salių įvykusio šio asmens agresijos protrūkio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius, numatančius atsakomybę už viešosios tvarkos pažeidimą bei nepagarbą teismui. Pastarasis Baudžiamojo kodekso straipsnis skelbia, kad „tas, kas viešai veiksmu, žodžiu ar raštu užgauliai pažemino teisingumą vykdančius teismą ar teisėją dėl jų veiklos, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų“. Pagal gresiančią griežčiausią bausmę už šį nusikaltimą jis priskiriamas nesunkiems.

Kaip jau pranešta, prieš teisėją pradėta smurtauti jai skelbiant nutartį, kuria buvo atmestas V. Juodelės prašymas dėl laikino asmens dokumento grąžinimo. Per spaudos konferenciją, surengtą po šio incidento, pateikta papildoma informacija, kad tuo metu teismo posėdžių salėje buvo tik V. Juodelė, jo bylą nagrinėjanti teisėja Vita Padriezaitė bei teismo posėdžių sekretorė, nes planuota tik paskelbti minėtą nutartį, dėl ko nei kaltinimą palaikantis prokuroras, nei V. Juodelės advokatas, jeigu šis jį turi, nedalyvavo.

 

Edgaro Cickevičiaus vaizdo įrašas.

 

Iš pradžių metęs į teisėją tris kėdes, kuriomis buvo sudaužyta teismo posėdžių salės įranga, naudojama nuotoliniam prisijungimui prie teismo proceso, vėliau smurtautojas puolė teisėją ir kumščiais. Kai ši, paspaudusi teismo salėje esantį pavojaus mygtuką, kartu su posėdžių sekretore bandė palikti įvykio vietą. Per jau minėtą spaudos konferenciją teigta, kad teisėjai smogta į krūtinę, bet jai pavyko su posėdžių sekretore patekti į greta esančias kitas patalpas (portalo kauno.diena.lt duomenimis, – raštinės) ir ten užsibarikaduoti.

Teisėjai smogta kumščiu jau teismo fojė, ką turėjo įamžinti ten esančios vaizdo kameros.

Spaudos konferencijoje akcentuota ir, kad dėl laimingo atsitiktinumo, tuo metu, kai buvo nuspaustas pavojaus mygtukas, konvojaus, atlydinčio nuteistuosius į teismo posėdžius, tarnybinės patalpos nebuvo tuščios, t.y. ne visi konvojaus pareigūnai tuo metu dalyvavo su savo atlydėtais asmenimis teismo posėdžiuose. Jiems operatyviai sureagavus į aliarmą, įtariamasis sulaikytas jau spėjęs nusileisti iš antrojo aukšto, kurioje yra teisėjos V. Padriezaitės posėdžių salė, į pirmąjį.

Spaudos konferencija:

Edgaro Cickevičiaus vaizdo įrašas. 

Jau minėtoje spaudos konferencijoje teigta, kad įtariamasis išpuoliu iš pradžių dar atlikinėjo bausmę Kauno kalėjime, kuriame padarė naują nusikaltimą, tačiau šiuo metu jis jau buvo laisvėje. Portalo kauno.diena.lt duomenimis, V. Juodelė buvo paleistas iš Kauno kalėjimo pernai spalį. Ir, kaip teigta jau minėtoje spaudos konferencijoje, tai buvo pirmas kartas, kai jis į V. Padriezaitės bylą atėjo pats, o nebuvo atvežtas konvojaus pareigūnų, kaip kalinys.

Anot policijos atstovės, nustatyta, kad įtariamasis išpuolį įvykdė, būdamas blaivus.

Ikieisminiam tyrimui dėl viešosios tvarkos pažeidimo bei nepagarbos teismui, kuriais įtariamas V. Juodelė, vadovaujantis prokuroras turi 48 valandas nuo jo sulaikymo apsispręsti, ar kreiptis į teismą dėl V. Juodelės suėmimo. Paprastai nesunkių nusikaltimų, kuriems priskiriama ir nepagarba teismui, ir viešosios tvarkos pažeidimas, atvejais dėl įtariamųjų suėmimo į teismą nesikreipiama, bet, kaip jau užsiminta, šio ryto įvykiais Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose pasibaisėjo ir prezidentas G. Nausėda, o po pietų į šį teismą, kaip skelbiama, aptarti situacijos bei jos sprendimo būdų atvyko  ir teisingumo ministras.

 

Regimanto Zakšensko vaizdo įrašas.

 

Šiandien baigiantis darbo dienai Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus atstovė, teikianti informaciją apie Kauno apygardos prokuratūros veiklą, teigė, kad, ar kreiptis į teismą dėl V. Juodelės suėmimo, dar neapsispręsta.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunas

Kaunas portretas
Padare savo teisma zmogus. Bus pamoka teisejams, kad likimo zmogaus ne visada gali spresti.

Bortoshewitz

Bortoshewitz portretas
Che, che...

Dabar

Dabar portretas
Garantuotai vers stribus juos saugot
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių