- Ieva Liškevičiūtė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Verka Serdiučka, Rytis Cicinas, Vitalija Katunskytė, Daktaras Estermarkas, Vladimiras Pavlovičius, Narcizas, Ignasėlis ir tik namie – Vaidas Jočys. Gyvas uostamiesčio personažas, aktorius ir parodijų meistras nevaidina tik namiškiams. Šiandien didžiausias jo gyvenimo iššūkis – suderinti darbą ir šeimą.
Po viena antklode
– Ar dažnai žmonės jus painioja su estrados "princu" R.Cicinu, kurį ne kartą esate parodijavęs?
– Dabar jau nelabai. Bet anksčiau, kai R.Cicinas buvo "ant bangos" ir su bendraminčiais įkūrėme "Parodijos teatrą", jis tapo mūsų kolektyvo populiariausia žvaigždė. Šis analogų Lietuvoje neturėjęs projektas greitai prigijo. Gal turėjome išvaizdos panašumų, gal sekėsi atkartoti originalą. Tai kartais vaidindamas spektakliuose girdėdavau salėje sėdinčias močiutes: "Pažiūrėkite, taigi čia Rytis Cicinas." Mes, aktoriai, esame sielų vagys.
– Kokių dar vaidmenų, kalbant apie Parodijos teatrą, esate sukūręs?
– Šiuo metu savo repertuare turiu aštuonis: tas pats R.Cicinas, Verka Serdiučka, Ala Pugačiova, V.Katunksytė, Mantas Jankavičius, Elvis Preslis, Algirdas Kaušpėdas ir Luciano Pavarotti. Kiekviena parodija man – tarsi moteriai gimstantis kūdikis. Visus myliu vienodai, bet žiūrovas išsirenka labiausiai patinkantį. Šiuo metu geidžiamiausios kelios žvaigždės: R.Cicinas, nes jis atpažįstamas nuo mažų dienų ir yra tapęs kone lietuviška klasika, jaunimui priimtinesnė Verka Serdiučka blizgančiu kostiumu, tokia ryški ir ekstravagantiška. Taip pat, priklausomai nuo šventės temos, Ala arba Pavarotti.
– Esate išskirtinis miesto veidas. Ar dažnai jus atpažįsta gatvėje?
– Visko būna. Klaipėda – mažas miestas. Visi mes miegame po viena antklode.
Be gimtadienių – nuo penkiolikos
– Pačiam, ko gero, mielesnis dramos teatro aktoriaus vaidmuo?
– Todėl juokauju, kad į darbą einu kaip į šventę ir už tai dar gaunu užmokestį. Ko gero, žmonių, dirbančių tai, ką jie iš tiesų mėgsta, tėra du procentai iš šimto. Likusieji renkasi profesiją, nes turi kovoti už būtį, išlaikyti šeimą ir panašiai.
– Išeitų, darbo dienomis švenčiate. O savaitgaliais?
– Ilsiuosi nuo šeimos. O jei rimtai, užsiimu profesionalia "chaltūra". Kiekvienas mano savaitgalis yra parduotas. Dažniausiai tai būna parodijos, vaidinu ir užsakomuosiuose renginiuose, jubiliejuose, vestuvėse. Iš to, ką uždirbu per vasarą, gyvenu iki gruodžio. Kitą laiko tarpsnį skiriu teatrui, kuris – pagrindinė mano duona, jo išduoti negaliu.
– Turbūt netrūksta ir naujamečių užsakymų. Ar dar lieka laiko švęsti savo paties gimtadienį?
– Kadangi gimiau pirmąją metų dieną, matyt, tai ženklas, kad per Naujuosius turiu ne švęsti, o dirbti. Tai ir darau jau nuo penkiolikos metų. Maža čia bėda, galiu savo gimtadienį nukelti į kitą savaitę.
– Ar namiškiai dėl to nesisieloja?
– Pyksta. Turiu dukrytę Lėją, kuriai aštuoneri, o birželio 11 d. švęsime sūnaus Jono trečiąjį gimtadienį. Žmona Mireta jau apsiprato su tuo, kad į giminių balius tenka važiuoti be manęs. Giminaičiai dar sunkiai suvokia, kaip galima praleisti artimųjų šventes, pavyzdžiui, tėvelio gimtadienį. Bet savo darbų grafiką esu suplanavęs pusmetį į priekį ir žodžio laikausi. Galiu "pabaliavoti" ir kitą dieną.
– Apskritai kalbant, aktoriai daug švenčia?
– Kiekvieną dieną teatre vyksta repeticijos, laisvi tik pirmadieniai. Tačiau prieš premjerą ir juos atima. Repeticijų metu reikia būti geros formos, "šviežiam", energingam, tad apie alkoholį nėra net kalbos. Po premjeros – jau daugiau laisvo laiko, tada galime daryti, ką tik norime. Jaunystėje visko būdavo, bet dabar organizmas nebe taip lengvai reaguoja į pagirias.
Įkvėpė senelis Napoleonas
– Jūsų žmona – Klaipėdos dramos teatro pardavimo ir reklamos vadybininkė. Ar namuose dar kalbatės apie teatro reikalus?
– Mūsų darbas labai skirtingas. Ten yra skaičiai, laikas nuo 8 iki 17 val. Aktoriams tai negalioja. Namie stengiamės darbus palikti pašonėje ir atsiduoti vienas kitam, vaikams, kurie mūsų labai pasiilgsta, santykiams ir jausmams.
– Ar Lėja su Jonu jau lankosi teatre?
– Dukrytė atmintinai žino visus vaikiškus spektaklius, mažasis dar nesukoncentruoja dėmesio. Natūralu, kad teatralų vaikai auga kartu su aktoriais. Kas žino, gal Lėja bus kokia grimerė. Tegul vaikai patys renkasi pagal savo norus ir gebėjimus.
– Pats jau nuo vaikystės esate toks teatrališkas?
– Nors Klaipėdoje gyvenu daugiau kaip 20 metų, gimiau ir užaugau Šilutėje. Baigęs vidurinę įstojau į Klaipėdos universiteto Režisūros katedrą, nes sužinojau, kad gerbiamas režisierius Povilas Gaidys renka kursą. Pirmą kartą jis ieškojo ne būsimų aktorių, o režisierių. Bet jau tuomet P.Gaidys pastebėjo, kad manyje labiau plaka aktoriaus širdutė ir vedė būtent šia linkme.
– Neseniai atsiimdamas "Mūzos" apdovanojimą sakėte, kad P.Gaidys jums – antras tėtis.
– Taip, tuos penkerius metus režisierius mane auklėjo kaip sūnų, todėl jeigu kas nors negerai, tegul kaltina pats save. Juk aštuoniolikos esi dar vėjo plaikstomas jaunėlis, kuriam reikia priežiūros ir patarimo.
– O jūsų tėvai kaip nors susiję su menais ar konkrečiai – teatru?
– Abu mano tėveliai yra baigę lietuvių literatūrą ir režisūrą, o senelis Napoleonas, kuris pasimirė būdamas 95 metų, po darbo lankydavo įvairius meno būrelius, dainuodavo, rengdavo šventes, vaidindavo. Ir ta menininko gyslelė, matyt, persidavė mano tėčiui, o aš išgryninau ją iki profesionalaus aktoriaus lygio.
– Vaidinate ir serialuose "Naisių vasara", "Moterys meluoja geriau", "Rezidentai". Kuo traukia televizija?
– Niekur nedingsi, vis tiek turi eiti koja kojon su mada. Serialas – tarsi antrinė teatro firma. Jei teatras yra gyvas produktas, ir kiekvieną kartą spektaklyje tavo kuriamas vaidmuo pasirodo skirtingai, tai televizijoje viskas labai tikslu, užfiksuota. Man tiesiog įdomu pabandyti, įkvėpti šviežio oro, kad neapsamanotum ir "neužsibezdėtum" savo giliame mene. Be to, esi daugiau matomas. Ne paslaptis, kad 90 proc. Lietuvos žmonių grįžę namo sėda prie televizoriaus ekranų.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
„Kitoks teatras“ pristato svaiginančią komediją „Profesoriaus klastingas tirpalas“
Nori sužinoti, prie ko priveda tirpalo C2H5OH+H2O vartojimas? Pažiūrėk spektaklį! ...
-
Į Klaipėdą „incognito“ atvyksta „Revizorius“
Pasiilgote geros komedijos su profesionalia aktorių vaidyba, įspūdingais kostiumais ir įtraukiančia istorija? Valstybinio Šiaulių dramos teatro komedija „Revizorius“ – tai šmaikščių improvizacijų, taiklaus humoro...
-
Vladimiro Konstantinovo laukia debiutas prestižinėje Niujorko koncertų salėje
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) atlikėjų meistriškumu netrukus galės įsitikinti ir užjūrio publika: vasario mėnesį teatro vyriausiasis chormeisteris Vladimiras Konstantinovas keliaus į Jungtines Amerikos Valstijas, kur maestro Da...
-
„Mane vadina Kalendorium“ autorius susitiko su aktoriais: iškart supratau, kas vaidins Oskarą
Klaipėdos dramos teatre jau kurį laiką vyksta latvių režisieriaus Elmārs Seņkovs kuriamo spektaklio „Mane vadina Kalendorium“ repeticijos. Spektaklis statomas pagal Latvijoje didžiulio populiarumo sulaukusios knygos tuo pačiu pavadinimu in...
-
„Karaliaus Rodžerio“ kostiumus kūrė tarptautinį pripažinimą pelniusi dizainerė Magdalena Brozda
Balandžio 5-ąją Lietuvos publika ne tik išgirs, bet ir pirmą kartą išvys Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) scenoje rodomą Karolio Szymanowskio operą „Karalius Rodžeris“. Žinomiausią lenkų kompozitoriaus moderni...
-
Dirigentas Tomas Ambrozaitis: Čiurlionio muzikoje atrandu Lietuvą
Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras (KVMT), kaip ir visa Lietuva, 2025-aisiais minės vieną reikšmingiausių šalies nacionalinei kultūrai sukakčių – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo 150-ąsias metines. Išplėstinis ...
-
Nuaidėjo Kalėdinių giesmių festivalis
Įsimintinas 2024-ųjų pabaigos akcentas – Kalėdinių giesmių festivalis, įvykęs Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje. Čia koncertavo chorai ne tik iš Klaipėdos, bet ir iš kitų Lietuvos miestų. ...
-
Teatro aikštėje – šventiniai pasirodymai ir diskoteka
Tarpušvenčiu uostamiestyje renginių netrūko. Pagrindinėje miesto aikštėję susibūrę klaipėdiečiai ir miesto svečiai stebėjo ledo čiuožykloje vykusius įspūdingus dailiojo čiuožimo pasirodymus. ...
-
Kalėdinių giesmių festivalis Klaipėdoje: giedokime Lietuvą iš širdies į širdį
Gruodžio 28 d. Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“ kartu su Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčia organizuoja tradicinį Vakarų Lietuvos krašto bažnytinių chorų Kalėdinių giesmių festivalį. ...
-
Išskirtiniame renginyje – dėmesys ne tik žmogui
Šeštadienio vakarą Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete vyko šventinis vakaras, kurio metu ne tik skambėjo gražūs sveikinimai, koncertas, bet ir Klaipėdos Rotary klubų įsteigto „Vėtrungės“ apdovan...