- Indrė Kiseliovaitė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Nemalonu: laiptinėje ir šalia jos rasti panaudoti kruvini švirkštai šiurpina daugiabučio gyventojus.
-
Daugiabučio gyventojai šiurpsta: laiptinėje – kruvini švirkštai
-
Daugiabučio gyventojai šiurpsta: laiptinėje – kruvini švirkštai
-
Daugiabučio gyventojai šiurpsta: laiptinėje – kruvini švirkštai
-
Daugiabučio gyventojai šiurpsta: laiptinėje – kruvini švirkštai
Vieno Klaipėdos daugiabučio gyventojai jau kelis mėnesius gyvena baimėje dėl šio namo laiptinėje besilankančių narkotikus vartojančių ir veikiausiai juos platinančių asmenų. Įprasta jų susibūrimo vieta – tarp antro ir trečio aukšto.
Kūčių šventei – dozė
Kadangi Naikupės g. 16 daugiabutis – devynių aukštų, daugelis kyla liftu. Juo nesinaudoja tik gyvenantieji pirmame, antrame ir trečiame aukštuose, tad būtent jų gyventojai dažniausiai pamato ir išprašo nelauktus svečius.
Anot vienos moters, gyvenančios trečiojo aukšto bute, panaudotus, kruvinus švirkštus narkomanai palieka tiesiog ant palangės arba laiptų. Kartais net grįžta jų susirinkti. Klaipėdietė apibūdino, kaip atrodo šie asmenys.
„Tai lietuviai. Jauni, jų amžius – iki 30 metų, gal jaunesni. Daugiausia ateina po vieną, dažnai vyrai, vieną kartą buvo ir porelė“, – pasakojo moteris.
Klaipėdietė šiame name gyvena jau ketverius metus. Anksčiau kartais pastebėdavo vieną kitą švirkštą lauke, tačiau laiptinėje – niekada. Narkomanų apsilankymai laiptinėje suaktyvėjo praėjusių metų pabaigoje.
„2023-iųjų lapkritį laiptinėje pamačiau švirkštą, adatą, bet dar nelabai supratau, kas čia vyksta. Gruodį pradėjau pastebėti daugiau dalykų. Kai prieš Kūčias su vaiku ėjome į parduotuvę, vienas vyras sėdėjo ant laiptų ir jau buvo pasiruošęs adatą, švirkštą“, – tikino klaipėdietė.
Nemalonu: kartais narkomanai palieka savo „aksesuarus“, o po to grįžta jų susirinkti. / „Klaipėdos“ skaitytojos nuotr.
Apsvaigusį išsivežė pareigūnai
Dažniausiai narkomanai į laiptinę svaigintis ateina dieną, apie 15–17 val.
Maždaug prieš tris savaites klaipėdietės vyras po pietų grįžo namo. Jis ir pastebėjo laiptinėje besisvaiginantį vyriškį. Bandė jį išvyti, bet šis nepakluso, tad buvo iškviesta policija.
Narkotikus vartojusį vyrą pareigūnai išsivežė, nuo to laiko jo daugiau niekas nematė.
Pareigūnai apie šį įvykį informacijos neteikia.
Moteris ir pati ne kartą varė narkomanus iš laiptinės, šie susirinkdavo arba palikdavo švirkštus ir išeidavo.
„Kalbėjau su antrame aukšte gyvenančia kaimyne, klausiau, ar irgi juos sutinka, sakė, kad išvaro, skambina policijai. Bet mano vyrui pavyko – policija atvyko laiku ir tą žmogų išvežė. Nes šiaip, būna, išeini iš buto, o jie greitai viską susirenka ir lekia pro duris. Kai paskambinau į policiją, pasakė, kad kai vėl pamatysime, skambintume, bet kol pareigūnai atvažiuos, narkomanų neliks nė kvapo“, – pasakojo Naikupės g. 16 namo gyventoja.
Stebės vaizdo kameromis
Namo gyventojai nusprendė pakabinti skelbimus lifte ir laiptinėje, kad visi būtų atidesni ir bet ko į laiptinę neįleistų.
Taip pat svarstoma apie vaizdo stebėjimo kamerų įrengimą, kad fiksuotą medžiagą būtų galima perduoti policijai.
Laiptinės durys atidaromos kodu, tad aiškinamasi, kas galėjo jį atskleisti neprašytiems svečiams.
„Užsisakėme vaizdo stebėjimo kamerą, tad jau stebėsime laiptinę. Beje, mūsų yra penkta laiptinė, kalbėjau ir su ketvirtos laiptinės gyventoja, kuri sakė dar neradusi laiptinėje švirkštų. Turiu įtarimą dėl mūsų daugiabutyje gyvenančios dažnai išgerti mėgstančios moters. Gal ji pasakė jiems durų kodą?“ – retoriškai klausė moteris.
Radiniai: gyventojai aptiko ne tik švirkštų, bet ir kitokių šiukšlių. / „Klaipėdos“ skaitytojos nuotr.
Švirkštai – pašto dėžutėje
„Facebook“ paskyroje „Žvejybos uosto rajono kaimynai“ žmonės dalijosi, kuriuose daugiabučiuose buvo pastebėta naudotų švirkštų.
Įvardyti ir adresai: Minijos g. 129, Minijos g. 141, Sulupės g. 11 ir 11A.
„Skaičiau komentarus, kad Nidos g. 56 rado švirkštus sumestus į pašto dėžutę“, – stebėjosi klaipėdietė.
Moteris tikino rinksianti informaciją, vaizdinę medžiagą ir viską siųsianti policijai.
„Gal ir mūsų kaimynai atkreips dėmesį, pasiskaitys skelbimus. Čia gyvena šeimos, yra mažų vaikų, garbaus amžiaus žmonių, gal jie atkreips dėmesį į tuos, kurie stovi prie laiptinės durų. Mano vaikas bijo tiek išeiti iš namų, tiek į juos grįžti. Pati būdama bute kažką išgirdusi iškart einu žiūrėti. Bijau, bet ką padarysi? Vaikas jautėsi saugus, o dabar to saugumo nebėra. Nebenorime čia gyventi“, – akcentavo moteris.
Miestas didelis, pajėgų prie kiekvieno namo nepastatysime.
Pranešimų gavo ne vieną
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnų duomenimis, per 2024 m. sausį iš Minijos g. gauti šeši, iš Naikupės ir Sulupės g. – po tris pranešimus apie galimus pažeidimus, susijusius su narkotinėmis medžiagomis.
Nuo 2024 m. vasario 6 d. veikia nauja Lietuvos policijos pasitikėjimo telefono linija „Narkotikams – ne“, kuria galima pasinaudoti.
Telefono numeriu 8 700 60 777 galima pranešti apie žinomus narkotikų platinimo atvejus.
Vien vasario 6–7 d. naująja pasitikėjimo linija buvo gauti trys pranešimai.
Rasa Bekėžienė / Vytauto Liaudanskio nuotr.
Siūlo kelias išeitis
Klaipėdos VPK viršininkė Rasa Bekėžienė tikino, jog yra keli būdai problemai spręsti, bet pirmiausia reikia įrodymų, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas ir asmenys galėtų būti baudžiami.
Ji taip pat pabrėžė, kad problema iš tikrųjų egzistuoja, gyventojai patys informuoja policiją. Tačiau atskleisti daugiau informacijos nenorima, kadangi vyksta tyrimai, duomenų rinkimas.
R. Bekėžienė taip pat nurodė, kad Žvejybos uosto kvartale esanti problema veikiausiai susijusi ir su narkotikų platinimu, ne tik vartojimu.
„Iš pateiktos informacijos matau tokią problemą. Tad tam, kad ikiteisminis tyrimas būtų sėkmingas ir būtų galima platintoją nubausti įstatymo nustatyta tvarka, reikalingi atitinkami įrodymai“, – sakė R. Bekėžienė ir pridūrė, kad įrodymai renkami tiek viešu, tiek neviešu būdu.
Padėtų bendradarbiavimas
Tačiau įrodymų rinkimas gali užtrukti nuo savaitės iki pusės metų ar net daugiau. Tad kaip elgtis gyventojams?
R. Bekėžienė siūlo kelis būdus, vienas jų – skambinti nauja policijos pasitikėjimo linija. Kiekvienoje apskrityje paskirti pareigūnai gautą informaciją turės patikrinti per vieną darbo dieną.
Kitas būdas – bendradarbiavimas su policija.
„Norint gyventojams būti saugesniems, aš matau tik vieną dalyką – bendradarbiavimą su policija, bendrą darbą ir bendrą informacijos pasikeitimą. Priklausomai nuo to, kokią informaciją gauname iš piliečių ir kokią mes galime jiems suteikti, konkrečiai galime patarti, kokiais atvejais ką įsidiegti, kaip fiksuoti pranešimus, kam konkrečiai juos pateikti“, – sakė viršininkė.
Dar vienas būdas – policijos patruliavimo intensyvinimas.
„Miestas didelis, pajėgų prie kiekvieno namo nepastatysime. Bet mes turime prevencines priemones, reguliariai įtraukiame adresus, kuriuos aplankome. Aišku, kai mes apsilankysime, gal net nebus tų pašalinių asmenų ir negalėsime užkardyti tų veikų. Bet gyventojai matys, kad pareigūnai atvyksta“, – tikino R. Bekėžienė.
„Klaipėdos“ skaitytojos nuotr.
Surengtų reidus name?
Jeigu gyventojai mano, kad policijos vykdomi reidai daugiabučio namo laiptinėje galėtų užkardyti nusikalstamas veikas ir tokia priemonė yra veiksminga, galima su jais dėl to susitarti.
Vaizdo stebėjimo kamerų įrengimas laiptinėje legalus tada, jei filmuojamos bendros patalpos.
Duomenų valdytojas, turintis vaizdo įrašus, privalės užtikrinti, kad informacija nebus viešinama ir užfiksuoti asmens duomenys nebus naudojami ne pagal įstatymų nustatytą tvarką.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
„Litgrid“, Latvijos ir Estijos operatorės pasirašė sistemos valdymo sutartį
Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros perdavimo sistemų operatorės pasirašė Baltijos sistemos regiono valdymo sutartį, nustatančią jų teises ir pareigas kitų metų vasarį sinchronizavus tinklus su kontinentine Europa. ...
-
Klaipėdoje – autobuso ir „Volkswagen“ kaktomuša
Uostamiestyje trečiadienio rytą susidūrė miesto autobusas ir automobilis. ...
-
Prieš teismą stos narkotikais prekiavęs įmonės vadybininkas
Telšių apylinkės teismo Telšių rūmus pasiekė baudžiamoji byla, kurioje 28-erių metų vadybininku dirbantis telšiškis kaltinamas neteisėtu narkotinių ir psichotropinių medžiagų disponavimu. ...
-
Patikėjusi sukčių klasta, klaipėdietė prarado 5 tūkst. eurų
Sukčių pramanais apie į eismo įvykį patekusią giminaitę patikėjusi uostamiesčio gyventoja prarado 5 tūkst. eurų. ...
-
Bendrovė „Radailių dvaras“ ir jos direktorė nubaustos už mokesčių vengimą1
Klaipėdos apygardos teismas priėmė baudžiamąjį įsakymą, kuriuo uždaroji akcinė bendrovė „Radailių dvaras“ ir jos direktorė Vita Aušrienė pripažintos kaltomis dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo. ...
-
Klaipėdoje – BMW vairuotojų konfliktas: vyras apgadino automobilį, svaidėsi grasinimais
Pirmadienį Klaipėdoje, automobilių stovėjimo aikštelėje, vienas vyras grasino kitam. ...
-
Šilutės rajone – avarija: sužaloti devyni žmonės (atnaujinta)
Šilutės rajone antradienį susidūrė trys automobiliai. ...
-
Uostamiestyje siautė drabužių vagis
Klaipėdoje vyras iš parduotuvės prekybos centre nugvelbė drabužių už beveik 550 eurų. ...
-
Plungės rajone vyras, įtariama, nelegaliai prekiavo el. cigarečių skysčiu
Plungės rajono pareigūnai nustatė vyrą, kuris galėjo nelegaliai prekiauti skysčiu el. cigaretėms. ...
-
Per savaitę Klaipėdoje – 336 KET pažeidimai
Lapkričio 18–24 d. Klaipėdos Kelių policijos skyriaus pareigūnai per vykdytas priemones iš viso užfiksavo 336 įvairius Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus, nustatė penkis neblaivius vairuotojus. Didžiausią dėmesį pareigūnai pra...