Lenkiškos produkcijos siūlys ir Lietuvoje

Vis populiarėjant gyventojų žygiams į kaimynę Lenkiją pirkti maisto produktų, šalies prekybininkai suskubo jų pasiūlyti ir Lietuvoje. Netrukus jų rasis kai kuriuose prekybos centruose.

Siūlys populiariausias prekes

Vis daugiau tautiečių apsipirkti skuba į Lenkiją, kur maisto produktai kainuoja kone perpus pigiau nei Lietuvoje. Tai pastebėję šalies prekybininkai, pigesnius lenkiškus produktus nutarė pardavinėti ir Lietuvoje.

Pasak bendrovės "Maxima LT" atstovės spaudai Renatos Saulytės, kol kas dar neapsispręsta, kokiais produktais bus papildytos šio prekybos tinklo parduotuvių lentynos, tačiau manoma, kad tai galėtų būti ilgesnį laiką galiojantys gaminiai.

"Kai žmonės taip karštligiškai ėmė apsipirkinėti Lenkijoje, supratome, kad jiems lenkiškų produktų reikia pasiūlyti ir Lietuvoje. Gal tuomet jie nebevažinės ten, o lenkiškus gaminius pirks Lietuvoje? Nors lenkiški produktai yra pigesni, tačiau mažiau kokybiški už lietuviškus, bet jeigu pirkėjams dabar jau reikia nebe kokybės, o kainos, tai tą ir pasiūlysime. Ką pardavinėsime, dar nežinome, dabar analizuojame, kokie lenkiški produktai populiariausi tarp lietuvių", – artimiausius planus komentavo R.Saulytė.

Pašnekovė tikino, kad daugiausiai lenkiškų produktų planuojama pardavinėti tuose miestuose, kurie yra arčiau Lenkijos sienos – Vilniuje, Marijampolėje, netoli Suvalkų esančiose gyvenvietėse, tačiau jų nusipirkti bus galima ir kitur.

"Mums aktualiausi tie klientai, kurie gyvena pasienyje ir dažniau apsipirkinėti vyksta į Lenkiją. Dar nežinome, ar įsigyti lenkiškų produktų poreikį jaučia ir kitų miestų gyventojai, tačiau pabandysime ir jiems kažką pasiūlyti", – tvirtino R.Saulytė.

Nepaklausių produktų nebeliks

R.Saulytė tikino, kad siūlyti lenkiškų gaminių sumanyta ir dėl to, kad pastaruoju metu pastebimai ėmė mažėti klientų perkamoji galia. Šiemet bendrovės apyvarta, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjo beveik 9 proc. Viliamasi, kad pasiūlius pigesnių produktų, apyvarta bent šiek tiek išaugs.

Pastebėta, kad gyventojai vis mažiau perka įvairių vadinamųjų prabangių, nebūtiniausių maisto racionui produktų – mažėja jogurtų, varškės, konditerinių gaminių, brangių sūrių ar kumpių pardavimas. Taip pat žmonės vis rečiau perka pusfabrikačius ir įvairias mišraines.

"Jau nuo praėjusių metų pabaigos pastebime, kurių produktų gyventojai nuperka vis mažiau arba visai nebeperka, todėl gali būti, kad kai kurių jų prekyboje apskritai nebeliks. Tačiau gerokai išaugo sultinių, prieskonių, miltų, makaronų – visų tų produktų, kurių reikia maistui gaminti, pardavimas. Akivaizdu, kad žmonės vis dažniau ėmė gamintis patys", – kalbėjo R.Saulytė.

Lietuviškų gaminių neužgoš

R.Saulytės tvirtinimu, daugiausiai žmonės linkę apsipirkinėti akcijų metu, todėl prekybos tinklas jų skelbia vis daugiau. Siekdami skatinti pirkti kuo daugiau lietuviškų produktų, prekybininkai jų daugiau parduoda ir per akcijas.

"Mes jokiais būdais lenkiška produkcija nenorime užgožti lietuviškų prekių. Atvirkščiai, skatiname jų pirkti kuo daugiau. Anksčiau akcijų metu pigiau buvo parduodama tik trečdalis lietuviškų gaminių, dabar jų jau yra daugiau nei pusė. Net ėmėme akivaizdžiai pažymėti, kurios prekės lietuviškos", – pabrėžė R.Saulytė.

Kad lietuviai rinktųsi savo šalies gamintojų maisto prekes, netrukus savaitgaliais parduotuvėse bus rengiama ir daug įvairių degustacijų, kurių metu klientai galės ragauti lietuviškų gaminių.

Taip pat, pasak jos, nors pastaruoju metu jau atpigo mėsos, pieno produktai, netrukus jų kaina dar labiau mažės. Turėtų atpigti ir duonos gaminiai. Pašnekovė teigė, jog optimizuodami savo veiklą ir kaštus, savikainas ėmė mažinti patys produkcijos gamintojai.

Kiti vertina skeptiškai

Kitų prekybos tinklų atstovai tikino neturintys planų siūlyti pirkėjams kuo daugiau lenkiškų produktų. Pasak prekybos tinklo "Iki" atstovo Tomo Vaišvilos, lietuviai yra vieni lojaliausių savo šalyje pagamintos produkcijos pirkėjų.

"Mes stengiamės pasiūlyti pigesnių produktų, bet nebūtinai iš Lenkijos. Jų yra ir kitur, tik reikia paieškoti. Lietuviai labiausiai linkę pirkti savus gaminius, nes jie atitinka kiekvieno skonį ir poreikius. Tad abejoju, kad jeigu pasiūlytume lenkiškus gaminius, jie sulauktų didelės paklausos", – dvejojo T.Vaišvila.

Pasak jo, pastaruoju metu išryškėjo tendencija, kad ne tik lietuviai apsipirkinėti vyksta į Lenkiją – nemažai aplinkinių šalių gyventojų apsipirkti atvažiuoja ir į Lietuvą. Daugiausiai jų sulaukiama iš Latvijos: "Latviai iš Rygos dažnai apsipirkti atvyksta į Rokiškyje, Biržuose, Šiauliuose esančias mūsų parduotuves. Tai matyti jau nuo vasaros vidurio, kai Latvijos ekonomikoje prasidėjo recesija", – pastebėjo specialistas.

Jo teigimu, nors Latvijoje finansinė padėtis daug blogesnė nei Lietuvoje, ten infliacija išlieka vis dar didelė, o maisto produktai kainuoja brangiau nei pas mus, tad latviams apsipirkinėti čia vis dar apsimoka.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių