Ruonių šventė Palangoje: į bangas ners šimtai sveikuolių iš visos Lietuvos

  • Teksto dydis:

Vasario 8 dieną šimtai ledinių maudynių aistruolių iš visos Lietuvos bursis į tradicinę bendruomenės šventę pajūryje – „Palangos ruoniai 2025“. Lietuvos sveikuolių sąjungos (LSS) prezidentas Simonas Dailidė džiaugėsi, kad į šaltą vandenį vis drąsiau lipa ne tik sveikuoliai, bet ir pirmą kartą šį grūdinimosi būdą norintys išbandyti žmonės.

„Palangos ruoniai“ yra lyg didelės giminės susitikimas, šventė, leidžianti kartu pasidžiaugti augančia sveikuolių bendruomene, palaikyti vieni kitus savo veikloje bei susipažinti, nes visi kvėpuojame vienu ritmu, per žiemą maudomės, grūdinamės ir mąstome tikrai panašiai. Labai smagu, kai susitinka visai nepažįstami žmonės, tačiau viena dalimi visi labai pažįstami, bendraminčiai. Todėl kviečiu palaikyti vieni kitus ir būti Palangoje vasario 8 dieną“, – sakė S. Dailidė.

Kaip ir kasmet į Palangą suvažiuos sveikuoliai iš visos Lietuvos: Vilniaus, Kauno, Elektrėnų, Radviliškio, Utenos, Marijampolės, Telšių, Plungės ir kitų šalies miestų. Kartu jie stengsis pademonstruoti, kad nereikia bijoti šalto vandens, nes jis didina organizmo atsparumą ligoms, daro jį ištvermingesnį, apsaugo nuo ligų, streso bei įtampos.

LSS prezidentas priminė, kad, siekiant padėti žmonėms burtis į bendraminčių bendruomenę ir kartu grūdintis savo mieste, sukurtas vis besiplečiantis ekečių žemėlapis.

Kiekvienas turi priežastį grūdintis

Asta iš Telšių grūdinimosi lediniame vandenyje naudą atrado prieš dvejus metus, ieškodama būdo išbristi iš depresijos. „Tuo metu buvau sugriuvusi sveikatos prasme: diagnozuota stipri stuburo išvarža, sunkiai pakeliami skausmai ir kasdieniai ašarų upeliai. Kūnui sergant, protas paniro į depresiją ir jau buvau save benurašanti 35 metų moteris, kol vieną rytą pabudus supratau, kad turiu kažką daryti. Pirmiausiai įsigijau Wimo Hofo knygą, tuomet pradėjau organizmą grūdinti šaltame duše ir galiausiai atsidūriau ten, kur dabar esu kasdien, – prie ežero. Oras tikrai nebuvo pats puikiausias, protas priešinosi, tačiau nugalėjau save ir po to karto ledinės maudynės tapo neatsiejama gyvenimo dalis“, – sakė Asta.

Ji pratęsė, kad šaltas vanduo grąžino jai sveikatą. „Pradėjus maudytis, ėmė mažėti neigiamų minčių ir depresija atsitraukė. Pamilau save iš naujo, pradėjau daug dirbti su savo kūnu ir nebeliko išvaržos, neprireikė net operacijos. Visus medalius už pasveikimą atiduodu savo valiai, užgrūdintam kūnui ir sustiprintam imunitetui. Šiandien per gyvenimą einu kaip tankas, myliu savo kūną ir neįsivaizduoju dienos be maudynių“, – džiaugėsi Asta.

Asta. Organizatorių nuotr.

Ingos iš Marijampolės maudynių šaltame vandeny priežastis – didesnis pasitikėjimas savimi ir fizinė bei emocinė stiprybė. „Išlipusi iš vandens jaučiuosi labai laiminga ir veidą puošia šypsena. Tai yra mano rytinis kavos puodelis, kasdienis malonus ritualas, kuriuo prasideda diena, pastebėjau, kad dingo peršalimo ligos. Didžiausias iššūkis buvo, kai temperatūra lauke nukrito iki 22 laipsnių šalčio ir galvojau, kad tą dieną maudytis tikrai nevažiuosiu, tačiau užteko išeiti į lauką, pamatyti žėrintį sniegą, pajusti ramybę ir supratau, kad labai noriu į eketę“, – patirtimi dalijosi Inga.

Inga. Organizatorių nuotr.

Mariaus iš Kupiškio grūdinimasis eketėje prasidėjo 2019 m., kai kurį laiką sveikuolių prezidento maudynes socialiniuose tinkluose stebėjęs vyras nusprendė nuvažiuoti į Vilnių ir kartu lįsti į šaltą vandenį. „Eketė yra tarsi nemokamas psichologas, nes nusimaudžius lediniame vandenyje ir tokiu būdu išėjus iš savo komforto zonos, organizmas persikrauna, dingsta visi rūpesčiai, visi šypsosi, juokiasi, bendrauja. Kartu nekankina peršalimo ligos, virusinėmis ligomis taip pat persergu lengviau. Be to, visuomet žinau, ką veiksiu savaitgalį, – ar šalta, ar lyja, ar vėjas, 10 val. visi susitiksime eketėje“, – pasakojo Marius.

Marius. Organizatorių nuotr.

Bendraminčiui pritarė ir Mantas iš Utenos, kuriam ledinės maudynės yra būdas pasikrauti geros energijos ir atsikratyti streso. „Grūdinuosi dėl imuniteto stiprinimo ir malonumo, kurį patiriu būdamas eketėje ir po jos. Maudynės bei dalyvavimas renginiuose leido sutikti daugybę bendraminčių tiek Utenoje, tiek visoje Lietuvoje. Kadangi darbo reikalais daug keliauju po šalį, vis atrandu naujų, gražių vietų maudynėms. Šalčio praktika padeda ir stresinėse situacijose – nuramina, leidžia atsipalaiduoti. Jau šeštą žiemą praktikuoju grūdinimąsi – pastebimai pagerėjo sveikata, nesergu peršalimo ligomis, mažiau šąla galūnės“, – dalijosi Mantas.

Marius. Organizatorių nuotr.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių