Sprogmenų uostamiestyje atrandama vis dažniau

Apie rastus sprogmenis žmonės dažniau sužino iš įvairių žiniasklaidos šaltinių. Tačiau iš tiesų ne apie visus juos perspėjama. Per praėjusius metus uostamiesčio ugniagesiai gavo bemaž 90 pranešimų apie rastus sprogmenis. Ir tokių pranešimų – vis daugiau.

Planas „Skydas“ įvedamas aptikus neteisėtai laikomus ar vežamus sprogmenis arba atradus kitus daiktus, kurie primena sprogmenį. Tokios operacijos uostamiestyje, Klaipėdos apskrityje vykdomos ne taip jau ir retai.

Pernai Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai iš 12-os savivaldybių teritorijų gavo 87 pranešimus apie įvestą planą „Skydas“. 2023 m. toks planas buvo įvestas 65 kartus.

Kaip teigė Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė Aurelija Maslauskienė, ateityje tokių atvejų dar daugės. Kadangi infrastruktūra sparčiai plečiasi, daugėja statybų darbų, o statybvietėse sprogmenys atrandami dažniausiai.

Aurelija Maslauskienė / Vytauto Liaudanskio nuotr.

„Tikėtina, kad ateityje tokių atvejų tik daugės. Dažniausiai sprogmenys aptinkami atliekant žemės ūkio darbus, statybvietėse – žemės kasimo darbų metu, o kartais nuo karo laikų užsilikusius sprogmenis miškuose aptinka ir miškų lankytojai“, – teigė A. Maslauskienė.

Tikėtina, kad ateityje tokių atvejų tik daugės.

Ji pabrėžė, kad į tokius pranešimus visada reaguojama labai rimtai, ir tik atvykę išminuotojai, įvertinę rastą daiktą, gali atšaukti planą „Skydas“. Tuo metu ugniagesių pareiga užtikrinti aplinkinių saugumą ir, įvykus nelaimei, skubiai pašalinti ugnį.

„Ugniagesių gelbėtojų pareigos sprogmenų likvidavimo operacijų metu – kuo skubiau suteikti pagalbą, vykdyti žmonių gelbėjimą ir padarinių likvidavimą, įvykus sprogimui. Todėl jie ne tik budi netoli sprogmens radimo vietos, bet ir lydi transporto priemonę, gabenančią sprogmenį į jo sunaikinimo vietą“, – aiškino A. Maslauskienė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių