Vestuvėse – juokas pro ašaras

"Smigo" 19 val. vakaro

Daug nemalonumų jauniesiems pridaro per didelis kiekis svaigiųjų gėrimų.

"Kartais atrodo, kad žmonės kokius metus nieko nevartojo. Vienas svečių stalas net mikrofoną perrėkė. Įsivaizduokite, tėveliai teikia bendro gyvenimo "židinį" vaikams, o jie šaukia: "Pilk! Gerk! Į tave!" Mėgini viską paversti juokais, bet grįžęs namo supranti, kad iš tiesų tai yra labai graudu", – pripažino R.Stonys.

"Kartą iš Ventės rago plaukėme laivu į Nidą. Tai vienas svetys taip "padalyvavo", kad grįžtant apie 19 val. jau nebepastovėjo ant kojų. Porą valandų numigo pokylių salėje, o atsikėlęs buvo toks žvalus, kad sugebėjo laimėti vieną sunkiausių konkursų", – juokėsi žinomas klaipėdietis.

Todėl kai vestuvių pokylis dar tik planuojamas, jis iš anksto įspėja jaunuosius, kad svečių negirdys.

"Pastaruoju metu viskas labai keičiasi, matyt, tampame kultūringesni. Žmonės susirenka ne tam, kad sėdėtų prie stalo, valgytų ir gertų, o linksmintis", – pastebėjo pašnekovas.

"Tiesa, buvo, kad plaukiojant po Kuršių marias laivas įstrigto ant seklumos. Mat kartu su mumis dalyvavo ir kapitonas. Tai šventėme keturias valandas, kol sulaukėme pagalbos ir buvome ištraukti“, – atsiminė R.Stonys.

Būtina vestuvių taisyklė – turėti atsarginių drabužių. Mat neretai šventę aptemdo suplyšusios kelnės, suknelės, švarkai.

"Pačiam kartą plyšo kelnės, o vienam išties labai stambiam svečiui tai nutiko kovojant dėl prizo. Vyras puolė ant žemės, išsižergė ir šast – išlindo balti apatiniai. Buvo labai daug juoko, gerai, kad žmogus nestokojo sveiko humoro ir nesisielojo. Bet baisiausia, kad neradome siūlų, o antrų kelnių jis irgi neturėjo", – kalbėjo klaipėdietis.

Vietoj bučinio – ištiesta ranka

Renginių organizatorius ir vedėjas Remigijus Žiogas dar ir šiandien su šypsena veide prisimena vieno karininko vestuves.

"Jau penkeri metai iš to juokiamės. Kai kunigas davė leidimą pabučiuoti nuotaką, vyras atsisuko, paspaudė jai ranką ir vėl nusisuko. Visai kaip tarnyboje. Po pusės minutės sutrikęs kunigas sako jaunikiui: "Jūs ne taip supratote, galite ją pabučiuoti." Šimtai žmonių po šių žodžių prapliupo juoktis", – pasakojo klaipėdietis.

Iš gėdos nuraudęs karininkas galiausiai teikėsi pabučiuoti mylimąją.

"Išėjo toks tarnybinis juokelis. Būna, kad per jaunųjų šokį nuotakai krūtinė iš suknelės iškrenta. Prieš kokį dešimtmetį tekdavo ir mušeikas tramdyti. Mūsų programa nėra pigi, o ją perkantys žmonės – išsilavinę, santūrūs, todėl tokių incidentų mažai", – šyptelėjo R.Žiogas.

Jis atkreipė dėmesį, kad jaunų ir vyresnio amžiaus žmonių požiūris į tą pačią vestuvių šventę smarkiai skiriasi.

"Vyresnioji karta nori muzikantų, o jaunimas – vedėjų. Pamenu, prieš kokius trejus metus grįžtame kartu su jaunaisiais į ištaigingą salę, papuoštą Provanso stiliaus dekoracijomis, nuklotos baltos staltiesės, o ten – tėvai užsėdę stalą. Tuomet bandai jiems paaiškinti, kad senos tradicijos jau praeityje", – kalbėjo renginių vedėjas.

"Pats esu per vestuves vežęs žmogų į ligoninę. Tiek daug šoko, kad koją susilaužė, o kartą jaunikis nešdamas per tiltą jaunąją išmetė ją iš rankų. Visa krūtinė, alkūnės nubrozdintos, suknelė juoda. Bet nuotaka dėl to daug nesisielojo ir greitai pralinksmėjo", – pasakojo pašnekovas.

Esą jei prieš dešimt metų šventė būdavo orientuota į maistą ir gėrimus, tai dabar žmonėms svarbu programa ir jos turinys.

"Pasitaikė, kai stipriai padauginusiai jaunikio mamai šventė baigėsi po karštų patiekalų. Dabar žmonės supranta, kad vestuvės skirtos ne girdymui, ir stalai, kalbant apie alkoholį, tampa vis kuklesni. Dešimčiai svečių du buteliai per vakarą – iki soties. Ir tai dar būna, kad neišgeria. Tausoja sveikatą", – pripažino R.Žiogas.

Nesupakuoto torto istorija

Vestuves dažnai fotografuojantis Donatas Vaičiulis pasidalijo dar viena nepavydėtina istorija, kai prie bažnyčios buvo pamestas jaunosios žiedas.

"Benešant nukrito nuo pagalvėlės. Iš pradžių niekas nepastebėjo, o kai pamatė, kad žiedo nėra, visą kaimą ant kojų sukėlė. Ieškojo ir namie, ir lauke, ir mašinose. Galiausiai visiškai netyčia su kitu fotografu radome žiedą prie bažnyčios", – tarstelėjo D.Vaičiulis.

Pats naujausias nutikimas fotografui net priminė komediją.

"Bevežant tortą gardėsis susvyravo ir krito ant jaunosios mamos. Rūbai, panelė, viskas buvo "tortina" ir lipnu. Padariau daugybę nuotraukų, juokėmės iki ašarų. Dalį torto, deja, teko išmesti. Keista, kodėl desertus gaminanti įmonė atidavė jį nesupakuotą. Tokių dalykų nesuplanuosi", – pripažino D.Vaičiulis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

(žemiau)

(žemiau) portretas
nervus į konservus !!!!

anonistui,(žemiau)-

anonistui,(žemiau)- portretas
tu kacape is nuotrauku ar pavadinimu sprendi? Akivaizdu, kad straipsnio neperskaitei. O gal visiškai girtas, burliokeli?

Anonimas

Anonimas portretas
o kur šventė, kur gražios tradicijos, kur gražus bendravimas, linksmybės? Daug kam vestuvės , tai galimybė prisigerti ir krėsti kvailystes, bent kas jaunuosius prisimena? Ar ir jie girti, kaip dūmas?
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

  • Pajūryje vyraus apniukę orai
    Pajūryje vyraus apniukę orai

    Pajūryje savaitgalį ir ateinančią savaitę vyraus apniukę orai, tačiau yra ir gerų žinių – vėjai rims, laikysis pliusinė temperatūra. ...

  • A. Piklaps: esame kitokie
    A. Piklaps: esame kitokie

    Klaipėdos vokiečių bendrijos pirmininkas Arnoldas Piklaps – krašto senbuvių palikuonis, kuris laiko save Lietuvos vokiečiu ir labai vertina savo dvikalbystę. Arnoldas vienas tų, kurio dėka Klaipėdoje buvo įkurta tautinė vokiečių mokyk...

    3
  • Teatro fojė – tarsi kalėdinė parduotuvė
    Teatro fojė – tarsi kalėdinė parduotuvė

    Pro Klaipėdos dramos teatro pastatą vaikštantys klaipėdiečiai atkreipė dėmesį į jo vitrinas, kuriose matyti ne įprastai atrodanti teatro fojė, o kabančios kalėdinės girliandos ir kitos dekoracijos. Be to, vakarais dega šviesos. ...

  • Biržos tilto remontas – kitąmet?
    Biržos tilto remontas – kitąmet?

    Dar ankstyvą pavasarį netilo kalbos, kad nedelsiant reikia atnaujinti Biržos tiltą. Tuomet konkurse dalyvavusių rangovų pasiūlyta tilto remonto kaina savivaldybei pasirodė pernelyg didelė ir buvo atmesta. Kitas konkursas suplanuotas pavasarį. ...

  • Paukščio snape – protezas
    Paukščio snape – protezas

    Žvejybos uosto rajono gyventojai dalijasi nuotrauka, kurioje užfiksuotas kiras, o jo snape – žmogaus dantų protezas. ...

    8
  • Bankrotas – verslo dalis?
    Bankrotas – verslo dalis?

    Pinigus avansu ėmęs, už prekes dešimtis tūkstančių eurų nesumokėjęs verslininkas Audrius Rimavičius kelia reikalavimus dėl teisės būti pamirštam viešojoje erdvėje. Tačiau paklaustas, ar sumokės skolas, verslininkai rėžė,...

    7
  • Palangos triumfas Lietuvos sezone Prancūzijoje: unikali oratorija „Mončys“ sujungė dvi tautas
    Palangos triumfas Lietuvos sezone Prancūzijoje: unikali oratorija „Mončys“ sujungė dvi tautas

    Tai buvo tarsi iš sėklos daigo užaugintas medis, kūrybinis veiksmas, kurį vainikavo muzikos, žodžio ir reginio misterija. Tolimojo Prancūzijos krašto gyventojus pakerėjusi unikali oratorija „Mončys“ tapo dvejus metus trukusio...

  • Klaipėdos gyvenamųjų namų kvartaluose – vis daugiau laisvalaikio erdvių
    Klaipėdos gyvenamųjų namų kvartaluose – vis daugiau laisvalaikio erdvių

    Vis daugiau klaipėdiečių turi galimybę kokybiškai leisti laisvalaikį visai šalia savo namų. Netrukus nauja poilsio erdve galės džiaugtis Paupių mikrorajono gyventojai. Sklype Rūko gatvėje įrengta daugiafunkcė sporto aikštelė,...

  • Po skandalingo buvusios direktorės atleidimo – darželio „Obelėlė“ siekis susigrąžinti gerą vardą
    Po skandalingo buvusios direktorės atleidimo – darželio „Obelėlė“ siekis susigrąžinti gerą vardą

    Po skandalingo vaikų darželio „Obelėlė“ direktorės Astos Vainiutės atšaukimo iš pareigų, kai per Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patikrinimą, nustačius pažeidimus įstaigos virtuvėje, teko kreiptis net į poli...

  • Anksčiau studentai linksminosi, dabar – dirba
    Anksčiau studentai linksminosi, dabar – dirba

    Pro langus skrendantys televizoriai, iš balkonų metamos degančios sofos, muštynės ir alkoholis – su tokia kasdienybe tekdavo susidurti studentų bendrabučių budėtojoms. Tačiau per dešimtmetį studentų gyvenimo būdas pasikeit...

Daugiau straipsnių