Tiesiog šiukšlė, o gal įkaltis?

Keisti radiniai kartais verčia manyti, kad tai gali būti nusikaltimą liudijantys įkalčiai. Kaip pasielgti neįprastoje vietoje pamačius kažkieno asmeninį daiktą? Kur dėti rastą dokumentą? Ar verta skambučiu į bendrąjį pagalbos centrą trukdyti specialiųjų tarnybų darbuotojus? Į šiuos klausimus gali atsakyti tik pareigūnai.

Šilutės plente, autobusų stotelėje, esančioje netoli didelės žiedinės sankryžos, vieną ankstyvą rytą žmogus šiukšliadėžėje pamatė tvarkingą moterišką rankinę.

Nei suplyšusi, nei atvira rankinė buvo tvarkingai įstatyta į smulkioms atliekoms skirtą dėžę.

Žmogus sutriko ir savo abejonėmis pasidalijo su kitais klaipėdiečiais. Jam kilo įtarimų – gal rankinė galėjo būti atimta iš kokios nors moters apiplėšimo metu ar pavogta.

Kartu žmogus svarstė, gal tai gali būti nusikaltimo įkaltis, ant kurio galėjo likti plėšiko pirštų atspaudai.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai patikino, kad nei tą dieną, nei išvakarėse apiplėšimų uostamiestyje nebuvo fiksuota.

Klaipėdos miesto policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkė Vitalija Sukauskienė tikino, jog kilus bent menkiausiai abejonei, kad radinys gali būti susijęs su nusikaltimu, reikia skambinti bendruoju pagalbos telefonu.

„Turbūt dauguma žmonių taip ir elgiasi. Pareigūnai atvažiuos, įvertins situaciją ir išsiaiškins tas aplinkybes. Aišku, nereikėtų pranešinėti policijai apie viską, ką žmonės pamato, nenorėtume skirti daug dėmesio ir reaguoti į šiukšlinių turinį. Kiekvienas mūsų galime turėti daug įtarimų, bet jei pastebimas vertingas daiktas, esame labai dėkingi už pranešimą. Tokie pastabūs piliečiai padeda išaiškinti nusikaltimus. Imti tokių daiktų nederėtų, reikėtų paskambinus pranešti, ką ir kur tiksliai mato. Laukti pareigūnų nebūtina. Labai vertinga pagalba, kai žmonės telefone nustato savo buvimo koordinates, tada policininkams nereikia gaišti ieškant nurodytos vietos. Galima rastą objektą nufotografuoti ir nusiųsti pareigūnams tą atvaizdą“, – paaiškino viršininkė.

Komisariato atstovų teigimu, pastaruoju metu Klaipėdoje gyventi saugu, drastiškų apiplėšimų gatvėse pasitaiko vis rečiau. Rankines atėmę įtariamieji buvo greitai nustatyti.

Radus asmens dokumentą patartina apie tokias radybas neskelbti socialiniuose tinkluose, nes taip paskelbiami asmens duomenys, kurie gali būti panaudoti negerais tikslais.

Geriausiai tokiu atveju dokumentą pristatyti į policiją, pareigūnai nesunkiai susisieks su jo savininku ir jį grąžins.

„Svetimu dokumentu disponuoti nereikėtų. Yra nurodyta tvarka, patogiausia taip ir elgtis“, – patarė V. Sukauskienė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių