Amžiaus nusikaltimai: vagys smuiku negriežia

Groti tikrai nesimokys

Lygiai prieš pusantro mėnesio, 2015 m. gruodžio 7 dieną, Palangos savivaldybės tarybos narys Donatas Elijošius kreipėsi į policiją pranešdamas, kad iš Maironio gatvėje palikto jo automobilio vagys pavogė sūnaus saksofoną.

Muzikos instrumentas pagrobtas išdaužus mašinos langą.

Nukentėjusysis nurodė, kad jam padaryta žala siekia 820 eurų.

D.Elijošius pasakojo, kad automobilis stovėjo vos už kelių metrų nuo apšvietimo stulpo, tad buvo gerai matomas.

Tačiau greta esanti gatvelė savaitgalio audros metu dingus elektrai liko tamsi.

Vyras nemano, kad vagystei ryžosi išmokti groti norintys asmenys. Veikiausiai tai įgudusio vagišiaus darbas.

Klausimas, ar jis tai padarė turėdamas konkretų užsakymą, ar pirma nugvelbė daiktą, o tik po to pagalvojo, kaip jį realizuos.

"Aplankiau lombardus, tačiau jokių dingusio saksofono pėdsakų aptikti nepavyko. Buvau policijoje papildomai apklausai, mane paguodė, kad labai nenusiminčiau. Sakė, neseniai buvo pavogtas kažkoks instrumentas ir po pusės metų atsirado. Dar turiu vilčių, kad ir mūsų saksofonas atsiras", – teigė palangiškis.

Kalėdinis stebuklas

Pernai spalio 19 d. per penkias minutes iš užrakinto automobilio Vilniuje pavogta 19 tūkst. eurų vertės violončelė.

Nukentėjo Lietuvos kamerinio orkestro violončelininkas Dainius Palšauskas. Automobilis buvo visiškai nepažeistas, tik atrakinimo mygtukas neveikė.

Buvo spėjama, kad vagystė gerai suplanuota, o brangūs instrumentai galbūt yra stebimi specialiai.

Pavogtąjį instrumentą D.Palšauskas nusipirko vos prieš pusmetį, 2015 m. vasarą, susižavėjęs šiuolaikinio vokiečių meistro Klauso Ludwigo Clemento styginių instrumentų skambesiu.

Pavogtoji violončelė paženklinta K.L.Clemento logotipu.

Todėl D.Palšauskas netikėjo, kad pavogtąją violončelę būtų įmanoma parduoti ES ir juolab – Lietuvoje, nes jos dokumentai liko pas savininką.

Praėjus daugiau nei dviem mėnesiams, prieš pat Kūčias, bylą tyrę pareigūnai sulaikė 25 metų Pasvalio rajono gyventoją D.N., kuriam tyrėjai pareiškė įtarimus dėl šios vagystės.

Surastas ir vagies pagrobtas instrumentas. Taip violončelė, tarsi kalėdinis stebuklas, grįžo pas savo teisėtą savininką.

Legendinių instrumentų vagystės

2004 m. gegužės 19 d. Kalifornijos policijai perduota daugiau kaip 3 mln. dolerių vertės italų meistro Antonijaus Stradivarijaus violončelė, kuri buvo pavogta tų pačių metų balandį. Vertingą instrumentą viena moteris rado šalia šiukšlių konteinerio Los Andžele. Violončelė dingo iš Los Andželo filharmonijos violončelininko Piterio Stampfo namų. Pasaulyje iš viso yra išlikę apie 350 A.Stradivarijaus pagamintų instrumentų, tarp jų – maždaug 60 violončelių.

2011 m. kovo 2 d. vagys, kurie pavogė 1,2 mln. svaro sterlingų įkainotą A.Stradivarijaus smuiką, mėgino jį parduoti interneto kavinėje sėdinčiam žmogui vos už 100 svaro sterlingų. Paaiškėjo, kad brangųjį smuiką pavogė 40-metis airis Johnas Maughanas, pasinaudojęs dviem paaugliais bendrininkais, kurie nukreipė kinų smuikininkės Min-Jin Kym dėmesį, kai ji valgė užkandinėje Justono stotyje. 1696 m. pagamintas instrumentas buvo pavogtas kartu su juodu futliaru, kuriame taip pat laikyti du smuiko strykai: vienas – 62 tūkst. svaro sterlingų vertės, kitas – 5 tūkst. Daugiau nei po dvejų metų policija pranešė radusi retą smuiką viename name Vidurio Anglijoje.

2015 m. rugpjūčio 12 d. amerikietis Philipas Johnsonas, mirdamas nuo kasos vėžio, savo žmonai perdavė garsųjį A.Stradivarijaus smuiką, kuris buvo pavogtas iš žymaus smuikininko Romano Totenbergo 1980 m. Šis smuikas, žinomas kaip "Ames Stradivarius", buvo pagamintas Italijoje 1734 m. Panašus instrumentas 2011 m. aukcione parduotas už 15,9 mln. dolerių.

Vos prieš dvi savaites, sausio 7 d., Vokietijos policijos pareigūnams pavyko rasti ir grąžinti brangų A.Stradivarijaus smuiką jaunai muzikantei, kuri jį buvo palikusi traukinyje. "General Dupont Grumiaux Stradivarius" smuikas pagamintas 1727 m., jo vertė siekė 2,4 mln. eurų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

klaida

klaida portretas
Kaip gali trečias pagal dydį Klaipėdos kariljonas (po Kauno ir Vilniaus) būti didžiausias Lietuvoje?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių