Du techniniai prižiūrėtojai ir statybos bendrovė kaltinami korupciniais nusikaltimais

  • Teksto dydis:

Panevėžio apygardos prokuratūra perdavė teismui baudžiamąją bylą, kurioje du statybos techniniai prižiūrėtojai ir jų atstovaujama bendrovė kaltinami kyšininkavimu, o viena statybos bendrovė ir jos direktorius – papirkimu.

Kaip BNS patvirtino Panevėžio apygardos teismo atstovė Jolita Gudelienė, kaltinimai reiškiami statybos prižiūrėtojams Vytautui Sukackui, Sauliui Garbauskui ir bendrovei „Panevėžio miestprojektas“.

Prokuratūros duomenimis, pastarajam juridiniam asmeniui keturios statybos bendrovės sumokėjo 16,5 tūkst. eurų kyšių siekdamos, kad rangovams nebūtų sudaromos kliūtys pradėti ir vykdyti statybos darbus, nebūtų stabdomas atliktų darbų priėmimas.

Trijų statybų bendrovių vadovai, pripažinę, kad minėtiems asmenims mokėjo kyšius ir ikiteisminio tyrimo metu davę parodymus, nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleisti.

Neprisipažinusiam Egidijui Zapustui ir jo vadovaujamai bendrovei „Svalex“ reiškiami kaltinimai dėl papirkimo. Įtariama, kad 2019–2021 metais ši įmonė „Panevėžio miestprojektui“ sumokėjo daugiau nei 7,5 tūkst. eurų kyšį.

Anot teisėsaugos, vienos Panevėžio uždarosios akcinės bendrovės akcininkas ir direktorius V. Sukackas bei jo kolega S. Garbauskas, kurie prilyginami valstybės tarnautojams, kyšius užmaskavo paslaugų sutartimis, pagal kurias jokios paslaugos tikrovėje statybų įmonėms nebuvo teikiamos.

Tyrimo duomenimis, duoti kyšius prižiūrėtojai galimai patys provokavo, reikšdami statybininkams perteklinius reikalavimus, smulkmeniškai ieškodami trūkumų.

Pasak J. Gudelienės, baudžiamoji byla teismą pasiekė trečiadienį. Byla paskirta nagrinėti teisėjai Kristinai Latožienei, bet jai dar neatiduota, nesudarytas posėdžių grafikas.

Panevėžio apylinkės teismas 2020 metais „Panevėžio miestprojektui“ tuomet vadovavusį V. Sukacką kitoje kyšininkavimo byloje buvo pripažinęs kaltu, jam skirdamas 27,5 tūkst. eurų baudą ir ketveriems metams uždrausdamas eiti statybos techninio prižiūrėtojo pareigas.

Vis tik apeliacinės instancijos teismas vyrą išteisino, konstatavęs, kad byloje nėra neginčijamų įrodymų V. Sukacką reikalavus kyšio.

Baudžiamasis kodeksas už kyšininkavimą numato laisvės atėmimą nuo dvejų iki aštuonerių metų. Už papirkimą gresia bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių