„Biplan“ po kelionės į JAV: žmonės ten visiški keistuoliai

Holivudo žvaigždžių alėja, Malibu Bičas, kaubojų kraštas, šiurpą keliantis viešbutis. Kas Jungtinėse Amerikos Valstijose paliko didžiausią įspūdį vilniečių muzikos grupei "Biplan"?

„Biplan“ mylima ir JAV

Prieš keletą dienų į gimtąją šalį grįžę muzikantai vis dar mėgina apsiprasti su laiko pokyčiais, paklausti apie kelionę į svajonių šalį, teigia dar iki galo nesusidėlioję įspūdžių. Bet vienareikšmiškai tvirtina, kad išvyka buvo išties puiki.

Kalifornijos valstijoje prie Ramiojo vandenyno įsikūrusiame Los Andžele kasmet vyksta Lietuvių dienos. Būtent į šį renginį ir buvo pakviesta grupė „Biplan“. Kaip teigė vokalistas Maksas Melmanas, jokios komercijos šitoje kelionėje nebuvo ir apskritai ji buvo labiau pažintinė. „Mus pakvietė sudalyvauti ir tuo pačiu pamatyti Ameriką, pakeliauti ir pasmalsauti. Tai su mielu noru ir padarėme“, – sakė dainininkas.

Vieną koncertą Denveryje ir du Los Andžele sugroję muzikantai pasakojo, kad į užatlantę vyko nieko nesitikėdami, nežinodami, kiek ten ko bus, kiek žmonių į koncertus susirinks. Ir liko nustebinti. „Pasirodo, esame ir ten mylimi. Yra žmonių, kurie į Ameriką išvyko dar tada, kai mūsų grupė buvo tik pradėjusi kurtis, kiti išvyko vėliau. Kad ir kaip būtų, dauguma mus žino ir dainų žodžius moka. Buvo labai smagu“, – koncertais ir publika džiaugėsi gitaristas Olegas Aleksejevas.

Reikia pamatyti, kad suprastum

Kas paliko didžiausią įspūdį pirmą kartą Jungtines Valstijas aplankiusiems grupėms nariams? Atsakymas vienas: Los Andželas.

Seniai į Angelų miestą norėjusio nuvykti O.Aleksejevo nuomone, miestas pranoko lūkesčius. „Net nežinau, kaip paaiškinti, kas ten daro tokį įspūdį. Pats miestas. Ta nepaaiškinama didmiesčio atmosfera. Faina, kad jis prie vandenyno, klimatas nerealus. Tikrai labai gražus ir švarus miestas“, – teigė muzikantas ir pridūrė, kad išties puikus jausmas pirmą kartą vaikščioti iš filmų žinomo miesto gatvėmis ir jaustis, tarsi jos tau gerai pažįstamos.


Yra pasaulyje miestų, kuriuose jautiesi gerai, ramus, laisvas, ir pajunti, kad net galėtum juose gyventi. Tokių miestų M.Melmanas turi keletą: Praha, Kijevas, Dublinas, Venecija. Būtent toks jam pasirodė ir Los Andželas. „Nepamatęs – nesuprasi. Ten labai įdomi gamtos ir miesto kultūros simbiozė. Vaizdas, kultūra – viskas, atrodo, kinta kas dešimt kelyje praleistų minučių. Nerealus miestas. Čia visiškai atsipalaidavau“, – sakė dainininkas.

Amerikietiškas Užupis

Los Andžele muzikantai aplankė daug vietų. Turėjo progą pamatyti Holivudo studijinį darbą, Malibu Biče užsuko į kavinę „Duke“, kuri priklauso žmogui, į Kaliforniją atvežusiam banglenčių kultūrą. Pasivaikščiojo ir Holivudo žvaigždžių alėja. Pasak jų, ten visiškai kitoks gyvenimas. Beje, ten atvykę pamatė sceną ir besibūriuojančius jaunuolius su palapinėmis. Pasiteiravę, kas čia bus, sužinojo, kad po poros valandų rengiamas nemokamas grupės „Blink 182“ koncertas. „Tiesiog chebra pasistatė sceną ir sugrojo. Ir tokių renginių ten apstu ant kiekvieno kampo“, – pasakojo M.Melmanas ir apgailestavo, kad dėl laiko stokos ir didelių atstumų koncerto paklausyti nesuspėjo.

Lietuviai aplankė ir vieną lankomiausių JAV turistinių vietų – Los Andželo Veneciją. Čia glaudžiasi keistuoliai, menininkai. Dirbtinai sukurtas rajonas iki galo nebaigtas. Sumanymas buvo sukurti jį su kanalais kaip tikrąją Veneciją, bet neužteko lėšų.

„Rajonas visiškai nerealus. Galėtume jį vadinti amerikietišku Užupiu. Ten daug menininkų, gali sutikti senuką kaip iš filmų: vilkintį raudonomis glaudėmis, besinešantį magnetofoną, ant rankų – daugybė auksinių apyrankių. Žmonės ten visiški keistuoliai“, – sakė atlikėjas.

Nuošalyje neliko ir Saulėlydžio bulvaras, kuriame įsikūrę patys žymiausi barai, restoranai, naktiniai klubai. Tiesa, kaip teigė muzikantai, „spaudai skirtiems vakarėliams“, kaip ir muziejams, šį kartą laiko neužteko, nes „gamta ir vietovės traukė labiau“. Tačiau neslėpė, kad savame rate linksmybių netrūko.



Įžymybių nesutiko

Beverli Hilse esantis Rodeo kelias – ko gero, brangiausia gatvė pasaulyje. Ja teko važiuoti ir muzikantams. „Draugai papasakojo, kad čia – brangiausios pasaulyje parduotuvės, kainos jose tikrai įspūdingos – už kojinių porą gali pakloti 12 tūkst. dolerių“, – apie tam tikram socialiniam sluoksniui skirtas parduotuves pasakojo M.Melmanas.

Įžymybių namų taip lengvai nepamatysi – Santa Monikos, Beverli Hilso rajonai užsodinti. Važiuojant keliu matyti tik labai daug žalumos, už jos – žvaigždžių namai.

„Nors mums neteko sutikti jokių įžymybių, jas gatvėje pamatyti ten yra normalus dalykas. Važiuodami pro vieną parduotuvėlę Los Andžele gyvenantys draugai sakė, kad joje dažnai galima pamatyti daržoves perkančią Pamelą Anderson“, – pasakojimus prisiminė dainininkas.

Amerika iš filmų – Denveryje

Būtent tokią, tikrąją Ameriką, muzikantai teigė pamatę, kai apsilankė Kolorado valstijos sostinėje Denveryje. Pasak M.Melmano, visiškai kitoks nei Los Andželas šis miestas irgi buvo savaip įdomus. „Ten – visa Amerikos atributika: didžiausios mašinos, apkūnūs žmonės, kaubojai, nuolat per radijo stotį transliuojama kantri muzika ir pan.“, – uolinių kalnų papėdėje įsikūrusio Denverio bruožus vardijo pašnekovas.

Svečiuodamiesi JAV viduryje esančioje Kolorado valstijoje keliautojai turėjo galimybę užkopti ir į kalnus – aplankė ten esantį viešbutį, tą patį, kuriame buvo filmuojamas „Švytėjimas“ su Jacku Nicholsonu. „Visiškai reali vieta. Ten apsistoja žmonės, bet netrūksta ir turistų, atvykstančių pasmalsauti, kaip atrodo siaubo filme matytas viešbutis. Tą atmosferą šiek tiek stengiamasi išlaikyti, truputį šiurpoka“, – įspūdžiais dalijosi dainininkas.

Kelionę aukščiau į kalnus tą dieną keliautojams sugadino oras, bet gamta ir vaizdai paliko didžiulį įspūdį. „Gamta įspūdinga. Ten pamatyti elnią, bėgantį pro šalį, tas pat, kaip pas mus katiną“, – pasakojo M.Melmanas.

Keista keliautojams buvo priprasti ir prie greit kintančios temperatūros.

Būdami Los Andžele, muzikantai sakė dalyvavę vadinamajame „Pool party“ (baseino vakarėlis – angl.): terasa, baseinas, visi šnekučiuojasi, geria kokteilius. O kitą dieną jie jau buvo Denveryje, vyko į kalnus, kur juos pasitiko sniegas ir nulis laipsnių.

Atradimas – kubiečių virtuvė

Prigąsdinti, kad atvykę į JAV turės pamiršti normalų maistą, nes juk ten neva populiariausios tik greitojo maisto kavinės, amerikiečiai prastai maitinasi, „Biplan“ vyrukai buvo tam nusiteikę. Tačiau ten nuvykus, pasak O.Aleksejevo, visi stereotipai buvo sulaužyti, mitai sugriauti. „Aš net specialiai nuėjau į “McDonald's„. Pamaniau, jei jau esu čia, reikia išbandyti, paragauti to greitojo maisto. Jis toks pat kaip ir pas mus“, – juokėsi gitaristas.

O štai M.Melmanas sakė dedantis ranką prie širdies, kad nė karto šio maisto ten būdamas neragavo. Tačiau apsilankymas kubietiškų patiekalų restorane paliko labai gerą įspūdį.

„Kuboje nesu buvęs, bet labai norėčiau. O jų maisto ragavau pirmą kartą – labai patiko, labai skanus. Iš tikrųjų tai buvo atradimas, labai įdomi virtuvė. Patiekalas, kurį ragavau, – kepti bananai su kiauliena“, – gurmaniškais prisiminimais dalijosi dainininkas.

Apibendrindamas kelionę M.Melmanas sakė: "Žinojome, kur vykstame, juk Amerika tiek kartų filmuose matyta. Bet buvo smalsu viską pamatyti savo akimis.“


Šiame straipsnyje: Biplankelionė

NAUJAUSI KOMENTARAI

as

as portretas
na ,mielieji , jus matete laaabai mazai .O kur arizonos kanjonai , chicagos vejas , wiskancino ezero pakrantes, niujorko surmuslys ir visi , geranoriskai ir graugiskai nusiteikia lietuviai emigrantai ??? daug , oi daug vaikinai jus dar nematete .teks atvykti dar karta :)

Dienos redakcija

Dienos redakcija portretas
iškraipo faktus. Pagal antraštę tai amerikiečiai yra visiški keistuoliai, bet paskaičius straipsnį paaiškėja kad tik vieno nedidelio keistuolių rajono gyventojai yra keistuoliai.

Floridietis

Floridietis portretas
Per 28 gyvenimo metus Amerikoje ją esu išnaršęs skersai ir įstrižai po daug kartų. Nei Portland'o, nei L.A. nepriskirčiau prie įspūdingiausių Amerikos vietų. Įspūdingiausios vietos yra New York City, Niagara Falls, Grand Canyon-Arizona, Bryce Canyon-Utah, Californijoje gražiausias miestas yra San Francisco. Pasakiško grožio yra Havajų salos, bet reikia apkeliauti visas 4 didžiausias iš jų, nes visos yra labai skirtingos, o Kauai salą reikia apskristi malūnsparniu arba mažu lėktuvėliu - kitaip jos pasakiško grožio nepamatysite, nes 80 proc. salos neturi jokių kelių nei takelių. Verta pamatyti ir Las Vegas, ypač apskristi jį sutemus sraigtasparniu.
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

  • Populiariausias pasaulyje Luvro muziejus atsidūrė apgailėtinoje padėtyje
    Populiariausias pasaulyje Luvro muziejus atsidūrė apgailėtinoje padėtyje

    Luvro direktorė perspėjo Prancūzijos vyriausybę, kad vienas garsiausių pasaulyje muziejų Paryžiuje yra perpildytas, pralaidus vandeniui, maitinimas ir tualetai neatitinka kokybės standartų. ...

  • Tautiečiai atranda Pažaislį: užsieniečius keičia lietuviai
    Tautiečiai atranda Pažaislį: užsieniečius keičia lietuviai

    Po pandemijos, kai viskas užsidarė ir tautiečiai ėmė keliauti po Lietuvą, išpopuliarėjo Pažaislis. Pasak gidės Liudos Vitkienės, ši tendencija nenuslopsta. ...

  • Simonas Kairys: Birutis nusprendė būti gudrutis
    Simonas Kairys: Birutis nusprendė būti gudrutis

    Buvęs kultūros ministras Simonas Kairys nesutinka su naujojo ministerijos vadovo Šarūno Biručio kritika neva jis yra iš dalies kaltas dėl „Keistuolių teatrui“ gresiančių finansinių nesklandumų už prieš keletą metų ...

  • Radiniai Arkikatedros požemiuose: atradimo džiaugsmą temdo intrigos
    Radiniai Arkikatedros požemiuose: atradimo džiaugsmą temdo intrigos

    Neįtikėtina istorija dėl karališkų insignijų atradimo Arkikatedros požemiuose dar nesibaigė. Kultūros ministras Šarūnas Birutis pasikvietė arkivyskupijos atstovus pasiaiškinti, kodėl jie slaptavietę atvėrė be Kultūros paveld...

  • „Keistuolių teatrui“ gresia bankrotas
    „Keistuolių teatrui“ gresia bankrotas

    Kultūros ministras Šarūnas Birutis teigia, kad „Keistuolių teatrui“ gresia finansiniai nuostoliai dėl prieš keletą metų vykdytos teatro rekonstrukcijos. Pasak jo, dėl laiku neapmokėtų sąskaitų ir neapsidraudusio rangovo, Ce...

  • Rašyti dviese – smagiau
    Rašyti dviese – smagiau

    Rašytojos Aistės Šopienės-Šopos ir jos sūnaus Leonardo knyga: su paauglišku maištu, netekties jausmu ir svarbia žinute visuomenei – žmogui reikia žmogaus. ...

  • Pamatyti miesto kasdienybės triukšmą
    Pamatyti miesto kasdienybės triukšmą

    Nacionalinio Kauno dramos teatro Didžiosios scenos fojė veikia jaunosios kartos tapytojos Lauros Slavinskaitės paroda „Mano (?) melodijos“. ...

  • Šimtmečius atlaikę radiniai – Kauno rajono istorija
    Šimtmečius atlaikę radiniai – Kauno rajono istorija

    Raudondvario pilyje įsikūrusiame Kauno rajono muziejuje rengiamasi parodai „Šimtmečius menantys Radikių archeologiniai radiniai“. Tai jau antroji iš aštuonių planuojamų Pakaunės krašto archeologijos radinių, kuri...

  • Bažnyčios ankstyvuoju tarpukariu: vizijos ir realybė
    Bažnyčios ankstyvuoju tarpukariu: vizijos ir realybė

    Kaip katalikų maldos namų stygiaus klausimas spręstas tarpukario Kaune? Kokių meninių idėjų turėjo ir kaip jas realizavo bažnyčių architektai ir inžinieriai? Atsakymų į šiuos klausimus paieškų rezultatais sakralinio meno paveldo ty...

  • Meninė veikla: saviraiškai ar pragyvenimui?
    Meninė veikla: saviraiškai ar pragyvenimui?

    20 proc. šalies meno kūrėjų gali išgyventi vien iš meninės veiklos – tokius duomenis atskleidė prieš trejus metus pristatytas plačios apimties Menininkų socialinės ir kūrybinės būklės vertinimas. Išanalizavu...

Daugiau straipsnių