Galantiškasis Casanova kviečia pasivaikščioti po baroką

Casanova – ne literatūrinis ar sceninis personažas, jis iš tiesų gyveno ir labai mylėjo... Ne, ne tik moteris, jis džiaugėsi gyvenimu, buvo poliglotas, keliautojas, rašytojas, muzikantas. „Ir tikrai neprastas muzikantas“, – paslaptingai šypsosi idėjos „Galantiškasis Casanovos barokas“ autorius Vladimiras Prudnikovas.


Kažkas labai įdomaus

Kauno valstybinis muzikinis teatras sezoną uždaro įspūdingu projektu, kurį sunkiai apibūdina net teatro darbuotojai. Kas tai? Koncertas? Spektaklis? „Kažkas labai įdomaus“, – atskrieja atsakymas. „Taip, – patvirtina projekto sumanytojas V.Prudnikovas, – nes Kaunas to nusipelno, Kauno muzikinis teatras labai įdomus, čia dirba darbštūs žmonės, tikri menininkai.“

Jau trečius metus teatre vokalo pedagogu dirbantis V.Prudnikovas kasmet sezoną baigia kokiu nors projektu. „Užpernai Baltojoje salėje vyko kamerinis muzikos koncertas, pernai didžiojoje salėje solistai pasirodė su simfoniniu orkestru, o šiemet mūsų užmojis dar sudėtingesnis ir įdomesnis“, – džiaugiasi maestro.

„Galantiškąjį Casanovos baroką“ galima pavadinti ir naujojo operos žanro kūriniu, nors pasak V.Prudnikovo, tiksliausia turbūt būtų sakyti, kad tai – muzikinis baroko pastišas.

Casanova su V.Gerulaičiu

Turtinga baroko epochos muzika yra kiek primiršta, jai atlikti reikia ypatingo profesionalumo, ypač gero vokalinio techninio pasiruošimo, nes ją kūrė iškilūs kompozitoriai – Georgas Friedrichas Handelis, Antonio Vivaldi, Johannas Sebastianas Bachas, Alessandro Scarlati, Jeanas Baptiste'as Lully, Claudio Monteverdis.

Beje, baroko epochoje ir atsirado kiek lengvesnis, žaismingesnis žanras – pastišas, kilęs iš XVIII a. italų operos žanro atmainų – opera pasticcio. Tai savotiškas muzikinis rinkinys, leidžiantis viename kūrinyje sujungti įvairių operų, net ir skirtingų autorių opusų ištraukas.

Casanova šiuo atveju bus jungiamoji grandis, jo vaidmenį atliks muzikologas Viktoras Gerulaitis, kuris pasidalys savo įžvalgomis, supažindins su ne vienu, ko gero, nežinomu faktu apie muziką ir neeilinę asmenybę – 1725 m. balandžio 2 d. Italijoje gimusiu Giacomo Girolamo Casanova.

Baroko muzika, kaukės, baletas

„Koncerto-spektaklio programa – labai sudėtinga, bus proga išgirsti retai atliekamą muziką, – tik šiek tiek praskleidžia būsimojo pasirodymo uždangą V.Prudnikovas, – solistai, su kuriais dirbame, – labai darbštūs ir labai daug padaro. Netgi tie, kurie spektakliuose dainavo gal kiek mažesnes partijas, puikiai atsiskleidė kaip sudėtingiausias partijas galintys atlikti profesionalai.“

Specialiai šiam koncertui-spektakliui iš Prancūzijos atvyko garsus klavesininkas profesorius Filippe'as Guerra. Barokiniais instrumentais – išilginėmis fleitomis ir arfa gros Ieva Baublytė. Dalyvaus Kauno valstybinio muzikinio teatro kamerinė orkestro grupė, susibūrusi šiam pasirodymui, šoks baleto artistai ir, žinoma, dainuos teatro solistai, kurie, pasak V.Prudnikovo, atliks ypač sudėtingas ir nedažnai girdimas muzikines partijas.

„Galantiškojo Casanovos baroko“ pastatymą lydės kostiumai, autentiškos italų kaukės, skambės J.S.Bacho, G.F.Handelio, J.B.Lully, A.Scarlati, A.Vivaldi, C.Monteverdi, kitų garsių ir nežinomų prancūzų bei anglų kompozitorių kūriniai.

 


Kas: projektas „Galantiškasis Casanovos barokas“.

Kur: Kauno valstybiniame muzikiniame teatre.

Kada: balandžio 22d. 18 val.


Šiame straipsnyje: CasanovaVGerulaitisMuzika

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių