L. Suodaitis: maisto išmetimas man yra didelė nepagarba gamtai ir įdėtam darbui

Žinomas verslininkas, LNK projekto „Kaukės“ penktojo sezono komisijos narys Laurynas Suodaitis neslepia – kulinarija yra jo aistra, tačiau maisto švaistymo problema jam kelia ne tik nerimą, bet ir daugybę klausimų. Kodėl pasaulis, vertinantis gurmaniškus skonius, taip lengvai pamiršta maisto svarbą?

„Galbūt todėl, kad mano šaknys Suvalkijoje, o gal todėl, kad buvau taip ugdytas, maisto išmetimas man yra didelė nepagarba gamtai ir įdėtam darbui. Stengiuosi atsakingai planuoti pirkinius ir maksimaliai sunaudoti turimus produktus. Dažnesni, bet mažesni apsipirkinėjimai taip pat leidžia kaskart naudoti šviežesnius produktus“, – patarimais dalinasi L. Suodaitis.

Garsus vyras sako, kad maisto tausojimo idėja vadovaujasi ir ruošdamasis Kalėdoms. „Mūsų šventinis stalas dažniausiai būna kuklus, juk šventės dvasia yra apie artimuosius prie stalo, o ne apie stalo gausą maistu, kurį dažnai vėliau ilgai sandėliuojame balkonuose, o neretai ir išmetame. Maistas nėra mūsų šeimos švenčių pagrindinis akcentas. Nors valgome skaniai, bet kiekiu esame arčiau įprastos vakarienės“, – atskleidė L. Suodaitis.

Verslininkas pripažįsta, kad artėjant gražiausioms metų šventėms, jo mintys vis dažniau krypsta ne tik prie maisto švaistymo temos, bet ir dar vienos skaudžios realybės – skurdo problemos. „Kažkada pasieksime Vakarų valstybių lygį socialinės lygybės aspektu, bet iki tol dar turime daug nuveikti našumo ir ekonomikos augimo klausimais. Tikrai suprantu tuos, kam nepasisekė gyvenime, jiems privalome padėti visi ir todėl labai gerbiu ir vertinu „Maisto banko“ veiklą“, – sakė L. Suodaitis.

Nors kasdien iš namų ūkių išmetama dešimtys tonų maisto, artėjančios šventės šią problemą dar labiau paaštrina. „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius atkreipia dėmesį į skaudžią tiesą: „Kūčioms ir Kalėdoms lietuviai neretai ruošia ne dvylika, o dvidešimt ar daugiau patiekalų. Tačiau ar tikrai to reikia? Nors šeima deda visas pastangas, kad per kelias dienas įveiktų gausų stalą, realybė tokia, jog didelė dalis maisto vis tiek atsiduria šiukšliadėžėje. Tuo tarpu, visai šalia, tame pačiame mieste, yra žmonių, kurie Kūčių vakarą praleidžia tuščiu skrandžiu, svajodami apie šilto maisto lėkštę. Todėl maisto švaistymas tampa ne tik neatsakingu vartojimu, bet ir pamirštos empatijos ženklu – kai vieni gyvena pertekliuje, kiti jaučia nepriteklių. Išmestas maistas yra ne tik švaistomi pinigai ir laikas, bet ir prarasta galimybė parodyti tikrąją šventinę dvasią, kurios esmė – dalijimasis.“

„Maisto bankas“ kasdien gelbėja gerą maistą nuo išmetimo iš ūkių, pardavimo bei gamybos vietų ir perduoda jį stokojantiems. Šiuo metu organizacija remia 232 tūkstančius skurstančių žmonių, kuriems paramos maistu reikia dėl įvairiausių priežasčių – senjorams nelieka pinigų maistui, susimokėjus už vaistus; šeimos stengiasi atsistoti ant kojų gaisre sudegus namams; vienišos mamos vos išgali susimokėti už nuomą ir šildymą, todėl nėra už ką nusipirkti net būtiniausių maisto produktų.

Nepraleiskite progos prisidėti prie svarbios misijos – jau lapkričio 29 dieną 19.30 val. tiesiogiai per LNK vyks „Maisto banko“ paramos koncertas „PasiDalink“. Paremti organizacijos veiklą ir padėti kovoje su skurdu ir maisto švaistymu galima jau dabar skambinant trumpaisiais numeriais 1343 (auka 5 eurai) ir 1413 (auka 10 eurų).

Telekomunikacijų bendrovės atsisakė visų su paslauga susijusių mokesčių, todėl kiekvienas euras keliauja tiesiai kovai su skurdu ir maisto švaistymu.



NAUJAUSI KOMENTARAI

O

O portretas
draugo žmoną išbarškinti - norma?

Juozas

Juozas portretas
Vietoj šios reklamos geriau perlėk per Lietuvos duonos kepyklas ir pareguliuok kepimo temperatūras ir laikus. Visokių gardėsių, gudobelių, Vilniaus duonų kai kurie gaminiai- tik gerai pašildyta tešla- suspaudus minkštimas net prie rankų limpa, plutelės beveik nėra.

kiek

kiek portretas
daug nereiksmingu,nereikalingu laidu,galima rodyti visokias sveikatos ,istorijos laidas,o ne tuscias
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių