Nuo baroko ir džiazo iki G.Patacko eilių

Pažaislio muzikos festivalis savo gerbėjus šį savaitgalį kviečia apsilankyti Raudondvario pilyje ir Babtyno-Žemaitkiemio dvare.

Kritikai giria kvartetą

Šeštadienį Raudondvario pilyje karaliaus ištaigingasis barokas. Programą „Senosios muzikos perlai“ Pažaislio muzikos festivalio klausytojams pristatys Kauno styginių kvartetas ir solistė Nora Petročenko (mecosopranas).

Kauno styginių kvartetas, kuriame šiuo metu groja Karolina Beinarytė (I smuikas), Dalia Terminaitė (II smuikas), Eglė Lapinskė (altas) ir Saulius Bartulis (violončelė), dažnai tituluojamas kūrybiškiausiu, gyvybingiausiu ar tiesiog geriausiu tokio pobūdžio kolektyvu Lietuvoje.

Apie tai liudija daugiau kaip 30 metų trunkanti kūrybinė kolektyvo biografija, kone kasmet pelnomi apdovanojimai ir įvertinimai, iškalbingi atsiliepimai spaudoje.

Apie kolektyvo preciziškumą ir kūrybiškumą vaizdžiai kalba kritikos atsiliepimai: „Kad ir ką jie grotų, visur randa jautrų, labai nuoširdų santykį su muzika. O ir klausytojas sunkiai paaiškinamu būdu jaučia, kad jiems labai svarbu, ar jis deramai viską išgirs. Gal tai interpretaciją suartina su juvelyro menu?“

Įspūdingas koncertų skaičius

Kauno styginių kvartetas yra sugrojęs daugiau nei 2 tūkst. koncertų Lietuvoje, Suomijoje, Norvegijoje, Argentinoje, Rusijoje, Šveicarijoje ir daugelyje kitų šalių.

Platus skirtingų epochų ir stilių muzikos repertuaras leidžia kvartetui aktyviai propaguoti klasikinę, šiuolaikinę lietuvių ir užsienio autorių muziką. Kolektyvas yra išleidęs 11 kompaktinių plokštelių, kviečiamas įrašyti muziką kino filmams, teatrui bei Lietuvos radijo fondams.

2008 m. Kauno kvartetui įteiktas Metų apdovanojimas „Tikra muzika“ už šiuolaikinės muzikos populiarinimą, 2009 m. už lietuvių kompozitorių kūrybos propagavimą Lietuvoje ir užsienyje Kauno kvartetas paskelbtas „Įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu“, o 2012 m. už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija.

Garsi solistė

Dainininkė N.Petročenko, nuolat stebinanti naujais vokaliniais atradimais, bendradarbiauja su senosios muzikos ansambliais „Banchetto musicale“, „Affectus“, dalyvauja konsorto „Brevis“ ir senosios muzikos festivalio „Banchetto musicale“ meno vadovo Dariaus Stabinsko rengiamuose muzikos projektuose, aktyviai dalyvauja Prancūzijos teatro „T&M“ operų pastatymuose Prancūzijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Lietuvoje.

N.Petročenko repertuarą puošia reikšmingos solo partijos baroko epochos operose, oratorijose bei kantatose. Ji yra nuolat kviečiama atlikti senąją ir klasikinę muziką, taip pat dažnai atlieka ir šiuolaikinių autorių kūrinius, yra nuolatinė šiuolaikinės muzikos festivalių dalyvė.

Koncerto programoje skambės N.Petročenko atliekamos arijos iš Johanno Sebastiano Bacho mišių ir pasijų, nuostabaus Giovanni Battistos Pergolesi kūrinio „Stabat Mater“, George Friedricho Händelio operų ir oratorijų. Kauno styginių kvartetas dovanos klausytojams vieną įdomiausių Wolfgango Amadeus Mozarto kvartetų, kurį kompozitoriaus amžininkai dėl tam laikui neįprastos ir inovatyvios įžangos pavadino „Disonansiniu“. Tarp Vokietijos kamerinės muzikos atlikėjų yra paplitęs ir kitas kvarteto pavadinimas – „Karolina“, siejamas su melodinga antrosios dalies tema. Gal tai slapta Kauno styginių kvarteto dedikacija pirmuoju smuiku kolektyve griežiančiai Karolinai Beinarytei?

Gausus atlikėjų būrys

Sekmadienį charizmatiškajame Babtyno-Žemaitkiemio dvare džiazo garsai susipins su amžinąja klasika, populiariosios muzikos atgarsiais ir emocingomis Gintaro Patacko eilėmis.

Jungtinės atlikėjų pajėgos scenoje įkūnys Lietuvos džiazo korifėjaus Kęstučio Lušo sumanytą projektą, pavadintą G.Patacko eilėraščio, dedikuoto gyvenimo bendražygei Tautvydai Marcinkevičiūtei, pirmosios eilutės žodžiais: „Gervė siela mana“.

Renginyje dalyvaus Marius Jampolskis, operos solistas Merūnas Vitulskis, viešnia iš Rusijos, dainininkė Anna Garasova-Umka, aktorius Saulius Bareikis, išskirtiniu talentu pasižymintis, Vokietijoje studijuojantis klarnetininkas Žilvinas Brazauskas, jauna dainininkė Monika Valiuškytė, styginių kvartetas COLLEGIUM: Ilona Klusaitė (I smuikas), Dalia Aleksandravičienė (II smuikas), Žaneta Janonienė (altas), Asta Krištaponienė (violončelė) bei grupė „Lush-Band“: Kęstutis Lušas (fortepijonas), Eugenijus Jonavičius (gitara), Nerijus Ardzevičius (bosas), Pranas Grišmanauskas (mušamieji), Arvydas Joffė (mušamieji), Liutauras Janušaitis (saksofonas).

Projekto sumanytojas, džiazo kompozitorius, prodiuseris, pianistas virtuozas K.Lušas publikai per kelis karjeros dešimtmečius įsiminė įvairiuose amplua. Vieniems jis – dainininkės Marinos Granovskajos bendražygis, kurio 1984 m. su šia vokaliste įrašyta plokštele Vakarų melomanai dalijasi kaip didžiausia retenybe, kitiems – sėkmingų popmuzikos projektų kūrėjas ir dalyvis. Kompozitoriaus K.Lušo ir poeto G.Patacko kūrybinis bendradarbiavimas tęsiasi jau ne vieną dešimtmetį, o šis projektas – vienas didžiausių savo apimtimi, tarsi kūrybinio kelio reziumė:

"Gervė siela mana ar tu ją mylima pažinai

Nebandyki jos niekad sugauti supančiot žinoki

Aš tik laikinas kūnas o ji bus gyva amžinai

Ir prieš manąją mirtį sušoks paskutinįjį šokį".


Kas: programa „Senosios muzikos perlai“

Kur: Raudondvario pilyje.

Kada: liepos 28 d., šeštadienį, 18 val.

Kas: Kęstučio Lušo projektas „Gervė siela mana“

Kur: Babtyno-Žemaitkiemio dvare

Kada: liepos 29 d., sekmadienį, 19 val.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių