SAG apdovanojimuose triumfavo mokslinės fantastikos komedija „Viskas iškart ir visur“

  • Teksto dydis:

Absurdiška mokslinės fantastikos komedija „Viskas iškart ir visur“ (Everything Everywhere All at Once) toliau dominuoja šių metų Holivudo apdovanojimų ceremonijose ir sekmadienį pelnė svarbiausius Jungtinių Valstijų Ekrano aktorių gildijos (SAG) apdovanojimus.

Filmas apie kinų kilmės amerikiečių šeimą, kuriai atliekamas mokesčių auditas ir kuriai tenka kovoti su po skirtingas visatas klajojančia piktadare, taip pat laimėjo geriausios aktorės, kuria pripažinta Michelle Yeoh (Mišel Jio), geriausio antraplanio aktoriaus, kuriuo tapo Ke Huy Quanas (Ke Huj Kvanas), ir geriausios antraplanės aktorės, kuria pripažinta Jamie Lee Curtis (Džeimi Li Kertis), apdovanojimus.

Sekmadienį vykusioje iškilmingoje ceremonijoje 94-erių aktorius Jamesas Hongas (Džeimsas Hongas) atsiėmė pagrindinį vakaro prizą už geriausią  aktorių kolektyvą – tai žvaigždžių kupinos ceremonijos atitikmuo apdovanojimui už geriausią filmą.

J. Hongas svarstė, kad kadaise Holivudas į pagrindinius azijiečių vaidmenis atrinkdavo baltuosius aktorius su „apklijuotomis akimis“, nes prodiuseriai manė, kad „azijiečiai yra nepakankamai geri ir neneša pelno“.

„Bet pažvelkite į mus dabar“, – sakė jis ir sulaukė didžiulių ovacijų.

Aktorių profsąjungos SAG prizai užbaigia apdovanojimų mėnesį, per kurį filmas „Viskas iškart ir visur“ taip pat įvertintas įvairiuose režisierių ir prodiuserių apdovanojimuose, todėl jis yra neabejotinas kovą vyksiančių „Oskarų“ favoritas.

SAG apdovanojimai, kuriuose balsuoja daugiau nei 120 000 Holivudo aktorių profesinės sąjungos narių, yra laikomi svarbia sėkmės užuomina prieš „Oskarų“, kuriuose didžiausią balsuojančiųjų dalį taip pat sudaro aktoriai, dalybas.

Šiemet „Oskarai“ bus įteikiami kovo 12 dieną.

Kiti nugalėtojai iš filmo „Viskas iškart ir visur“, kuriame vaidino daugiausia azijiečių aktoriai, taip pat užsiminė apie ilgametę Holivudo įvairovės problemą.

„Tai skirta ne tik man, bet ir kiekvienai į mane panašiai mergaitei“, – sakė M. Yeoh.

Kai tai išgirdau, greitai supratau, kad ši akimirka nebepriklauso tik man. Ji taip pat priklauso visiems, kurie prašė pokyčių.

Ke Huy Quanas, kuris dar būdamas vaikas 1984 metais pasirodė filme „Indiana Džounsas ir lemties šventykla“ (Indiana Jones and the Temple of Doom) ir ilgą laiką nebedirbo, nes „buvo labai mažai galimybių“, pažymėjo, kad yra pirmasis aziejiečių kilmės aktorius, laimėjęs savo kategorijoje.

„Kai tai išgirdau, greitai supratau, kad ši akimirka nebepriklauso tik man. Ji taip pat priklauso visiems, kurie prašė pokyčių“, – teigė jis.

Be to, J. L. Curtis atkreipė dėmesį į neseniai kilusias diskusijas dėl įžymybių buvimo „nepo baby“, kai įtakingų pramogų industrijos veikėjų ir žvaigždžių vaikai buvo apkaltinti, kad jiems, kaip manoma, tėvai padėjo pakilti karjeros laiptais.

„Žinau, kad žiūrite į mane ir galvojate, kad esu „nepo baby“, todėl ir esu čia, ir aš tai visiškai suprantu“, – sakė Tony Curtiso (Tonio Kertiso) ir Janet Leigh (Džanet Li) dukra.

„Bet tiesa ta, kad man 64 metai, ir tai tiesiog nuostabu“, – teigė J. L. Curtis ir iškėlusi SAG statulėlę sulaukė garsių plojimų.

Brendanas Fraseris (Brendanas Freizeris), laimėjęs geriausio pagrindinio vaidmens aktoriaus titulą, buvo vienintelė žvaigždė ne iš filmo „Viskas iškart ir visur“, sekmadienį pelniusi apdovanojimą.

B. Fraseris, viena didžiausių Holivudo žvaigždžių XX ir XXI amžių sandūroje su tokiais hitais kaip „Mumija“ (The Mummy), išgyveno ilgą ramybės periodą, kol filme „Banginis“ (The Whale) suvaidino liguistai nutukusį mokytoją.

Televizijos skiltyje „Baltasis lotosas“ (The White Lotus) laimėjo pagrindinį draminio serialo prizą, o „Abbott Elementary“ pelnė statulėlę už geriausią aktorių kolektyvą komedijos kategorijoje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių