- Ūla Klimaševska, Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė/ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Seimo opozicijai ketinant inicijuoti apkaltą po „Foxpay“ skandalo pasitraukusiai buvusiai socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei, parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen tikina nematanti pagrindo tokioms parlamento mažumos iniciatyvoms. Anot jos, opozicinės jėgos daro savo darbą ir vertindamos situaciją „sutirština spalvas“.
„Mano vertinimu, Monika Navickienė prisiėmė politinę atsakomybę, pasitraukdama iš ministrės pareigų, ir šiame etape nematau pagrindo kalboms apie apkaltą. Pagrindas kalboms apie apkaltą yra grynai politinis, opozicinis“, – Eltai teigė V. Čmilytė-Nielsen.
Praėjusią savaitę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija Seime skelbė pradėjusi rinkti parašus, jog būtų sudaryta laikinoji tyrimo komisija tirti neskaidriems buvusios ministrės ryšiams ir galimai jų keliamoms grėsmėms nacionaliniam saugumui. Šią komisiją ir jos galimą baigtį – apkaltą – teigė palaikysiantys ir opoziciniai socialdemokratai.
Kaip aiškino Liberalų sąjūdžio vadovė, šiuos opozicijos ketinimus galima būtų vertinti per politinę prizmę.
„Opozicija daro savo darbą, šiek tiek sutirština spalvas ir galvoja apie įvairius veiksmus – tai yra politiškai suprantama, tačiau tokios, tarkime, turinio sudėties apkaltai šiuo metu, pagal dabar žinomus faktus, aš nematau“, – tvirtino V. Čmilytė-Nielsen.
Konservatoriai ir toliau gina politikę
Konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė tikina, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) neatsitraukia nuo partijos prezidiumo posėdyje išsakytos paramos politikei. Pasak jos, M. Navickienės atsakomybės „Foxpay“ istorijoje konservatoriai ir toliau nemato.
„Monikos Navickienės atsakomybės šitoje situacijoje nėra. Jos, matyt, vienintelė klaida šioje vietoje yra skrydis lėktuvu, už kurį ji jau ir sumokėjo mokesčius, galima tai traktuoti kaip dovaną. Mano galva, ji yra sumokėjusi didelę kainą ir tai yra jos kaip atsakingos politikės žingsnis“, – Eltai teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Konservatorių frakcijos Seime seniūnė atkreipia dėmesį, kad buvusi ministrė detaliai bendrauja su žiniasklaida, atsako į jai pateiktus klausimus. Todėl, pasak jos, papildomų klausimų partijai ir frakcijai tikrai nekyla.
„Kiek žiniasklaida užduoda klausimus, ji į visus juos detaliai atsakinėja – ir kokiu būdu vyko į Dubajų, ir kiek ten viskas kainavo, ir t.t. Tai aš tikrai vertinu jos šitą atvirumą. Dėl visų dalykų, ką mes buvome anksčiau priėmę prezidiumo posėdyje – tai nesikeičia, nes ta veikla, kuri buvo vykdyta „Foxpay“, nebuvo jos reguliuojamoje srityje“, – pabrėžė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
„Todėl iš tos (informacijos – ELTA), kurią turiu, klausimų tikrai nekyla“, – patikino ji.
ELTA primena, kad kilus skandalui dėl ryšių su tolima giminaite ir finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininke Ieva Trinkūnaite bei jos sugyventiniu, už sukčiavimą kalėjusiu Vilhelmu Germantu iš posto pasitraukė ministrė M. Navickienė.
Viešojoje erdvėje iškylant vis daugiau informacijos apie M. Navickienės sutuoktinį Mindaugą Navicką bei I. Trinkūnaitę bei V. Germantą, jų valdomus verslus, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „Foxpay“. Lietuvos bankas, savo ruožtu, tęsia įmonės patikrinimą – pranešta, jog nuspręsta apriboti dalį įmonės veiklos.
Visgi, sprendimą trauktis iš pareigų M. Navickienė priėmė po to, kai 15min.lt paskelbė, jog ši su I. Trinkūnaite ir V. Germantu privačiu lėktuvu keliavo į Dubajų. Iš pradžių negalėjusi paaiškinti, kas finansavo šią viešnagę, vėliau konservatorė deklaravo, jog tai buvo dovana.
M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Anot politikės, su ja bendrauta retai, o apie I. Trinkūnaitės sugyventinio V. Germano nusikalstamą praeitį nieko nežinojo.
Nepaisant palikto politinio posto, Seimo opozicija imasi apkaltos politikei – siūlo burti laikinąją parlamentinę komisiją, kuri aiškintųsi galimus M. Navickienės neskaidrius ryšius.
Atsistatydinus M. Navickienei, prezidentas pavedė finansų ministrę Gintarę Skaistę laikinai vadovauti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM).
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
R. Motuzas nemano, kad K. Budriui reikėtų taikyti „atšalimo“ laikotarpį
Naujasis Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Remigijus Motuzas nesutinka su opozicijos teiginiais, esą į užsienio reikalų ministro postą kandidatuojančiam prezidento vyriausiajam patarėjui Kęstučiui Budriui turėtų būti taikomas &bdq...
-
EP paskirta P. Gražulio neliečiamybės klausimo pranešėja, pristatymas gali įvykti kitąmet3
Europos Parlamente (EP) paskirta pranešėja europarlamentaro Petro Gražulio neliečiamybės klausimui, jo pristatymas gali įvykti kitąmet. ...
-
G. Nausėda: Rusijos veiksmai Juodojoje jūroje neigiamai veikia pasaulinį maisto saugumą
Vykstant į Ukrainos uostus ir grūdų saugyklas nukreiptiems Rusijos kariniams veiksmams, kyla pavojus aprūpinti visą pasaulį maistu, sakė prezidentas Gitanas Nausėda, nuotoliu dalyvavęs trečiajame Tarptautiniame maisto saugumo viršūnių susiti...
-
Seimo Ateities komiteto pirmininkas turės du pavaduotojus7
Parlamentarai svarstys Statuto pataisas, leisiančias Seimo Ateities komiteto pirmininkui turėti du pavaduotojus. ...
-
Valkatoms atrodo, kad tai yra daug: aktorius G. Savickas sureagavo į E. Gentvilo žodžius141
Politika ir humoras – ar tai suderinama? Politikai dažnai stengiasi ne tik spręsti valstybės reikalus, bet ir užmegzti ryšį su žmonėmis per juokelius. Tačiau tai, kas vieniems atrodo linksma, kitiems gali pasirodyti įžeidu ar net nederam...
-
G. Nausėda vetavo pataisais, kurios leistų siuntimus išrašyti privačių įstaigų medikams19
Prezidentas Gitanas Nausėda vetavo Seimo priimtas pataisais, siūlančias leisti siuntimus nemokamoms sveikatos paslaugoms išduoti ir įstaigų, kurios nepriklauso nacionalinei sveikatos sistemai, gydytojams. ...
-
L. Savickas: „Teltonikos“ atveju politikai nevykdė elementarios politinės vadybos10
Kandidatas į ekonomikos ir inovacijų ministro postą Lukas Savickas mano, kad „Teltonikos“ skandalas kilo dėl politinių vadovų nesugebėjimo užtikrinti politinės vadybos. Jo teigimu, jei „Teltonikos“ projektui būtų paskirtas ko...
-
N. Cesiuliui atsisakius posto VRM, pranešė, kada žada pristatyti naują pavardę1
Alytaus merui Nerijui Cesiuliui atsisakius tapti vidaus reikalų ministru socialdemokrato Gintauto Palucko Vyriausybėje, paskirtasis premjeras tęs pokalbius su kitais potencialiais kandidatais. Kaip Eltai teigė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atst...
-
Kandidatas į vidaus reikalų ministrus N. Cesiulis liks vadovauti Alytui20
Paskirtojo premjero Gintauto Palucko į vidaus reikalų ministrus pasiūlytas Nerijus Cesiulis atsisakė dirbti Vyriausybėje ir nutarė likti vadovauti Alytaus miestui. ...
-
I. Šimonytė: turime siekti, jog kariams nestigtų nei finansinių išteklių, nei ryžto ginti laisvę18
Sveikindama krašto apsaugos bendruomenę su Lietuvos kariuomenės diena, laikinai premjerės pareigas einanti Ingrida Šimonytė pažymi – ši diena primena, jog svarbu išlaikyti budrumą ir būti pasirengus apginti savo &scaron...