Opozicija su prezidentu aptarė ir pirmalaikių rinkimų galimybę

Seimo opozicinių partijų lyderiai su prezidentu Gitanu Nausėda pirmadienį aptarė mažumos Vyriausybės ir pirmalaikių parlamento rinkimų galimybę.

„Buvo kalbėta apie galimus scenarijus, (...) tai ir mažumos Vyriausybės scenarijus, taip pat kalbėta apie galimus išankstinius rinkimus“, – žurnalistams po susitikimo sakė šalies vadovo patarėjas Povilas Mačiulis.

Jis pridūrė, kad šie scenarijai yra „mažai tikėtini, tačiau politikoje visko būna“.

„Manau, kad labai priklausys nuo to, kaip valdančiajai koalicijai pavyks pateikti gerus ministrus ir kaip vyks konsultacijos tarp prezidento ir premjero“, – teigė P. Mačiulis.

Liepos pradžioje dėl naujos koalicijos susitarė „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga. Dėl to šiuo metu atnaujinamas Ministrų kabinetas.

G. Nausėda šią savaitę žada pradėti susitikimus su kandidatais, pirmas jų antradienį į Prezidentūrą atvyks pretendentas vadovauti Žemės ūkio ministerijai Andrius Palionis. Trečiadienį su prezidentu turėtų susitikti sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Valdantieji yra nusprendę pakeisti mažiausiai tris ministrus – susisiekimo, vidaus reikalų ir žemės ūkio. Vadovauti Susisiekimo ministerijai siūlomas šios srities specialistas, Lenkų rinkimų akcijos atstovas Vladislavas Kondratovičius, Vidaus reikalų ministerijai – „lenkų“ Seimo narys Jaroslavas Narkevičius.

P. Mačiulis sakė, kad prezidentas dar negavo oficialaus premjero kandidatų į atnaujintą Vyriausybę teikimo.

Taip pat vyksta diskusijos dėl teisinio Vyriausybės atnaujinimo scenarijaus Seime.

„Ne rožėmis klotas“

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis žurnalistams sakė, kad susiformavus mažumos Vyriausybei jo partija remtų svarbiausius įstatymus su sąlyga, kad būtų šaukiami pirmalaikiai rinkimai.

„Mažumos Vyriausybė beveik pusantrų metų nelabai įsivaizduoju, kaip galėtų egzistuoti“, – teigė politikas.

Nerimą dėl šių scenarijų didina valdančiųjų nesutarimai su prezidentu dėl atnaujintos Vyriausybės sudėties.

„Vyriausybės formavimo procesas nėra toks rožėmis klotas, kaip kad kai kam gali atrodyti ar kažkas nori tai parodyti“, – tvirtino socdemų pirmininkas Gintautas Paluckas.

Ir Karoblis, ir Masiulis, mūsų akimis žiūrint, yra pageidautini ministrai, ir, atrodo, tai sutampa su prezidento pozicija.

Liberalų sąjūdžio lyderis Eugenijus Gentvilas tvirtino, kad mažumos Vyriausybės scenarijus yra labai realus, nes prieš mėnesį sudaryta valdančioji dauguma gali subliūkšti skilus „valstiečių“ frakcijai.

Tuo metu pirmalaikių Seimo rinkimų galimybės jis neprognozavo, nors su partiete Viktorija Čmilytė-Nielsen yra registravęs tai numatantį projektą.

„Jis (projektas) neaktualus, bet jis aktualizuotis gali staiga, vieną dieną, kai kažkas įvyksta“, – tvirtino E. Gentvilas.

„Pageidautini ministrai“

Opozicija su prezidentu taip pat aptarė, kurie ministrai galėtų tęsti darbą atnaujintoje Vyriausybėje, nepaisant planų juos pakeisti.

Konservatorių ir liberalų lyderiai pareiškė, kad poste turi likti krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir susisiekimo ministras Rokas Masiulis, nors pagal koalicinį susitarimą šie portfeliai atitenka „valstiečių“ koalicijos partneriams.

„Ir Karoblis, ir Masiulis, mūsų akimis žiūrint, yra pageidautini ministrai, ir, atrodo, tai sutampa su prezidento pozicija“, – sakė E. Gentvilas.

Šiuos ministrus parėmė ir G. Landsbergis.

G. Nausėda yra sakęs, kad su krašto apsaugos sritimi nevalia eksperimentuoti, ir paragino valdančiuosius palikti R. Karoblį, šiam postui atitekus „Tvarkai ir teisingumui“.

Prezidentas praėjusią savaitę taip pat pareiškė, kad jo neįtikino valdančiųjų argumentai, kodėl reikia keisti R. Masiulį.

Šalies vadovas yra suabejojęs dėl socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio bei sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos veiklos. Tai yra patvirtinę skirtingi politikai.

Eiliniai Seimo rinkimai turėtų vykti 2020 spalį.



NAUJAUSI KOMENTARAI

kvepia

kvepia portretas
naujais rinkimais ........... ir Seimo , ir .............

Anonimas

Anonimas portretas
vagių gauja, šturmuoja Nausėdą ,teroristinė landsbergio gauja , anūkėlis net žmonos negalėjo pasirinkti ,viską gavo ant lėkštutės ,ne gana to landsberginiams viešpataujant , Lietuva buvo praskolinta ir išvogta , liberastai su gentvilu priešakyje , prasigėrusiu ir teisiama gauja ,kaip visada šalia anūkėlio kojos laižosi ,na ir apsivogęs paluckis deleguotas iš landsberginių gaujos pas socdemus ,dar vienas anūkėlio balastas ,visada pasiruošęs parduoti savus ,ČIA Lietuvos GĖDA šita Trijulė .žmonės nerinkit šitų apsišaukėlių į seimą ,landsberginiai ir gyvuoja parsidavėlių dėka

Kęstas

Kęstas portretas
Kodėl Vokietija, palyginti su kitomis šalimis, greitai išėjo iš krizės? "Jei įmonės laikinai sutrumpina savo darbo laiką, pavyzdžiui, dėl nuosmukio, darbuotojai gauna trumpalaikę pašalpą. Tada Federalinė užimtumo agentūra (BA) prisiima 60 procentų darbuotojo grynojo atlyginimo, net 67 procentus - darbuotojui su vaikais. Trumpalaikiai darbo pinigai per praėjusią krizę Vokietijai kainavo aštuonis milijardus eurų.Po finansinės krizės BA mokėjo trumpalaikę pašalpą iki dvejų metų; Be to, darbdaviai buvo atleisti nuo socialinio draudimo įmokų. 2009 m. gegužės mėn. beveik 1,5 mln. darbuotojų dirbo trumpomis valandomis, iš kurių daugelis tokiu būdu išsaugojo savo darbą. Toks reguliavimas yra viena iš priežasčių, kodėl Vokietija, palyginti su kitomis šalimis, greitai išėjo iš krizės." Tie darbuotojai nesielgia, kaip mūsų bedarbiai. Jie vaikšto į darbą ir gilina jų žinias bei įgūdžius. (Apie mokslą-studijas-ekonomiką.)
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių