Į „Magnickio“ sąrašą papuolė 44 Lietuvoje nepageidaujami asmenys

Seimas ketvirtadienį priėmė rezoliuciją su 44-ių asmenų pavardžių, kurios galėtų būti įtrauktos į Lietuvoje nepageidaujamų asmenų sąrašą, tai yra vadinamąjį Sergėjaus Magnickio sąrašą.

Už rezoliuciją balsavo 83 parlamentarai, nė vienas nebuvo prieš, vienas susilaikė.

„Šia rezoliucija noriu kreiptis į Vyriausybę, kad būtų įtraukti į „juodąjį“ sąrašą tie žmonės, kurie yra konkrečiai prisidėję prie S. Magnickio nužudymo. Tada tikrai turėtume Magnickio sąrašą“, – pristatydamas rezoliuciją sakė jos autorius konservatorius Gabrielius Landsbergis.

Rezoliucijoje nurodytos daugiausia Rusijos piliečių pavardės, jas Seimas paragino įtraukti į sąrašą asmenų, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvą. Tarp jų yra Rusijos tyrimų komiteto vadovas Aleksandras Bastrykinas, S. Magnickio bylai vadovavęs Vidaus reikalų ministerijos tyrimo komiteto pavaduotojas generolas majoras Olegas Logunovas, S. Magnickio byloje sprendimus priėmę teisėjai Jelena Stašina, Aleksejus Krivoručkas, Svetlana Uchnaliova, Sergėjus Podoprigorovas, Maskvos mokesčių inspekcijos vadovai, pareigūnai, įvairūs valdininkai bei kiti asmenys.

Seimo Užsienio reikalų komitetas Juozas Bernatonis teigė, kad šis sąrašas rezoliucijoje nereikalingas, nes tie žmonės ir taip jau įtraukti į šiuo metu galiojantį nepageidaujamų asmenų Lietuvoje sąrašą.

„Dar kartą atkreipiame jūsų dėmesį, kad visi tie 44 žmonės jau yra įrašyti į sąrašą, iniciatoriai pavėlavo tai paskelbti. (...) Antrą kartą, aš manau, tų pačių žmonių į sąrašą tikrai netrauksime“, – sakė jis.

„Kiekviena valstybė turi teisę į savo teritoriją neįleisti tam tikrų asmenų, ir tai daro, Lietuva taip pat. Šiuo atveju mes kalbame apie tuos žmones, kurie prisidėjo prie Magnickio žūties, ją slėpė, prisidėjo prie korupcinių nusikaltimų pačioje Rusijoje“, – už rezoliuciją agitavo konservatorius Arvydas Anušauskas.

Lietuvos Seimas tuo pačiu kreipėsi į kitų Europos Sąjungos ir NATO valstybių nacionalinius parlamentus, ragindamas priimti „Magnickio“ teisės aktus, taip stiprinant bendrą teisingumo, atsakomybės ir skaidrumo erdvę.

Europos Sąjungos vyriausioji įgaliotinė Federica Mogherini (Federika Mogerini) pakviesta paraginti Europos Komisiją bei Europos Tarybą įsiklausyti į Europos Parlamento raginimus priimti „Magnickio“ sankcijas ES lygiu ir artimiausiu metu pradėti visapusiškas diskusijas dėl atitinkamo ES teisės akto.

Lapkričio 16 dieną Seimas priėmė vadinamąjį Magnickio įstatymą – pagal jį į šalį bus uždrausta atvykti užsieniečiams, susijusiems su stambaus masto korupcija, pinigų plovimu ar žmogaus teisių pažeidimais. Sprendimą uždrausti tokiam užsieniečiui atvykti į Lietuvą užsienio reikalų ministro siūlymu priims vidaus reikalų ministras.

Dokumentas įsigalios kitąmet.

Įstatymas pavadintas 2009 metų lapkričio 16 dieną Rusijos kalėjime nužudyto teisininko Sergėjaus Magnickio vardu. Jis atskleidė finansines Rusijos pareigūnų bei piliečių machinacijas, kai apgaule pasisavinta 230 mln. JAV dolerių mokesčių mokėtojų pinigų. S. Magnickis buvo neteisėtai sulaikytas, 358 dienas kalintas, kankintas, kol mirė kalėjime.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Hmm

Hmm portretas
O kaip Masiulio byla ( ir nedidelė pinigu suma dežuteje); matomai nera ten korupcijos, smulkiom išlaidom pinigėlius paeme...
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių