I. Šimonytė: būtų buvę geriausia, jeigu ponas Gražulis pats būtų tos neliečiamybės atsisakęs

Antradienį sprendžiant dėl parlamentaro Petro Gražulio neliečiamybės, premjerė Ingrida Šimonytė mano, kad Seimo narys šį sprendimą turėjo priimti pats.

„Klausimas išties yra iš esmės visiškai procedūrinis, ir būtų buvę geriausia, jeigu ponas Gražulis pats būtų tos neliečiamybės atsisakęs, taip kaip ne vienas ankstesnių Seimų kolega yra padaręs“, – Seime žurnalistams komentavo I. Šimonytė.

„Yra buvę Seimų istorijoje ne vienas Seimo narys, kuris pats tos neliečiamybės atsisakydavo tam, kad galėtų teisėsaugos institucijos toliau dirbti savo darbą, nes dabar teisėsaugos institucijos toliau negali tirti aplinkybių toje byloje“, – kalbėjo premjerė.

I. Šimonytės nuomone, bus keista, jeigu Seimas nepritartų sprendimui atimti iš P. Gražulio neliečiamybę.

„Man atrodo, čia visiškai techninis klausimas. Būtų keista, jeigu Seimas šiuo atveju kažkokį politinį dalyką įžvelgtų ir šitam sprendimui nepritartų, tikrai būtų nekoks precedentas“, – pabrėžė ministrė pirmininkė.

Seimui antradienį bus siūloma panaikinti parlamentaro P. Gražulio teisinę neliečiamybę ir leisti jį patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Klausimas išties yra iš esmės visiškai procedūrinis, ir būtų buvę geriausia, jeigu ponas Gražulis pats būtų tos neliečiamybės atsisakęs.

Seimo sudaryta tyrimo komisija pirmadienį nusprendė siūlyti parlamento nariams tenkinti generalinės prokurorės Nidos Grunskienės prašymą naikinti parlamentaro P. Gražulio teisinį imunitetą.

ELTA primena, kad spalio mėnesį generalinė prokurorė N. Grunskienė kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti parlamentaro P. Gražulio teisinę neliečiamybę.

Prokuratūra prašo Seimo panaikinti minėti parlamentaro neliečiamybę, siekiant jį patraukti baudžiamojon atsakomybėn ikiteisminiame tyrime dėl tyčiojimosi ir niekinimo, nukreipti į LGBT bendruomenę.

Šis ikiteisminis tyrimas pradėtas po praėjusių metų gegužę parlamente užfiksuotų Seimo nario P. Gražulio pasisakymų apie homoseksualius asmenis. Seimas tąkart svarstė įstatymų projektus, kuriais siekiama reguliuoti kartu gyvenančių nesusituokusių asmenų santykius.

Po pateikimo Seimui pritarus įstatymo projektams, P. Gražulis Seime priėjo prie LGBT bendruomenės atstovų ir ėmė kalbėti apie „homoseksualizmą, pederastiją, apie platinamas venerines ligas“.

„Ir su avimis, ir lavonais, su vaikais, su vyrais. Paskaitykit Šventąjį Raštą, čia iškrypimas. (...) Jūs esate išsigimęs. Dievas sukūrė vyrą ir moterį“, – kreipdamasis į LGBT atstovus kalbėjo P. Gražulis.

Opozicijoje – skirtingos nuomonės dėl R. Žemaitaičio ir P. Gražulio

Seimo opozicijoje nuomonės dėl apkaltos procedūros inicijavimo Remigijui Žemaitaičiui ir teisinės neliečiamybės P. Gražuliui išsiskiria. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) frakcija sako nepalaikysianti nei vienos procedūros, nes mano, kad tai – valdančiosios daugumos įrankis dangstyti tikrąsias problemas.

„Kad šitą procesą reikia pradėti yra valdančiosios daugumos sprendimas. Šiuo atveju matome, kad tai jau yra dalykai, kuriais bandoma uždengti visas kitas problemas. Ir šiandien kalbame ne apie tai, kokią pataisą Gintarė Skaistė atneša biudžetui, bet kalbame apie Žemaitaitį ir Gražulį“, – žurnalistams Seime prieš parlamento posėdį kalbėjo LVŽS frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.

„Frakcija šiandien nusprendė, kad, kaip ir pradžioje, taip ir toliau nedalyvaujame šiame procese ir šiandien balsavime nedalyvausime. (...) Viskas keliaus į Konstitucinį Teismą ir tada, manau, bus rimtas sprendimas šioje temoje“, – pridūrė ji.

Visgi socialdemokratas Gintautas Paluckas pabrėžia, kad atvejai – skirtingi, tačiau pažymi, kad frakcija ketina palaikyti tiek R. Žemaitaičio apkaltos iniciatyvą, tiek P. Gražulio teisinės neliečiamybės panaikinimą.

„Kadangi situacijos šiek tiek skirtingos, dėl Žemaitaičio į apkaltą procedūra eina, tai mes palaikysime šią poziciją. Dėl Petro – kol kas tik neliečiamybę ruošiamasi iš jo atimti, tai irgi tai yra visiškai natūralus procesas, nes jeigu vyksta ikiteisminis tyrimas, ir tą ikiteisminį tyrimą tegu ir atlieka“, – kalbėjo G. Paluckas.

ELTA primena, kad parlamentui antradienį bus teikiamas specialiosios komisijos siūlymas pradėti apkaltos procesą Seimo nariui R. Žemaitaičiui. Sprendimą, kad yra pagrindas pradėti apkaltą R. Žemaitaičiui, Specialioji komisija priėmė pirmadienį

R. Žemaitaitis savo antisemitiniais pareiškimais ne kartą papiktino tarptautinę bendruomenę. Politikas apkaltino žydus esą vykdžius „lietuvių holokaustą“, viešai dalinosi antisemitiniais pareiškimais. Generalinė prokuratūra dėl parlamentaro antisemitinių pareiškimų yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

siusk nax...j ta priedurne sikmonyte

siusk nax...j ta priedurne sikmonyte  portretas
Grazuli..

ALGIRDAS.

ALGIRDAS. portretas
PASKYKIT KĄ NETEISINGO PASAKĖ GRAŽULIS , RAŠOMA , KAD ŽEMAITAITIS PAPIKTINO T A R P T A U T I N Ę VISUOMENĘ , ogi vakar per televiziją buvo paviešinta - kad tarptautinė visuomenė KETURIS KARTUS LABIAU PALAIKO P L E S T I N I E Č I U S , AŠ ASMENIŠKAI BUVAU TOLERANTIŠKAS ŽYDAMS , bet po Zingerio kalbos seime , tapau ANTISEMITU .

Anonimas

Anonimas portretas
O dar geriau butu jaigu Grazulis savo noru atsisestu i kalejimo karceri ir savo noru pasikartu. Ar ne superKURWA???
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių