- Jadvyga Bieliavska, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narė, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė neatsisako idėjos įsteigti Lietuvoje seksualinių nusikaltėlių registro, tačiau sako, kad pirmiausia bus bandoma pataisyti dabar galiojančius įstatymus, spręsti dėl esamų registrų sąsajos, nusikaltusių asmenų priežiūros ir kontrolės sustiprinimo.
„Pradedame tuos darbus, kurie būtini, bet šiandien nesakome „ne“ registrui. (...) Pirmiausiai reikia įvertinti tas problemas, galimybes - nuo esamų registrų sąsajų ir nusikaltusių asmenų priežiūros ir kontrolės. Jeigu tai neveiks ar blogai veiks ir situacija nepagerės, o ji Lietuvoje nėra viena iš geriausių, kad galėtume pasigirti, tada reikėtų pratęsti diskusijas apie registro steigimą“, - pirmadienį spaudos konferencijoje Seime sakė R. Šalaševičiūtė.
Pasak jos, taip pat bus stebima, kaip veikia Lenkijoje pernai spalį įsteigtas toks registras. „Mūsų kaimynai lenkai turi registrą, kuriame dedamos nuotraukos, vardai ir pavardės, už ką konkrečiai, už kokį seksualinį nusikaltimą baustas asmuo. Žiūrėsime, kaip seksis mūsų kaimynams su turimu registru“, - sakė R. Šalaševičiūtė.
Teisingumo viceministras Ernestas Jurkonis sakė, kad bet kokio įstatymo pagrindinė funkcija nėra bausti, pagrindinė funkcija - pažeidimų prevencija.
Dabar siūloma įstatymo pataisa, kad darbdavys turėtų prievolę patikrinti ne rečiau kaip du kartus per metus, nes tie duomenys gali keistis.
Pasak jo, siūloma sugriežtinti ir praplėsti administracinę atsakomybę darbdaviams, tikrinant darbuotojus, kurie priimami į darbą dirbti tiesiogiai su vaikais.
„Buvo rastas optimalus sprendimas. Darbo grupė priėjo prie nuomonės, kad į subjektus, kurie turi teisę tikrinti šitą klausimą, sąrašą būtų įtraukta Darbo inspekcija“, - sakė viceministras. Jo teigimu, jau Seimo rudens sesijoje planuojama pateikti tai numatančias Administracinių nusižengimų kodekso pataisas.
Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė aiškino, kad Seimo pavasario sesijoje bus siūloma priimti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimus.
„Dabar numatyta darbdavio atsakomybė prieš priimant darbuotoją į darbą patikrinti registre, ar nėra teistumo, tačiau nebuvo numatyta periodiškumo. Dabar siūloma įstatymo pataisa, kad darbdavys turėtų prievolę patikrinti ne rečiau kaip du kartus per metus, nes tie duomenys gali keistis. Tas periodiškumas siaurintų galimybę tokiems asmenims turėti kontaktą su vaikais“, - spaudos konferencijoje Seime pažymėjo viceministrė.
Pasak jos, įstatyme bus taip pat siūloma numatyti, kad pareiga patikrinti įdarbinamą asmenį būtų numatyta ne tik biudžetinių įstaigų vadovams, bet ir kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų vadovams ir paslaugų gavėjams, sudarantiems sutartis dėl paslaugų teikimo vaikui su asmeniu, vykdančiu individualią veiklą.
Pasak V. Augienės, planuojama numatyti galimybę Valstybinei mokesčių inspekcijai neišduoti nusikaltimus padariusiems asmenims verslo liudijimo darbui su vaikais.
„Reikėtų laipsniškai siaurinti sritis ir vietas, kur tie žmonės galėtų tuos nusikaltimus pakartotinai įgyvendinti“, - sakė viceministrė V. Augienė.
Spaudos konferencijoje dalyvavusi Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė Kristina Mišinienė apgailestavo, kad šiandien neturime apsaugos vaikams nuo lytinių nusikaltimų artimoje aplinkoje. Jos duomenimis, iš 10 tokių nusikaltimų 7 yra padaromi artimoje aplinkoje.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
VRK pripažins mandatus R. Jankūnui, R. Miliūtei, V. Juozapaičiui ir P. Visockui
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį posėdyje pripažins Seimo nario mandatus politikams, kurie pakeis dirbti parlamente atsisakiusius kolegas. ...
-
Vienas protesto organizatorių prašo G. Palucko paneigti žodžius apie „Dešimt tylos minučių“4
Socialdemokratų kandidatui į premjerus Gintautui Paluckui viešai pasisakius apie koaliciją su „Nemuno aušra“ pasmerkusį protestą „Dešimt tylos minučių“, vienas akcijos organizatorių Mantas Meškerys pr...
-
Seimo seniūnų sueigoje – 21 parlamentaras
Kadenciją pradėjęs naujas parlamentas sudarė sesijų darbų programas bei posėdžių darbotvarkes svarstysiančią Seimo seniūnų sueigą. ...
-
F. Jansonas sako, kad prezidentas turėtų pasiūlyti kandidatą į užsienio reikalų ministrus1
Prezidentūra leidžia suprasti, kad pavardę į užsienio reikalų ministrus pasiūlyti turėtų ne valdančiąją koaliciją suformavę socialdemokratai, bet šalies vadovas Gitanas Nausėda. ...
-
Su „valstiečiais“ ir LLRA-KŠS atstovais dirbsiantis I. Vėgėlė: frakcijos seniūno rotacija turbūt bus
Seime dirbsiantis advokatas Ignas Vėgėlė tikisi, kad naujai suformuotoje Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijoje vyks seniūno rotacija. ...
-
G. Paluckas neatsakė į protestuotojų kvietimą ateiti į mitingą: nepritariu pačiai idėjai1
Seimo posėdžio pertraukos metu socialdemokratų kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas nėjo susitikti su „Dešimt tylos minučių“ protesto dalyviais. ...
-
Seimo valdybą sudarys 7 nariai
Naujas Seimas sudarė ir naują valdybą, kurioje dirbs 7 nariai. ...
-
S. Skvernelis: ministro pirmininko kandidatūra Seimui turėtų būti pateikta antradienį1
Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį turėtų Seimui pateikti socialdemokrato Gintauto Palucko kandidatūrą į ministro pirmininko pareigas. ...
-
Seimas pripažino keturis neprisiekusius politikus netekus mandato1
Seimas ketvirtadienį pripažino keturis į parlamentą išrinktus ir vietos jame atsisakiusius politikus netekusiais mandato. ...
-
Seimo pirmininko pavaduotojais paskirti šeši parlamentarai5
Seimo pirmininko pavaduotojais ketvirtadienį paskirti šeši parlamentarai. ...