Ragina Pranckietį susilaikyti nuo žvėrelių verslui palankių teisės aktų rengimo

Seimo Etikos ir procedūrų komisija konstatavo, kad kailinių žvėrelių verslo finansinės paramos sulaukęs parlamentaras Viktoras Pranckietis, registravęs šiam verslui palankų teisės aktą, galėjo sumaišyti viešus ir privačius interesus.

Komisija rekomenduoja parlamentarui nedalyvauti tolesniuose šių jo įregistruotų pataisų svarstymuose, taip pat nerengti kitų kailinių žvėrelių verslui palankių teisės aktų.

„Lietuvos Respublikos Seimo narys Viktoras Pranckietis, parengdamas Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo (...) pakeitimo įstatymo projektą, kurio nuostatos gali būti palankios asmeniui, parėmusiam Seimo narį rinkimų metu, nesilaikė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo 2 straipsnio 3 dalies nuostatų“, – teigiama Komisijos išvadoje.

Tyrimą dėl V. Pranckiečio veiklos Seimo etikos sargai pradėjo gavę gyvūnų gerovės organizacijos „Tušti narvai“ skundą dėl galimo interesų konflikto.

Komisija nustatė, kad 2024 m. rugsėjo 9 d. kandidatas į Seimą V. Pranckietis gavo 2 tūkst. eurų paramą iš Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos ir kailių prekyba besiverčiančios bendrovės „Vilkijos ūkis“ vadovo Česlovo Tallat-Kelpšos.

Tyrimo metu nebuvo gauta informacijos, kad Seimo narys paramą gavo su tikslu parengti minėtą įstatymo projektą, todėl Komisija interesų konflikto nekonstatavo.

Vis dėlto išvadoje minima, kad V. Pranckietis elgėsi netinkamai, savo veiksmais sukėlęs abejonių dėl galimo šališkumo ir interesų konflikto.

Minimomis įstatymo pataisomis yra siūloma atidėti kailinių žvėrelių fermų draudimą iki 2033 metų. Šiuo metu numatoma, kad draudimas įsigalios 2027 m. sausio 1 d.

Pataisas V. Pranckietis įregistravo po rinkimų – 2024 m. lapkričio 12 d.

Anksčiau portalui „Delfi“ V. Pranckietis yra teigęs, kad jo registruotas pasiūlymas nėra susijęs su gauta parama.  



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių