- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Lietuvos universitetų rektorių konferencija penktadienį aptarė pasiūlymus, kokia galėtų būti naujosios Vyriausybės programa, susijusi su švietimu ir mokslu, tarp jų – siūlymas didinti finansavimą mokslininkų ir dėstytojų atlyginimams.
„Mes manome, kad dėstytojų, mokslo darbuotojų atlyginimai yra nepakankami – čia aš nieko naujo nepasakysiu. Mes pasiūlėme, kad kasmet galėtų būti keičiamas finansavimas šiems dalykams“, – BNS sakė Lietuvos universitetų rektorių konferencijos vadovas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektorius Alfonsas Daniūnas.
Rektorių siūlymu, dėstytojų atlyginimams kasmet finansavimą didinti reikėtų ne mažiau 5 procentais, o mokslo srityje, kuri, pasak A.Daniūno, yra dar labiau apleista, kasmet pridėti po 10 procentų finansavimo.
„Suprantu, kad visada yra sakoma, jog pinigų yra daug duodama – tai nesvarbu, jeigu neracionaliai juos duoda, tai turbūt irgi reikia sutvarkyti“, – svarstė jis.
Pasak rektoriaus, universitetai neprašo tiesiog duoti jiems daugiau pinigų, bet tuo pačiu siūlo finansavimą skirstyti atsižvelgiant į studijų kokybę, absolventų įsidarbinamumą, mokslo srityje – atsižvelgiant į mokslo pasiekimus.
Penktadienį siekdami atkreipti dėmesį į mažus atlyginimus prie Vyriausybės piketavo ir patys mokslininkai. Į piketą susirinko apie 100 žmonių, jame aiškinta, kad Seimas turi jau 2017 metų biudžete numatyti pinigų pakelti dėstytojų ir mokslininkų algas 20 proc., o iki 2020-ųjų jos turi padidėti 80 proc., palyginti su dabartiniu darbo užmokesčiu.
Su piketo dalyviais išėjęs susitikti Vyriausybės vicekancleris socialdemokratas Rimantas Vaitkus aiškino, kad dėstytojų ir mokslininkų priklauso ir nuo įstaigų vadovų sprendimų.
„Matome ir savo kaltės finansavimo dalyje, nes pirmiausia turėjome sparčiau auginti tą sritį. Bet yra kitas dalykas, (...) yra vadybinių problemų, kurios irgi turėtų būti sprendžiamos, tai nėra tik finansavimo klausimas“, – sakė jis.
Tarp rektorių siūlomų Vyriausybės programos nuostatų – aiškios mokslo ir studijų strategijos apibrėžimas bei aiški vizija apie tai, kaip universitetai turėtų siekti tarptautiškumo.
„Tarptautiškumas yra labai svarbu, tačiau Lietuva neturi aiškios vizijos tiek studentų, tiek mokslo personalo pritraukimo ir eksporto į užsienį klausimais“, – konstatavo A.Daniūnas.
Rektoriai taip pat rekomenduoja Vyriausybei imtis universitetų bendrabučių atnaujinimo programos.
„Tai yra labai skaudi vieta ne tik universitetams. (...) Atnaujinimo programa turi būti valstybinė, kad studentams bendrabučiai būtų sutvarkyti“, – sakė A.Daniūnas.
Pasak jo, patys universitetai iš savo lėšų to padaryti neįstengtų. Ir nors jie atlieka kai kurių bendrabučių renovacijos darbus, jų vidaus komunikacijos yra beveik neatnaujintos nuo statybos.
Rektorių konferencijos vadovas vylėsi, kad aukštųjų mokyklų vadovai turės galimybę dalyvauti rengiant Vyriausybės programą ir į jų pasiūlymus bus atsižvelgiama.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Seimas svarsto atnaujintą Lietuvos ir Latvijos susitarimą dėl greitosios pagalbos
Seimas po pateikimo pritarė atnaujintam susitarimui dėl greitosios medicinos pagalbos teikimo Lietuvos ir Latvijos pasienio teritorijose. ...
-
Lietuvai – rekomendacijos įkurti LGBT lygybės darbo grupę, skatinti romų įtrauktį3
Europos komisijos prieš rasizmą ir netoleranciją (ECRI) spalį paskelbtoje ataskaitoje, Lietuvos valdžios institucijos raginamos įsteigti nuolatinę LGBT lygybės darbo grupę ir užtikrinti geresnes galimybes romų tautybės žmonėms gauti i&scaro...
-
Grįžta prie klausimo dėl nemokamų pietų visiems pradinukams: kodėl jo reiktų?
Naujos sudėties parlamentinis Švietimo ir mokslo komitetas svarstys buvusios kadencijos Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ iniciatyvą nemokamai maitinti visus pradinukus. ...
-
Lietuva Ukrainai perdavė generatorių, šarvuočių dalių, įvairių ginklų
Ukrainą pasiekė elektros generatorių, atsarginių dalių šarvuočiams M113 ir įvairių ginklų bei jų dalių siunta, sekmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija. ...
-
Siūloma didinti baudas azartinių lošimų, alkoholio ir narkotikų vartojimo „taškams“
Mišrios Seimo narių grupės nariai siūlo numatyti administracinę atsakomybę už „taškų“, kur yra vartojamos narkotinės, psichotropinės ar kitos psichiką veikiančios medžiagos, turėjimą. ...
-
Sinoptikai praneša orus, o gyventojai dalijasi: įspūdingas dangus šį rytą
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba dalijasi šios dienos orų prognoze. ...
-
Pradedama nauja paramos Ukrainai iniciatyva „ApaRatai“
Asociacija „Lygiai“ pradeda naują paramos Ukrainai iniciatyvą „ApaRatai“, kuria siekiama užtikrinti moterims reikalingą medicininę pagalbą. Organizatorių teigimu, už žmonių suaukotas lėšas tikimasi nupirkti ultra...
-
Vilniuje nelieka raitosios policijos: priežastys – dvi4
Dėl mažo efektyvumo ir finansinių priežasčių, Vilniuje planuojama atsisakyti raitosios policijos, sekmadienį pranešė LRT radijas. ...
-
Ministerija parengė standartą ligoninėms: kaip pasiruošti galimoms grėsmėms?
Kilus ekstremaliai situacijai ar krizei šalies ligoninių skubios pagalbos, intensyviosios priežiūros, sterilizavimo, rentgeno ar kiti diagnostikos skyriai, operacinės, vaistinės bei laboratorijos turėtų būti aprūpintos elektros tiekimu mažiaus...
-
Lapkričio 24-oji Lietuvoje ir pasaulyje
Lapkričio 24-oji, sekmadienis, 47 savaitė. ...