Seimas pritarė G. Palucko kandidatūrai į premjero postą

Seimas ketvirtadienį pritarė, kad socialdemokratas Gintautas Paluckas būtų skiriamas ministru pirmininku.

Už tai balsavo 88 Seimo nariai, prieš buvo 34, susilaikė šeši parlamentarai.

G. Palucko kandidatūrą palaikė visi valdančiosios koalicijos atstovai ir trys Mišrios Seimo narių grupės nariai Viktoras Fiodorovas, Vitalijus Šeršniovas bei Artūras Zuokas.

„Ant pačio pečių gula milžiniška atsakomybė, kaip seksis dirbti jums ir naujai Vyriausybei, pajus kiekvienas šalies gyventojas tiek esantis čia, tiek gyvenantis bet kuriame Lietuvos taške“, – sveikindamas būsimąjį Vyriausybės vadovą sakė Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Kaip buvęs ministras pirmininkas, linkiu išlaikyti tą orumą, šaltą protą ir ramybę, kokią demonstravote visos procedūros metu, palinkėti sveikatos, atsirinkti, kas yra tikras draugas, kas yra apsimetęs, turėti tvirtą atramą iš mūsų visų ir pirmiausia iš savo šeimos ir artimųjų, nes jie yra svarbiausi“, – teigė jis.

Kandidato svarstymo procedūrą Seimo posėdžių salės balkone stebėjo du visuomenininkai – Danielius Lupshitzas (Danielius Lupšicas) ir Valdas Bartkevičius, pečius apsisiautę Izraelio vėliava.

Seimo opozicijos atstovai G. Palucką daugiausia kritikavo dėl to, kad Seimo rinkimus laimėję socialdemokratai į valdančiąją koaliciją pakvietė partiją „Nemuno aušra“, kurios lyderis teisiamas dėl neapykantos kurstymo prieš žydus.

Dėl tos pačios priežasties vakare prie Seimo, Nepriklausomybės aikštėje, rengiama antroji pilietinė akcija „Dešimt tylos minučių“.

Sulaukęs pritarimo Seime G. Paluckas ketvirtadienį susitiks su prezidentu Gitanu Nausėda aptarti Ministrų kabineto formavimą.

G. Palucko kandidatūrą vadovauti 19-ajai Vyriausybei pateikė prezidentas, atsižvelgęs į socialdemokratų, demokratų ir „Nemuno aušros“ koalicijos siūlymą. Ši koalicija Seime turi 86 parlamentarų balsus.

Sulaukęs pritarimo Seime G. Paluckas ketvirtadienį susitiks su prezidentu Gitanu Nausėda aptarti Ministrų kabineto formavimą.

Prezidentui paskyrus jį ministru pirmininku, per 15 dienų jis turi suformuoti Ministrų kabinetą ir Seimui pristatyti Vyriausybės programą.

45-erių informatiko G. Palucko kandidatūra pasirinkta, kai Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos socialdemokratų partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė nutarė likti Europos Parlamente ir atsisakė tiek Seimo narės mandato, tiek galimybės dirbti ministre pirmininke.

G. Paluckas daugiausia priekaištų Seime sulaukė dėl koalicijos su „Nemuno aušra“

Seime svarstant socialdemokrato G. Palucko kandidatūrą į premjero pareigas, daugiausia kritikos jis sulaukė dėl koalicijos su „Nemuno aušra“, kurios lyderis teisiamas dėl neapykantos kurstymo prieš žydus.

„Pasirinkimas su „Nemuno aušra“ (sudaryti koaliciją – BNS) kelia riziką dėl šalies saugumo ir jos interesų“, – ketvirtadienį per Seimo posėdį sakė opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Mindaugas Lingė.

Anot jo, tai gali turėti neigiamų pasekmių Berlyno ir Vašingtono sprendimams dėl Lietuvai svarbių saugumo garantijų.

Opozicinės Liberalų frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen atkreipė dėmesį, kad koalicija su „Nemuno aušra“ nebuvo būtinybė.

„Aiški demokratinė žmonių, dalyvavusių Seimo rinkimuose, valia buvo ta, kad „Nemuno aušra“ nedalyvautų formuojant koaliciją. Trys partijos – socialdemokratai, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai ir liberalai, kurie aiškiai ir nedviprasmiškai rinkimų metu atsiribojo nuo „Nemuno aušros“ ir pažadėjo, kad neapykantos kalbos, melo ir nesantaikos kurstymo pastatytai retorikai nebus vietos naujoje valdančiojoje koalicijoje, – kartu sudėjus gavo 92 mandatus“, – teigė ji.

Nebuvo jokios racionalios būtinybės priimti sprendimą, kuris leidžia susvyruoti Lietuvos prestižui demokratiniame pasaulyje, nėra nė vienos programinės socialdemokratų nuostatos, kurios be „Nemuno aušros“ jie negalėtų įgyvendinti.

„Nebuvo jokios racionalios būtinybės priimti sprendimą, kuris leidžia susvyruoti Lietuvos prestižui demokratiniame pasaulyje, nėra nė vienos programinės socialdemokratų nuostatos, kurios be „Nemuno aušros“ jie negalėtų įgyvendinti“, – kalbėjo liberalų lyderė.

Daugiausia – 52 – vietų Seime laimėjusi Lietuvos socialdemokratų partija valdančiąją koaliciją sudarė su 14 Seimo narių turinčia Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir 20 mandatų gavusia „Nemuno aušra“.

Konservatorių seniūnas taip pat teigė, kad socialdemokratai sukompromitavo požiūrį į rinkimų pažadų laikymąsi.

„Rinkimų kampanija buvo grįsta melu iš anksto žinant, kad Vilija Blinkevičiūtė nebus teikiama premjere“, – tvirtino M. Lingė.

Jis atkreipė dėmesį ir į neseniai vykusį G. Palucko susitikimą su verslininko Igorio Udovickio valdomos Klaipėdos krovos bendrovės Birių krovinių terminalas, iki 2022-ųjų krovusios „Belaruskalij“ trąšas, atstovu.

„Pasirodo, kad kandidatas visai neseniai buvo susitikęs su Birių krovinių terminalo atstovu ir nenurodė, kokiais klausimais kalbėjo. Tas susitikimas nebuvo deklaruotas, o Birių krovinių terminalas yra pripažintas neatitinkančiu nacionalinio saugumo interesų, tai tiesiogiai su A. Lukašenkos režimu susijusi įmonė“, – sakė M. Lingė.

Opozicijos atstovai priminė ir G. Palucko teistumą dėl piktnaudžiavimo organizuojant viešąjį pirkimą, kai šis vadovavo Vilniaus miesto savivaldybės administracijai.

Tuo metu valdančiosios centro kairės koalicijos atstovai gyrė kandidato asmenines savybes, kompetenciją.

„Gintautą Palucką vertiname už jo visapusišką akiratį, detalų ir skvarbų įsigilinimą į problemas, išmintį bei taikų ir konstruktyvų būdą“, – sakė Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Remigijus Motuzas.

Anot jo, G. Paluckui svetimas smulkmeniškumas, technokratinis valdymas ar sprendimų priėmimas.

Demokratas Linas Kukuraitis akcentavo kandidato dialogo kultūrą, įsiklausimą į socialinių partnerių poziciją.

„Turime kandidatą, kuris mato problemą, nori ją spręsti čia ir dabar ir pasitelkiant partnerius“, – sakė jis.

„Nemuno aušros“ frakcijos seniūnas Remigijus Žemaitaitis sakė G. Palucką pažįstantis kaip principingą, siekiantį užsibrėžto tikslo žmogų.

Anot jo, per Seimo rinkimus rinkėjai parodė, jog atėjo laikas permainoms valdžioje.

„Susitaikykite, mielieji mano, pradėkite gerbti išrinktą valdžią“, – opozicijos atstovus ragino R. Žemaitaitis.

Jo teigimu, tarptautinį ažiotažą dėl „Nemuno aušros“ pakvietimo į valdančiąją koaliciją sukėlė konservatorius Žygimantas Pavilionis, paskatinęs savo draugus padaryti pareiškimus.

„Nemuno aušros“ lyderis pabrėžė, kad naujoji dauguma nėra pasisakiusi apie užsienio politikos kurso keitimą.

„Ar kas nors girdėjote, kad naujoji valdančioji dauguma pasiūlė išstoti iš NATO, iš Europos Sąjungos? Ar pasiūlė nutraukti kokią nors tarptautinę sutartį? Kolegos, ar mes tą siūlėme?  Aš to negirdėjau“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.

„Po šimto dienų pažiūrėsime, ko ši dauguma verta“, – pridūrė jis.

G. Paluckas žada keltis gyventi į Turniškes

Būsimasis premjeras G. Paluckas ketina keltis gyventi į rezidenciją Turniškėse.

„Teisės aktai turi tam tikrą reikalavimą, Vadovybės apsaugos tarnybai savo darbą atlikti yra daug paprasčiau, todėl neapsunkinsime pareigūnų ir laikysimės įstatymų“, – žurnalistams ketvirtadienį Seime sakė G. Paluckas.

„Čia yra tas klausimas buities, kurį dar reikės išspręsti, dar nespėjau apsiprasti su pareigūnų apsauga, bet teks, matyt“, – teigė jis.

Šiuo metu rezidencijoje Turniškėse gyvena dabartinė premjerė Ingrida Šimonytė, prieš ją Vyriausybei vadovavęs dabartinis Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis į rezidenciją nepersikraustė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Vargstančios Tautos nuomonė.

Vargstančios Tautos nuomonė.  portretas
Kauniečių sveikinimai p.Paluckui ir visai kolicijai.Linkime didelės išminties,nuoširdaus darbo ir gero sutarimo.Tauta tiki Jumis ir laukia stipraus audito ir teisingo įvertinimo teisiškai.Tik tada nutils visi konservatliberiniai šunys ne tik loti,bet ir kandžiotis.Nekyla mintys ,kad ,,didieji susireikšminę svetimų valstybių stukačiai ,privers Jus vėl mokėti jiems pinigus ir pritarti jų šuniškam lojimui.SEKANČIAI;Išviešinti kgbistų sąrašus ir atimti iš jų teisią dirbti valstybinėse struktūrose,atimti ,,didžiųnų visas apsaugas ir priviligijuotas pensijas.,, Išviešinti visų kėgėbistų ,milicininkų ir NKVD struktūrų piliečių pavardes ir tautybes,ĄČIŪ...

M.Lingei

M.Lingei portretas
reikia iš arčiau reikia pažinti ne tik draugus,bet ir neprietelius ()čia dėl susitikimo su I.Udovickiu

Atia

Atia portretas
Viso gero koservatoriai, gero kelio! Su dievo palaima, daugiau negrįžkit, nepageidaujami, ypač jūsų "elitas" su visom įtakingom šeimom.
VISI KOMENTARAI 20

Galerijos

Daugiau straipsnių