Buvusių darbų atsisakę Seimo nariai: dabar belieka nemokamai savo išmintį žarstyti

Seimo nariai negali vadovauti įmonėms, skaityti už pinigus paskaitų, dainuoti ar dirbti kito darbo. Į naują Seimą pateko nemažai naujokų, turinčių verslus, kai kurie vadovauja net kelioms įmonėms. Vieni įmonių vadovais sako paskyrę pavaduotojus, kiti savo žmonas.

Šiuose rinkimuose išrinkta Seimo narė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė jau prisiekė, tačiau autobusai su jos atvaizdu vis dar važinėja.

Įmonė, kurią Seimo nare tapusi sportininkė reklamuoja, tikina, kad reklamos sutartis buvo sudaryta prieš beveik metus. 

„Visos sutartys su reklamomis praktiškai yra pabaigtos, bet, aišku, galbūt tas, kas jau buvo iš senų laikų, tai nėra taip paprasta. Manau, šiandien jau turėtų nutrūkti visos sutartys“, – tikino Seimo narė L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Saugos tarnyba „Argus“ tikina, kad L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei paprašius nebenaudoti jos atvaizdo, reklama nuo autobusų bus pašalinta netrukus.

Seime, šioje kadencijoje, – gausybė šviežiai iškeptų politikų, kurie užsiiminėjo įvairiausiomis veiklomis. Štai, Ignas Vėgėlė deklaravo esantis Mykolo Romerio Universiteto profesorius, taip pat advokatas. Tikina visas veiklas jau nutraukęs.

„Nesu pripažintas advokatu, reiškia garbės teismo santykis nutrauktas. Visi absoliučiai santykiai nutraukti“, – teigė Seimo narys I. Vėgėlė.

Paskaitas už pinigus skaitė ir socdemas Giedrius Drukteinis. Tikina, kad ir toliau savo žinias žmonėms skleis, tačiau tą darys už dyką.

„Dabar belieka nemokamai savo išmintį žarstyti ir atsakinėti žmonėms į aktualius bei rūpimus klausimus. Visi turime tas pačias 24 valandas per parą, visiems ta pati saulė šviečia“, – kalbėjo Seimo narys G. Drukteinis.

Tačiau senbuvė, Seimo taisyklių žinovė Agnė Širinskienė tikina, kad Seimo nariui skaityti paskaitas – pavojinga. Paskaita esą niekam neužklius, jei tai bus unikalus autorinis kūrinys. 

„Jeigu tai paskaita universitete, jei ta paskaita kartotinė, o ne unikali, tai panašės į darbo santykius net jei už tą paskaitą jis atlygio negaus“, – akcentavo Seimo narė A. Širinskienė.

Tad kitam darbe dirbantis Seimo narys gali rimtai prisidirbti ir iš Seimo būti pašalintas apkaltos būdu.

„Geriau nedaryti tokių ribinių žingsnių, kurie yra pilkojoje zonoje ir paskui labai ilgai bei nuobodžiai aiškintis etikos procedūrų komisijai arba kur nors Konstituciniame teisme“, – sakė A. Širinskienė.

Į Seimą pateko ir daug įmonių savininkų bei direktorių. Vadovauti įmonėms Seimo statutas draudžia.

Kaip ir privalu pagal įstatymus, iš visų pareigų, nesuderinamų su Seimo nario mandatu.

„Kaip ir privalu pagal įstatymus, iš visų pareigų, nesuderinamų su Seimo nario mandatu, esu išėjęs ir pateikęs dokumentus Registrų centrui. Perleidau pareigas direktoriaus pavaduotojui“, – atviravo Seimo narys Artūras Zuokas.

Trims įmonėms deklaracijoje prisipažino vadovaujantis ir „Nemuno Aušros“ atstovas Tomas Domarkas. Dabar sako verslą perleidęs kitiems. 

„Yra paskirti nauji direktoriai, tegul dirba toliau. Palikome verslą, einame į Seimą“, – sakė Seimo narys T. Domarkas.

Kitas net trijų uždarųjų akcinių bendrovių vadovas „Nemuno aušros“ atstovas Robert Puchovič įmones perleido žmonai.

„Vaikai užauginti, žmona vadovaus, aš liksiu akcininku ir tikiuosi, jog verslas toliau sėkmingai veiks, o aš dirbsiu Seimo nariu“, – pabrėžė Seimo narys R. Puchovič.

Seimo naujokas visgi prisipažįsta.

„Kažkiek dar padedu vakarais, bet, manau, susitvarkys tikrai“, – vylėsi politikas.

„Su žmona diskutuoti visada galima, bet į įmonės reikalus, manau, geriau nesikišti“, – patarė A. Širinskienė.

Dauguma šio Seimo naujokų visgi nėra verslininkai ar lektoriai, o atėję iš savivaldybių tarybų arba buvę Seimo narių padėjėjais.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių