A.Šemetai žmonės nerūpi

Per finansų ir ekonomikos krizę leidusi fizinių asmenų bankrotus, valstybė galėtų patirti daug žalos, teigė finansų ministras Algirdas Šemeta.

"Tokio pobūdžio įstatymus priimti reikėtų labai gerai pasvėrus. Tokį sprendimą galėtume priimti tik ateityje, kai išspręsime krizės keliamas problemas. Dabar galime patirti daug žalos, – vakar Seime per Vyriausybės valandą sakė A.Šemeta. – Turėtume labai atidžiai pasverti tokio įstatymo galimas priėmimo pasekmes ir pasekmes finansų sistemos stabilumui."

Anot jo, Fizinių asmenų bankroto įstatymo projektas yra parengtas ir dėl jo diskutuojama.

Seime jau registruotas opozicijai priklausančios Tvarkos ir teisingumo frakcijos projektas, kuriuo siūloma įteisinti fizinių asmenų bankrotus.

Fizinio asmens bankroto procesą siūloma pradėti tik pagal jo pareiškimą ir tik tuo atveju, kai jis nebegali vykdyti kreditorių reikalavimų, didesnių kaip 12 minimalių mėnesinių algų – 9,6 tūkst. litų. Dabar minimali mėnesio alga siekia 800 litų.

Šis įstatymas, jeigu jį priimtų Seimas, reglamentuotų ir tų gyventojų, kurie užsiimtų verslu, bankroto procesą. Fizinio asmens, neužsiimančio verslu, bankroto procedūros trukmė projekte numatyta iki trejų metų.

Kaip teigiama projekto aiškinamajame rašte, leidus fiziniam asmeniui bankrutuoti ir suteikus jam viltį, kad po kelerių metų jo skolos gali būti nurašytos, asmuo būtų suinteresuotas dirbti legaliai ir grąžintų bent dalį skolų, o neleidus, jis gali visą gyvenimą slėpti savo pajamas.

Projekte numatoma, kad pradėjus bankroto procesą būtų sudaromas fizinio asmens mokumo atkūrimo planas ir kreditorių reikalavimų patenkinimo ir kitų išlaidų grąžinimo grafikas, o duomenys apie fizinio asmens bankroto procesą skelbiami viešai.

Dabar Lietuvoje nėra galimybės fiziniams asmenims skelbti bankrotą, todėl bankrutuoti gali tik juridiniai asmenys – įmonės, o fiziniai asmenys privalo vykdyti savo turtinius įsipareigojimus iki gyvenimo pabaigos.


Šiame straipsnyje: BankrotaskrizėŠemeta

NAUJAUSI KOMENTARAI

Saulius1

Saulius1 portretas
"asmuo būtų suinteresuotas dirbti legaliai ir grąžintų bent dalį skolų, o neleidus, jis gali visą gyvenimą slėpti savo pajamas". Didelis didelis CHA! Nes nelegalus darbas bet kuriuo atveju yra draudžiamas (ir kontrolieriams didelius pinigus mokam - negi tai neveiksminga?), o pripažint, kad žmogelis visą gyvenimą norėtų gyvent kaip zuikis - tai juk akivaizdi nesąmonė. (o jei tokių mėgėjų ir atsiranda, tai jie to neatsisakys ir esant bankroto įstatymui) O ir bankrotas - apie KOKIAS paskui galima bekalbėt skolas??? Ir dar pagaliau - jei yra tokia nekalta bankroto galimybė, tai juk LABAI GERA gyventi vien skolon, paskui 'bankrutuot' (pasiruošus atsargas), o paskui ir vėl - skolon !!! Ir AIŠKU, kad tada atsiras APSUKRIEJI, padedantys neskausmingai 'bankrutuot'. O kadangi bankrotas bet kuriuo atveju reiškia neapmokėtos skolos - KAM toks įstatymas naudingas? Ar tai ne įteisintas Visuomenės apiplėšinėjimas????
VISI KOMENTARAI 1

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių