D. Grybauskaitė: tai valdžios santykio su visuomene krizė

Vyriausybės krizės nėra, yra valdančiosios daugumos santykio su visuomene krize, teigia prezidentė.

„Manau, kad tai daugiau valdančiosios daugumos santykio su visuomene krizė, ne Vyriausybės krizė“, – trečiadienį LRT laidai „Dienos tema“.

Valstybės vadovės teigimu, užuot bendravusi su įvairių sričių specialistais, visuomenės atstovais, įsiklausiusi į jų pastabas, kritiką, Vyriausybė arogantiškai buldozeriu stumia reformas. Anot jos, taip buvo patvirtinta ir mokytojų etatinio apmokėjimo tvarka.

D. Grybauskaitės teigimu, „suvėlimo ir chaoso per tą arogantišką visažiniškumą yra ne tik švietime, bet ir kitose srityse“.

„Matome, kad jeigu pirmaisiais metais dar ši dauguma mokėsi ir stengėsi girdėti ir kažką daryti, tai antrieji metai didele dalimi buvo skirti jėgos demonstravimui, buldozerio demonstravimui, kad jau ir girdėti nebūtina, žino ir taip gerai, įsiklausyti nereikia. Matyt, tai sukėlė priešpriešą tarp visuomenės, Vyriausybės ir valdančiosios daugumos“, – svarstė valstybės vadovė.

Ji perspėjo, kad žmonių negerbimas ir valdžios arogancija gali atvesti į rimtą krizę, tą parodė riaušės Prancūzijoje.

Antradienį Seimo priimtą kitų metų biudžetą prezidentė vadino „pinigų dalybų biudžetu“. Jos teigimu, ten nėra nei mokesčių reformos, nei jokios kitos reformos.

Ne pats biudžetas yra problema, o kaip jis buvo priimtas. Kaip valdžia kalbasi su savo žmonėmis.

„Išties pinigų padaugėjo, bet reformų realių kaip tokių nėra, daugiau iš vienos kišenės į kitą perdėliojame. To augimo rezultatus šiek tiek padalijame, pabarstome ir mėginame, kad tai tenkintų visus“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

„Ne pats biudžetas yra problema, o kaip jis buvo priimtas. Kaip valdžia kalbasi su savo žmonėmis“, – pabrėžė ji.

Prezidentė teigė siūliusi savo pagalbą švietimo ir mokslo ministrei, premjerui dėl etatinio mokytojų apmokėjimo modelio, bet sulaukė atsakymo, kad susitvarkys patys.

Anot jos, tik gavusi trijų ministrų atstatydinimus ji įsikišo ir pateikė savo siūlymus taisyti etatinio apmokėjimo modelį.

Dalis mokytojų, reikalaudami tobulinti etatinį darbo apmokėjimo modelį, nuo lapkričio 12 dienos yra paskelbę neterminuotą streiką. Keliasdešimt mokytojų įsikūrė ir nesitraukia iš Švietimo ir mokslo ministerijos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Blet

Blet portretas
Ką ji gali pasiūlyti ŠM ? Dar vieną „laivą” už trijų kainą.

Nematau jokios krizės ..

Nematau jokios krizės .. portretas
Aš norėčiau , kad prezidentė būtų visiems lygiai teisinga... pinigų daugėjimą turi jausti didesnė visuomenės dalis , ne tik Navicko profsąjungiečiai.... dirbame, suklystame, pasitaisome , mes gyvi žmonės, o ne robotai.. o konservatoriai nenori, kad didėtų pensijos, vaiko pinigai ? Kokių žmonių partija? Turtingųjų? Apgailėtina veidmainystė , mano galva.

pensininkė

pensininkė portretas
ne valdžios su visuomene krizė o opozicijos puolimas valdančiuosius pasinaudojant mokytojais ir mokiniais kada pradėsime galvoti galva o ne tikėti kur kas ką pasakė ir jau šventas žodis atskirkite melą nuo tiesos ir nepamirškite kas tiek metų vadovavo Lietuvai
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių