Po gaisro Kauno trylikaaukštyje: privežė š**o iš Kinijos

Vieno Kauno daugiabučio gyventojams pirmadienio rytas prasidėjo galingu sprogimu. Bute sprogo kraunamo elektrinio paspirtuko baterija. Negalinčius iš gaisro pabėgti gyventojus ugniagesiams teko evakuoti gaisrinėmis kopėčiomis, dviem dūmais apsinuodijusiems žmonėms prireikė medikų. Iš buto išgelbėtas ir katinas.

Kaune, į Krėvės prospektą ugniagesiai ir medikai lėkė gavę pranešimą apie sprogimą trylikaaukštyje.

Paaiškėjo, kad sprogo elektrinis paspirtukas, kuris tuo metu bute buvo įkraunamas. Dėl ugnies ir dūmų du buto gyventojai ir katinas buvo įkalinti balkone ir negalėjo evakuotis.

„Gaisras kilo buto koridoriuje. Visi išėjimo iš buto keliai buvo užblokuoti ugnies ir dūmų. Gyventojai išėjo į balkoną, į kurį gausiai rūko dūmai, nes nepavyko uždaryti durų. Laukė pagalbos ir buvo iškelti iš buto kopėčiomis“, – pasakojo Priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Miglė Kasnauskaitė.

Prieš įkraunant paspirtuką, reikia leisti jam atvėsti.

Sprogimo metu išdužo langai, įstiklintas balkonas.

Buto nuomininkai stipriai nenukentėjo, tačiau medikų pagalbos prireikė.

„Jeigu bus nukentėjimas, tai tik apsinuodijimas smalkėmis. 12 kvadratinių metrų prieškambaris – apdegęs ir aprūkęs, kiti kambariai tik aprūkę“, – informavo pamainos vadas Ričardas Jonaitis.

Daugiabutyje ir daugiau žmonių turi paspirtukus, kaimynai baiminasi, kad nesprogtų ir kiti.

„Tai kaip nebijosi, aišku bijosi. Mano anūkės berniukas irgi turi, bet jis jau pats išsigando, sako, nekrausiu“, – kalbėjo moteris.

„Man baisu. Aš per televiziją išgirstu, dabar taip dažnai kartojasi šie atvejai. Man baisu, gali užmušti žmones. Privežė šūdo iš Kinijos“, – jaudinosi kita moteris.

Prieš tris dienas Kaune jau buvo kilęs kitas didžiulis gaisras, kai angare užsidegė sandėliuojamos paspirtukų baterijos.

„Šiemet Kaune jau yra kilę gaisrų nuo ličių baterijų. Įtariama, kad gaisras kilo dėl savaiminio užsidegimo“, – sakė M. Kasnauskaitė.

Paspirtukus pardavinėjantys ir remontuojantys specialistai sako, kad juos, kaip ir bet kokį kitą daiktą, reikia tinkamai prižiūrėti.

Šiaip sau niekas nesprogsta, dažniausiai pasitaiko paspirtukų savininkų naudojimo klaidos.

„Prieš įkraunant paspirtuką, reikia leisti jam atvėsti. Ypač vasarą, grįžus iš smagaus pasivėžinimo, paspirtukas būna karštas. Reikia, kad atvėstų, pasiektų kambario temperatūrą ir tik tada pradėti krauti. Kitas dalykas svarbus dalykas – naudoti gamyklinį pakrovėją“, – aiškino „Pilotas.lt“ serviso atstovas Faustas Mikalėnas.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Specialistai sako, kad kai baterijos pradeda gesti atsiranda esminių ženklų, tad tokį paspirtuką būtina remontuoti.

„Paspirtukas nebepasikrauna iki 100 procentų. Tada reikia atkreipti dėmesį, kad gali būti baterijos problema. Arba paspirtukas tiesiog praranda galingumą, jis nebevažiuoja ir nebenuvažiuoja to atstumo“, – kalbėjo F. Mikalėnas.

Liepos mėnesį panaši situacija buvo Palangoje, kai daugiabutyje taip pat sprogo kraunamas paspirtukas.

Sprogimas pridarė daugybę nuostolių ir šeimą paliko be namų.

Nerekomenduojama paspirtukų krauti namuose ar degiose aplinkose.



NAUJAUSI KOMENTARAI

kuriozai

kuriozai portretas
ličio baterijas draudžiama priduoti į lėktuvo bagažo skyrių, o elektroautomobilį su šimtus kartų galingesnėm baterijomis galima laisvai laikyti požeminiame parkinge ar garaže.

negaliu

negaliu portretas
suprasti, kodėl iki šiol daugiabučiuose leidžiama krauti paspirtukus o suvirinimo darbams reikalingas leidimas.

joo

joo portretas
kažkas su to paspirtuko akumuliatoriumi buvo negerai. Abejotina, kad akumuliatorius buvo nepažeistas ar "neremontuotas"... juk paspirtukų vien Lietuvoje šimtai tūkstančių.
VISI KOMENTARAI 29

Galerijos

Daugiau straipsnių