- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Artėjant naujiems mokslo metams dalis tėvų jau suka galvas, kaip tinkamai suruošti vaikus į mokyklą. Ekspertai pastebi, kad vieną vaiką parengti mokyklai vidutiniškai atsieina apie 100–200 eurų, todėl dalijasi patarimais, kaip taupiai suktis daugiau nei vieną atžalą turinčiai šeimai.
Skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės „Creditea“ užsakymu „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa parodė, kad dažniausiai lietuviai (41 proc.) vienam vaikui parengti mokyklai išleidžia 101–200 eurų.
Iškart po jų rikiuojasi 50–100 eurų išleidžiantys 26 proc. tautiečių. Vis dėlto 18 proc. apklaustųjų nurodė išleidžiantys 201–300 eurų, o 11 proc. – daugiau nei 300 eurų. Tik vos 4 proc. teigė išleidžiantys mažiau nei 50 eurų.
Vaiko parengimas mokyklai gali kaip reikiant patuštinti daugiau nei vieną atžalą auginančios šeimos piniginę. Todėl labai svarbu savo išlaidas ir reikalingų pirkinių sąrašą planuoti iš anksto, o ne palikti paskutinei minutei.
Tėveliai galėtų pagalvoti ir apie mainymąsi nebereikalingais, tačiau dar tinkamais naudoti vaikų daiktais užuot pirkę naujus.
Kaip sumažinti išlaidas
Atlikite inventorizaciją namuose. Pirmiausia drauge su vaikais iškraustykite visus stalčius, spintas ir peržiūrėkite, ką jau turite. Galbūt namuose yra dar iš praeitų metų užsilikusių arba vyresnio vaiko nepanaudotų sąsiuvinių, rašiklių ar kitų mokyklinių priemonių? Susidarykite sąrašą visko, ką turite.
Sudarykite pirkinių sąrašą. Sudarykite sąrašą priemonių, kurias reikia įsigyti, ir būtinai jo laikykitės. Venkite impulsyvių, neplanuotų pirkinių. Pradžioje stenkitės pirkti tik tai, kas būtina, – palaukite, kol vaikas pradės eiti į mokyklą ir paaiškės, ko dar jam iš tiesų trūksta. Taip išvengsite nereikalingų pirkinių.
Atnaujinkite daiktus. Jei kai kurios mokyklinės priemonės nusidėvėjusios, tačiau dar tinkamos naudoti, galite pabandyti jas atnaujinti. Pavyzdžiui, perdažyti ar persiūti seną pieštukinę.
Apsilankykite blusturgiuose. Pasidomėkite, ar jūsų apylinkėse nėra blusturgių, arba panaršykite platformose, kuriose parduodami dar labai geri daiktai iš antrųjų rankų. Neverta pirkti brangių naujų drabužių ar daiktų, kuriuos vaikai greitai išauga arba sunaudoja.
Organizuokite mainus. Pasikalbėkite su savo mokyklos bendruomene arba kaimynystėje gyvenančiais tėvais – galbūt jie turi kažkokių priemonių ar drabužių, kurie jų vaikams jau nebereikalingi? Drauge galite suorganizuoti daiktų mainų turgelį.
Apsipirkite grupėse. Drauge su kitais tėvais organizuokite grupinį apsipirkimą. Kartais tam tikrus daiktus perkant urmu galima gauti didesnių nuolaidų.
Rūpinkitės kokybe. Kai kuriuos daiktus, kuriuos vaikas naudos ilgiau, pavyzdžiui, kuprinę, verta pirkti brangesnius, tačiau kokybiškus. Tuomet nereikės kasmet pirkti vis naujų.
Apsipirkite iš anksto. Nepalikite apsipirkimo paskutinei minutei, nes tada sunkiau rasti nuolaidų ar gerų pasiūlymų. Naudokitės nuolaidų kortelėmis, lojalumo programomis.
Pirkite internete. Prieš įsigydami daiktą, patikrinkite jo kainą internetinėse parduotuvėse – dažnai prekių ten galite rasti pigiau nei fizinėse parduotuvėse. Apskritai pirkti prekes internetu yra gana neblogas sprendimas – nereikia vykti į parduotuvę, kur jūsų dėmesį blaško įvairių prekių ir reklamų gausybė.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Restauruoti Prienų ir Kauno rajono miškuose rasti partizanų dokumentai4
Po metus trukusių darbų restauruota dalis Lietuvos partizanų Tauro apygardos Geležinio Vilko ir Žalgirio rinktinių dokumentų. Dalies dokumentų, daugiau kaip 70 metų išbuvusių po žeme, nepavyko atkurti. ...
-
Naktį – žemiausia šaltojo sezono temperatūra: kur taip šalo?
Šią naktį išmatuota kol kas pati žemiausia 2024–2025 m. šaltojo sezono oro temperatūra, pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. ...
-
Po incidento progimnazijoje prabilo apie mokyklų saugumą: reikia daryti du dalykus
Klaipėdoje vyrui patekus į progimnaziją ir pavogus moksleivių telefonus, švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ignas Gaižiūnas teigia, kad stiprinant ugdymo įstaigų saugumą, svarbiausia užtikrinti aplinkos stebėjimą ir patekimo į pastat...
-
Siūloma griežčiau bausti narkotikų lindynių savininkus2
Būstų, kuriose platinami ir vartojami narkotikai ar kitos psichiką veikiančios medžiagos, savininkus nuo kitų metų siūloma bausti griežčiau. ...
-
Lietuva įsipareigojo remti Ukrainos gynybos pramonę, skirs pirmus 10 mln. eurų
Lietuva įsipareigojo remti Ukrainos gynybos pramonę, skirs 10 mln. eurų ukrainietiško drono „Palianytsia“ gamybai. ...
-
L. Kasčiūnas: svarstoma ilginti komendantūrų karių rengimo kursus7
Svarstoma iki 14 dienų ilginti komendantinių vienetų karių rengimo kursus, sako krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas. ...
-
Lietuvoje minima Kariuomenės diena2
Įvairiuose šalies miestuose šeštadienį bus minima Lietuvos kariuomenės diena, skirta pažymėti 106-ąsias kariuomenės atkūrimo metines. ...
-
Kalėdų eglės įžiebimas Kaune – jau šiandien! (stebėkite tiesiogiai nuo 19.30 val.)10
Kaunas pirmasis šalyje jau šiandien įžiebs kalėdinę eglę ir įjungs šventinį laikmatį. Įspūdingą šventę stebėkite kartu su portalu „Kauno diena“ nuo 19.30 val.! ...
-
Genocido centras bendradarbiaus su Vengrijos valstybės saugumo istorijos archyvu4
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) pasirašė sutartį su Vengrijos valstybės saugumo istorijos archyvu, ji leis centro istorikams naudotis šios įstaigos turimais dokumentais. ...
-
Piligriminės kelionės pamokos ir atradimai2
Visuomenininkas ir verslininkas Gintautas Labanauskas su Kauno šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros parapijos bendruomene pasidalijo įspūdžiais iš piligriminės kelionės. ...