- Samanta Ilonytė / jp.lt
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Į naujienų portalą JP kreipėsi Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos moksleivio mama Audronė (tikrasis vardas redakcijai žinomas), kuri teigė, jog sergamumas koronavirusu šioje ugdymo įstaigoje tik didėja, tačiau nežinia kodėl yra taupomi greitieji antigeno testai. Juos moksleiviai turi gauti kelis kartus per savaitę, kad galėtų pasitikrinti, ar nesusirgo COVID-19.
„Į kairę ir į dešinę“
„Mano sūnus sirgo koronavirusu. Persirgęs grįžo į mokyklą, nes izoliacijos laikas baigėsi, tačiau, smalsumo vedamas, norėjo greitojo testo pagalba pasitikrinti, ar virusas tikrai dingo“, – pasakojo gimnazisto mama.
Gimnazistas, nuėjęs pas visuomenės sveikatos priežiūros specialistę, paprašė testo, tačiau jis, anot Audronės, buvo aprėktas, o jam pasakyta, kad gimnazijoje testai taupomi ir negalima jų dalinti „į kairę ir į dešinę“.
„Nors ir aprėkusi mano sūnų, testą vis tiek davė. Manau, kad priežastis pasitikrinti – rimta, nes galbūt COVID-19 dar nebuvo praėjęs, o rizikuoti užkrėsti mokyklos bendruomenės nenorėjome“, – sakė Audronė.
Testuojama – daug
Naujienų portalo JP apie šį incidentą kalbintas J. Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas pabrėžė, kad mokykloje testai tikrai nėra taupomi.
Raimondas Dambrauskas
„Greituosius testus daliname dėl dviejų priežasčių: tiems, kurie savanoriškai sutiko testuotis (testavimas vyksta du kartus per savaitę – trečiadienį mokykloje ir šeštadienį savarankiškai namuose) ir atvejais, kuomet klasėje aptinkamas teigiamas testas (tuomet privalomai testuojami visi klasės mokiniai). Štai ir praėjusią savaitę testavome net 15 klasių, iš kurių teigiamus atsakymus gavo 4 mokiniai. Jie buvo išsiųsti namo. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė visada duoda testus, jei mokinys paprašo, pasakęs, kad jaučia tam tikrus simptomus“, – kalbėjo direktorius.
Nors ir aprėkusi mano sūnų, testą vis tiek davė.
Beje, J. Balčikonio gimnazijos direktorius teigė, kad rėkimo ant mokinių neturėtų būti, tačiau, matyt, darbuotoja pervargo. „Ji sunkiai dirba visą dieną, testuoja mokinius, rengia ataskaitas apie sergamumą ir t. t. Tai tikrai nėra lengva, todėl nereikėtų taip sureikšminti jos pakelto tono. Vis dėlto, be abejo, tokių dalykų neturėtų būti“, – sakė R. Dambrauskas.
Reikiamą testų kiekį skiria Savivaldybė
Panevėžio mokyklos greituosius testus gauna iš miesto Savivaldybės. Mokyklų atstovai, parengę ataskaitas, kokį testų likutį turi, gauna pakvietimus pasiimti didesnį jų kiekį.
Štai ir dabar, kuomet J. Balčikonio gimnazijoje buvo atlikta daug testų, mokykla, vietoje įprastų 1 000 testų, gavo net 2 000.
„Kuomet likutis lieka mažesnis nei 200 vienetų, galime nuvykti į paskirtą vietą ir pasiimti daugiau testų. Kai kurios mokyklos tūkstantį testų išnaudoja per dvi savaites, o kai kurios vos per kelias dienas“, – tikino J. Balčikonio gimnazijos direktorius.
Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius patvirtino, kad kiekvienai miesto švietimo įstaigai skiriamų testų skaičius – skirtingas.
„Viskas priklauso nuo sergamumo, nuo mokinių skaičiaus, nuo sutikusių testuotis kiekio. Tai dinaminiai dalykai“, – kalbėjo jis.
J. Balčikonio gimnazija – pirmūnė
Tuo tarpu K. Armonavičius teigė, kad šiuo metu COVID-19 serga daugiau nei 180 Panevėžio gimnazistų.
Didžiausias sergamumas registruojamas J. Balčikonio gimnazijoje.
„Joje serga daugiau nei 70 moksleivių. Po daugiau nei 30 sergančiųjų yra „Minties“ ir J. Miltinio gimnazijose. Na, o štai „Vilties“ progimnazijoje serga daugiau nei 60, „Žemynos“ ir „Saulėtekio“ – daugiau nei 50 moksleivių. Natūralu ir tai, kad kuo daugiau mokykla turi mokinių, tuo daugiau yra sergančiųjų“, – teigė administracijos direktoriaus pavaduotojas bei pridūrė, kad šiai dienai mieste nėra nė vienos švietimo įstaigos, kurioje nebūtų užfiksuota susirgimų koronavirusu.
Jo teigimu, Panevėžyje, iš visų atliekamų testų, teigiami būna apie 48 proc.
„Tai reiškia, kad kas antras besitiriantis asmuo – serga COVID-19. Be abejo, reikia nepamiršti, kad ne visi testuojasi, todėl sergančių yra dar daugiau“, – pasakojo K. Armonavičius.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Nausėda: laisvės kovų istorija ir dabar yra mūsų stiprybės šaltinis7
Artėjant Sausio 13-osios įvykių sukakčiai, prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį dalyvavo diskusijoje apie laisvę su 2024 metų Laisvės premijos laureatu kunigu Juliumi Sasnausku ir vyresniųjų klasių mokiniais iš visos Lietuvos. ...
-
Šaligatvių barstymas druska: sostinės valdžia atsakė į dažniausius klausimus
Įsivyraujant žiemiškesniems orams, vilniečiams kyla klausimų, kaip ir kiek beriama druskos ant šaligatvių. Savivaldybė atsakė į dažniausiai kylančius klausimus apie takų priežiūrą žiemą. ...
-
Meteorologai – apie išskirtinius metus Lietuvoje
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad 2024 metai buvo šilčiausi stebėjimų istorijoje, o kritulių kiekis – dešimtadaliu mažesnis nei vidutiniškai. ...
-
Apie migrantų ydas prabilęs Ilchomdžonas sukėlė pyktį: dabar jie mane keikia, bet rytoj padėkos15
Drąsus ir atviras tadžiko politinio pabėgėlio Ilchomdžono Jakubzodos pokalbis su kauno.diena.lt apie masinės imigracijos keliamus iššūkius susilaukė daugybės reakcijų. Tarp jų ir plataus išeivių iš Vidurio Azijos pasipik...
-
Sprogimų daugiabučiuose pamokos: ką turėtų žinoti kiekvienas gyventojas?1
Pernai sprogimas Viršuliškėse sugriovė daugiabutį, o gyventojai atgal sugrįžti galėjo tik maždaug po metų. Šiemet sprogimas apgadino daugiabutį sostinės Dzūkų gatvėje. Abiem atvejais iš karto kilo klausimų, kas už nel...
-
Paskelbtas 2025 metų šauktinių sąrašas: pasitikrinkite15
Lietuvos kariuomenė penktadienį paskelbė šių metų karo prievolininkų sąrašus. ...
-
Šalia prekybos centrų esantys betoniniai statiniai – ne tik dėl estetikos
Žinoma, kad parduotuvėse žmonių saugumą užtikrina vaizdo kameros, apsaugininkai, bet yra ir kitų saugos priemonių, kurias pastebi ne kiekvienas. ...
-
SAM siūlo skirti daugiau valstybės finansuojamų rezidentūros studijų vietų
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo skirti 20 papildomų valstybės finansuojamų medicinos rezidentūros studijų vietų ir dešimt papildomų vietų į odontologijos rezidentūros studijas, penktadienį pranešė ministerija. ...
-
Tyrimas: Lietuva ir kitos Vakarų šalys Rusijai tiekia kare naudojamas technologijas
Lietuva ir kitos Vakarų šalys pernai ir užpernai į Rusiją eksportavo technologijas, kurias rusai galimai panaudojo savo artilerijoje kare prieš Ukrainą, penktadienį pranešė LRT radijas. ...
-
„Treti metai, kaip nepalaidoti“: kas vyksta su Leipalingyje rastų partizanų palaikais?
Valstybei neskiriant lėšų įrengti specialų memorialą Leipalingio kapinėse Druskininkų savivaldybėje, daugiau kaip 40-ies partizanų palaikai kelerius metus saugomi nepalaidoti. ...