NATO generolas oro policijos misiją vadina puikiu sprendimu, bet nežino, ar ji tęsis visą laiką

Lietuvoje viešintis NATO Vyriausiasis sąjungininkų pajėgų transformacijos vadas generolas Stephane Abrialis Baltijos šalių oro policijos misiją vadina puikiu sprendimu šiandien, tačiau nežino, ar ji tęsis visąlaik.
Antradienį po susitikimo su krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičienė ir Lietuvos kariuomenės vadu generolu majoru Arvydu Pociumi jis sakė, jog ši misija yra NATO solidarumo įrodymas.

"Šiuo metu suprasdamas finansinius sunkumus manau, kad tai yra puikus sprendimas. Jis leidžia Lietuvai susitelkti ties kitais Aljanso veiklos aspektais", - Krašto apsaugos ministerijoje žurnalistams sakė vienas aukščiausių NATO karinių pareigų einantis Prancūzijos karinių oro pajėgų atstovas.

BNS paklaustas, ar nuolatinės NATO misijos statuso suteikimas oro policijos misijai būtų geriausias sprendimas užtikrinant Baltijos šalių oro erdvės apsaugą, jis atsakė: "Negaliu pasakyti, ar tai geriausias sprendimas visam laikui, todėl, kad tai sprendžia kitos šalys - ar jos yra pasirengusios prisidėti, o jei taip, tai iki kada. Jos turi atsakyti".  
Generolas svarstė, kodėl šalis turėtų investuotį dalį savo biudžeto į techniką, kurios funkcijoms atlikti yra įvairių būdų.

"Svarbi yra ne pati įranga, o tai, kaip įvykdoma misija. (...) Taip pasireiškia solidarumas. Lietuva gali atlikti tam tikrus dalykus, kurių negali ar nenori daryti kitos šalys, tuo metu kitos šalys gali pasirūpinti kai kuriais dalykais už Lietuvą. Todėl manau, kad tai geras sprendimas ir turėtų tęstis toliau", - kalbėjo NATO generolas.
Šiuo metu NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdo prancūzų kariai su keturiais naikintuvais "Mirage-2000".
Lietuva ir kitos Baltijos šalys neturi oro erdvei patruliuoti tinkamų orlaivių. Šiaurės Atlanto Tarybos sprendimu, nuo 2004 metų Lietuvoje dislokuojami NATO šalių lėktuvai ir kontingentai, kurie po kelis mėnesius saugo Baltijos šalių oro erdvę.

Pernai NATO nusprendė pratęsti oro policijos misijos Baltijos valstybėse terminą iki 2014 metų pabaigos. Lietuva, Latvija ir Estija siekia, kad misija būtų pratęsta bent iki 2018-ųjų, tačiau šalys taip pat nori, kad ji gautų nuolatinės NATO misijos statusą.


Šiame straipsnyje: NATOmisija Lietuvoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių