Neteisėtai Joniškyje laikytos lūšys jau pasiekė gyvūnų centrą Belgijoje: viena neišgyveno

  • Teksto dydis:

Nevyriausybinė gyvūnų apsaugos ir teisių organizacija (GATO) feisbuke paskelbė, kad netinkamai laikytos lūšys jau pasiekė gyvūnų centrą Belgijoje.

„Paskutinės naujienos – lūšys pasiekė centrą Belgijoje. Kadangi visuomenėje dėmesio daugiausiai sulaukė (kažkodėl?) paėmimo metu susižalojęs, bet ne savininko apleistas, gyvūnas, skubame pranešti, kad susižalojusi lūšis saugi. Ji apžiūrėta veterinarijos gydytojų, atlikti tyrimai, rentgenas. Gyvūnas patyrė nedidelį kaulo lūžį. Jam bus taikomas gydymas. Visi šeši gyvūnai po kelionės ilsisi naujuose namuose“, – skelbiama asociacijos pranešime. 

Deja, didžiausiam mūsų skausmui, lūšis, kurią savininkas paliko be veterinarinės priežiūros, neišgyveno.

„Deja, didžiausiam mūsų skausmui, lūšis, kurią savininkas paliko be veterinarinės priežiūros, neišgyveno. Po veterinarų apžiūros Belgijoje gyvūno patirti sužalojimai mums žinomi. Mūsų ilgametėje praktikoje tai tik dar kartą patvirtina, kokie abejingi gyvūnų skausmui ir priežiūrai gali būti gyvūnus laikantys ir išnaudojantys žmonės, manipuliuojantys viešoje erdvėje „gyvūnų mylėtojo“ sąvokomis. Visą medžiagą perduosime tyrimą atliekančiai institucijai, nes šiandien neturime teisės viešai skelbti jokios informacijos. Mums plyšta širdis žinant šio žiauraus elgesio su gyvūnu aplinkybes ir, kad šis gyvūnas neteko galimybės pajusti kitokio – savo tikro gyvūniško gyvenimo“, – rašoma feisbuke.

Primename, kad Aplinkos apsaugos departamentas šeštadienį pranešė, jog neteisėtai ir netinkamai Joniškyje laikytos septynios lūšys laikinai globai perduotos Belgijos gyvūnų centrui.

Pasak departamento, pareigūnams atvykus paimti gyvūnų į vietą, kurioje jie buvo laikomi, gyvūnų savininkas nepasirodė, nors jam apie paėmimą buvo iš anksto pranešta raštu. Aplinkosaugininkai protokolą savininkui surašė jam nedalyvaujant. Tam, kad būtų užtikrintas procedūros skaidrumas ir teisėtumas, departamento pareigūnai pasikvietė paėmime dalyvauti policijos pareigūnus bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistą.

Panevėžio gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai administracinio nusižengimo protokolą surašė asmeniui, kuris Joniškyje neteisėtai laikė, eksponavo ir prekiavo lūšimis. Gyvūnai buvo laikomi netinkamomis sąlygomis, neturint privalomų dokumentų.

Už neteisėtą lūšių laikymą jam gresia bauda nuo 60 iki 300 eurų. Dar nuo 30 iki 300 eurų siekianti bauda jo laukia už prekybos laukiniais gyvūnais taisyklių pažeidimus. Žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas užtraukia baudą nuo 50 iki 1,2 tūkst. eurų.

Neturime vietų, kur jas būtų galima perkelti, laikinai globoti, užtikrinti tinkamą veterinarinę priežiūrą.

Surašius protokolą, septynios lūšys buvo paimtos kaip administracinio nusižengimo objektas iki bylos nagrinėjimo. Kad lūšys laikomos neteisėtai ir netinkamomis sąlygomis, buvo nustatyta rudens pabaigoje. Tada Panevėžio aplinkosaugininkai, gavę pranešimą, atliko neplaninį laukinių gyvūnų aptvaro patikrinimą Joniškyje.

Pareigūnai į pagalbą pasitelkė profesionalus iš Lietuvos bei Italijos, buvo patikrinta lūšių fizinė būklė ir ženklinimas, jos buvo paskiepytos.  Prieš paimant lūšis, kartu buvę laukinių gyvūnų veterinarijos gydytojai iš Italijos jas apžiūrėjo, nustatyta, kad vienai iš lūšių lūžusi, tad jai suteikta pirmoji pagalba, gyvūnas paruoštas kelionei.

„Žmonės privalo suprasti, kad laukiniam gyvūnui geriausia gyventi natūralioje gamtoje. Laukinius gyvūnus laikyti nelaisvėje galima tik edukaciniais, nykstančių rūšių išsaugojimo, gyvūnų, kurių kilmė neaiški, gelbėjimo ir panašiais tikslais. Kartu būtina pabrėžti, kad tokiais atvejais žmonės prisiima atsakomybę sukurti tinkamą aplinką, artimą gyvūno prigimčiai, rūpintis juo ir elgtis atsakingai“, – pranešime cituojama Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkė Mantė Ramanauskienė.

Pasak Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos (LGTAO) vadovės Brigitos Kymantaitės, bendradarbiaujant su Aplinkos apsaugos departamentu gyvūnams ieškomos geresnės gyvenimo sąlygos, o jie iškeliauja todėl, kad Lietuvoje daugumai jų nėra tinkamų sąlygų kur gyventi.

„Gyvūnai iškeliauja todėl, kad Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai kreipiasi į mus padėti surasti gyvūnams tinkamą vietą gyventi. Šiuo atveju lūšims tinkamų sąlygų gyventi Lietuvoje nėra. Neturime vietų, kur jas būtų galima perkelti, laikinai globoti, užtikrinti tinkamą veterinarinę priežiūrą. Bendradarbiavimo dėka, šiandien septynios lūšys išvyksta į Belgijos gyvūnų gelbėjimo centrą, kur jų laukia veterinarijos specialistai ir globa“, – šeštadienį teigė LGTAO vadovė B. Kymantaitė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Tai

Tai portretas
Greitai ir vistu nbus galima laikyti reikes specialiu salygu vina vista vienas kv metras jei salygos netinkamos atims isves i belgija ten salis labai didele gales laikyti kaip nori

uodas

uodas portretas
Nekapotu misku, butu kur gyventi usuotiems. Tas gyvunu 'teisiu' pseudogynejas reiketu i atsodinimo darbus prilenkt. Nes ziurkes tik grauzt sutvertos

kodel

kodel portretas
tokios mazos baudos? Uz gamtos naikinima?
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių