Prasideda aštuntokų nacionaliniai mokinių pasiekimų patikrinimai

  • Teksto dydis:

Lietuvos mokyklose antradienį prasideda Nacionalinis mokinių pasiekimų patikrinimas, jame dalyvaus daugiau nei 29 tūkst. aštuntos klasės mokinių.

Pirmiausia bus tikrinami aštuntokų lietuvių kalbos ir literatūros gebėjimai, vasario pabaigoje – matematikos. Pasiekimų patikrinimo sesija baigsis tautinių mažumų gimtosios kalbos ir literatūros patikrinimu.

„Šiais metais pirmą kartą parengėme aštuntokams bandomąją matematikos užduotį. Džiaugiamės, kad ją atliko 25 833 mokiniai. Bandomoji užduotis parodė, kad mokiniai tikrai yra motyvuoti, jiems užteko laiko ją atlikti“, – sako Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) vadovas Simonas Šabanovas.

Kaip ir ankstesniais metais, patikrinimai mokyklose bus vykdomi elektroniniu būdu, tačiau šiais metais vieno dalyko užduotį visi mokiniai atliks vienu metu.

Pasak NŠA, siekiant, kad mokinių pasiekimų patikrinimai vyktų sklandžiai, budinti agentūros specialistų komanda operatyviai reaguos ir padės spręsti mokykloms kylančius trikdžius, mokykloms pateikti kontaktai, kuriais galės susisiekti su NŠA atsakingais asmenimis.

Agentūra taip pat kreipėsi į elektros bei interneto tiekėjus prašydama užtikrinti, kad patikrinimų vykdymo metu būtų užtikrintas sklandus šių paslaugų tiekimas mokykloms.

Lietuvių kalbos ir literatūros patikrinimą sudarys trys dalys – skaitymas, teksto supratimas ir literatūros bei kultūros pažinimas, rašymas ir teksto kūrimas bei kalbos pažinimas.

Matematikos patikrinime bus pateikta nuo 25 iki 30 uždavinių, kurie parengti remiantis tik 5–8 klasėse nagrinėtu mokymosi turiniu.

Matematikos užduočiai atlikti aštuntokai turės 60 minučių, lietuvių kalbai ir literatūrai bei gimtosiomis kalboms – 90 minučių.

Visos patikrinimų užduotys bus įvertintos automatiškai, elektroninė vertinimo sistema kiekvienam mokiniui užduoties atlikimo lange pateiks įvertinimą taškais.

Informaciją tėvams apie vaiko rezultatus teikia mokykla, gavusi detalias kiekvieno mokinio rezultatų ataskaitas.

Nacionaliniai mokinių pasiekimų patikrinimai vyksta nuo 2012-ųjų.

Pasak NŠA, patikrinimų rezultatai neturi jokios įtakos mokinį keliant į kitą klasę, jų paskirtis – suteikti informaciją mokiniui, jo tėvams, mokytojams, mokyklai ir savivaldybei apie mokinių pasiektą pasiekimų lygį, stipriuosius ir silpnuosius mokymosi turinio ir gebėjimų aspektus. Informacija apie rezultatus pateikiama ataskaitų formatu, kurią rekomenduojama naudoti ugdymo proceso tobulinimui, asmeninės pažangos planavimui.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių