Profsąjungos neturi vieningos nuomonės dėl biudžete numatytų lėšų švietimui

Vyriausybei pristačius kitų metų biudžetą, švietimo profsąjungos nesutaria, ar pakankamai lėšų numatyta mokytojų algoms didinti. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) pirmininkas Egidijus Milešinas tikina, jog dėl tokio darbo užmokesčio augimo su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) buvo sutarta jau anksčiau. Tuo metu Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai (LŠDPS) vadovaujantis Andrius Navickas kritikuoja tokį požiūrį ir pabrėžia, jog galutinių sutarimų dar nėra.

„Mes užbaigėme derybas dėl mūsų kolektyvinės sutarties atnaujinimo. Tai, kas yra susitarta, tai yra atliepiama kitų metų biudžete. Mes sutarėme su ministerija, Vyriausybe dėl kitų metų biudžeto“, – Eltai teigė E. Milešinas.

„Mūsų vertinimu, tos derybos yra geras sprendimas, o kaip bus toliau – bus matyti. Vienaip ar kitaip kitais metais vienas iš prioritetų yra krašto gynyba, tad derybinis rezultatas tikrai nėra blogas“, – pridūrė jis.

Tuo metu A. Navickas sako, jog dabartinis biudžeto planas jo netenkina. Pasak jo, aiškaus susitarimo su ministerija vis dar nėra, todėl A. Navickas kritikuoja su pirminiais pasiūlymais sutikti skubėjusį E. Milešiną.

„Netenkina, aišku. Mes ir nesutarėme, dar laukiame siūlymų iš ministerijos. Projektus dar galbūt ir kita Vyriausybė formuos, pasižiūrėsime“, – dėstė A. Navickas.

„Visada jie pritaria, sako, kad tenkina, o paskui bėga iš naujo persitarti“, – atsakydamas, kodėl taip skiriasi jo ir E. Milešino požiūris, pridūrė jis.

Kaip skelbta anksčiau, ŠMSM ir keturios švietimo profesinės sąjungos pasirašė atnaujintą Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį, kurioje numatytas mokytojų, pagalbos mokiniui specialistų, dėstytojų, mokslininkų, neakademinių darbuotojų atlyginimų didinimas kitąmet bei ilgalaikė darbo užmokesčio didinimo perspektyva iki 2030 m., taip pat apibrėžtos kitos švietimo ir mokslo darbuotojų socialinių ir ekonominių sąlygų gerinimo priemonės.

Visgi, atnaujintą kolektyvinę šakos sutartį pasirašė Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos, Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ vadovai ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė. A. Navicko vadovaujamos profesinės sąjungos tarp pasirašiusiųjų nebuvo.

ELTA primena, kad Seimui pateiktame kitų metų biudžete Vyriausybė švietimui ketina skirti 4,3 mlrd. eurų. Iš jų, mokytojų algų didinimui numatyta skirti 394 mln. eurų.

Dėstytojams ir mokytojams, lyginant su praėjusiais metais, alga „į rankas“ augs 8,2 proc. 2025 m. mokytojai „į rankas“ gaus vidutiniškai 142 eurais didesnį atlyginimą – dėstytojai – 164 eurais.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
tokios tai ir profsąjungos...Pamenu buvo toks profsąjungų lyderis Sysas.Na ir ką? Įsitaisė Seime .Tiek to rūpesčio darbuotojais.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių