- Ramūnas Jakubauskas, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Rugsėjį studijas aukštosiose mokyklose pradės 19,3 tūkst. pirmakursių, penktadienį pranešė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO).
Tai 1,5 tūkst. pirmakursių mažiau nei pernai. Šiemet universitetų duris pravers 10,7 tūkst. žmonių, kolegijų – 8,6 tūkstančio.
Beveik 12 tūkst. būsimų studentų yra šių metų abiturientai. Iš viso šiemet brandos atestatai išduoti 26,2 tūkst. abiturientų.
Pasak LAMA BPO, Lietuvos aukštosiose mokyklose studijuos beveik 1,8 tūkst. jaunuolių, turinčių mažiausiai vieną 100 balų valstybinio brandos egzamino įvertinimą. Šimtukininkų daugiausia studijuos Vilniaus universitete.
Labiausiai rinkosi socialinius mokslus
Stojantiesiems šiemet siūlyta 614 studijų programų. Priėmimas įvyko į 562 programas.
Šiemet daugiau stojančiųjų į universitetus prioritetą skyrė socialinių mokslų studijų krypčių grupės programoms. Jas rinkosi 18,83 proc. stojančiųjų, pernai – 15,4 procento.
15,62 proc. jaunuolių į savo prašymus pirmuoju prioritetu įtraukė sveikatos mokslų krypčių studijų programas, o 12,6 proc. – verslo ir viešosios vadybos krypčių programas.
Kolegijose populiariausia buvo verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupė. Šios grupės programas savo prašymuose aukščiausiu pageidavimu nurodė 28,32 proc. stojančiųjų. Populiarios sveikatos (23,04 proc.) ir inžinerijos (17,36 proc.) mokslų studijų krypčių grupių programos.
Valstybės finansuojamose vietose ir su studijų stipendijomis sudaryta beveik 11,8 tūkst. sutarčių. Čia studijuosiančiųjų vidutinis konkursinis balas siekia 7,86, o aukščiausias jis yra priimtųjų į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją.
Daugiausia valstybės finansuojamų studijų sutarčių pasirašyta su Vilniaus universitetu, Kauno technologijos universitetu ir Vilniaus Gedimino technikos universitetu.
Didžiausią studentų skaičių valstybės finansuojamose studijų vietose, kaip ir pernai, surinko Kauno technologijos universiteto programų sistemų studijų programa (286), Vilniaus universiteto teisės (170) ir politikos mokslų (141) studijų programos.
Su kolegijomis stojantieji sudarė beveik 4,7 tūkst. valstybės finansuojamų studijų sutarčių. Šių jaunuolių vidutinis konkursinis balas siekia 6,03 ir didžiausias jis yra Vilniaus dizaino kolegijos studentų.
Didžiausią studentų skaičių surinko Vilniaus kolegijoje vykdoma tarptautinio verslo studijų programa, čia studijuos 173 studentai. Šioje aukštojoje mokykloje po 124 sutartis sudarė stojantieji į bendrosios praktikos slaugytojo ir programų sistemų studijų programas, 92 – į reklamos vadybą.
Už mokslą mokės 7,5 tūkst. pirmakursių: universitetuose – 3,6 tūkst., kolegijose – 3,9 tūkstančio. Mokėsiančių už studijas universiteto studentų vidutinis konkursinis balas siekia 6,68, kolegijų – 4,82.
Daugiausia priimta į mediciną
Nepriklausomai nuo finansavimo šaltinio daugiausia – 320 – studentų rugsėjo mėnesį pradės medicinos studijų programą Lietuvos sveikatos mokslų universitete.
299 asmenys Kauno technologijos universitete studijuos programų sistemų studijų programą, 252 – teisės studijų programą Vilniaus universitete.
Tarp kolegijų daugiausia sutarčių sudaryta Socialinių mokslų kolegijoje dėl estetinės kosmetologijos studijų programos (271), Vilniaus kolegijoje – dėl tarptautinio verslo (238) ir bendrosios praktikos slaugos (198) studijų programų.
Motyvacijos vertinime, kuris būtinas pretenduojant į ugdymo studijų programas, šiemet dalyvavo 760 stojančiųjų. Teigiamą įvertinimą gavo 703 asmenys.
Studijuoti pedagogo kvalifikaciją teikiančiose studijų programose pasirašytos 429 studijų sutartys – daugiau nei 200 mažiau nei pernai. 49 sutartys sudarytos į valstybės finansuojamas vietas.
Menų studijų programose šiemet mokslus pradės 996 pirmakursiai.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Pritaria, kad Sausio 13-oji taptų šventine diena, siūlo atsisakyti lapkričio 2-osios
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) iš esmės pritarė siūlymui sausio 13-ąją minimai Laisvės gynėjimų dienai suteikti valstybinės šventės statusą bei paskelbti nedarbo diena, bet siūlo kai kurias korekcijas. ...
-
Siūlo istorijos egzamino pokyčius atidėti dar metams
Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) vadovas Simonas Šabanovas siūlo metams atidėti numatytus istorijos egzamino pakeitimus. ...
-
Tyrimas: pernai pasaulio žiniasklaidoje Lietuva nušviesta kaip „pafrontės“ valstybė
Praėjusiais metais Lietuva buvo paminėta šimto pasaulio valstybių žiniasklaidoje, teigia naujausią tyrimą „Lietuva pasaulio akimis“ atlikę duomenų bendrovės „Repsense“ specialistai. Visgi, pasak jų, nušviestų te...
-
Sausio pabaiga Lietuvoje buvo šilčiausia nuo septintojo dešimtmečio pradžios
Paskutinės dešimt sausio dienų buvo šilčiausios nuo 1961-ųjų, BNS pirmadienį nurodė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT). ...
-
Kilus įtarimams – Biržų rajono meras kreipėsi į STT: laukia pasiaiškinimo
Biržų rajono meras kreipėsi į STT, kad būtų ištirta, ar savivaldybės vandenų bendrovės direktorė nepasinaudojo tarnybine padėtimi ir į nuosavą sodybą kaime teisėtai ir už savus pinigus įsivedė vandentiekį. Juolab vadovės sutuoktinis ...
-
Pasieniečiai: sustiprinus sienos apsaugą sumažėjo kontrabandos iš Baltarusijos
Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) teigia, kad pernai antrus metus paeiliui gerokai mažėjo iš Baltarusijos bandomos gabenti ir pasieniečių sulaikytos kontrabandos kiekiai. ...
-
Netektis: mirė ilgametis Taikos progimnazijos direktorius
Mirė ilgametis Vilniaus Taikos progimnazijos direktorius Rimgaudas Einoris (1947–2025). Užuojauta artimiesiems. ...
-
Policija paskelbė apie reidus vasarį
Policija skelbia apie visoje šalyje suplanuotas eismo dalyvių kontrolės priemones vasario mėnesį. ...
-
Naujausia orų prognozė: sugrįžta žiema?
Dalį Lietuvos nuklojus sniegui sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pranešė, kokie orai mūsų laukia šią savaitę. ...
-
Siūlymas statyti tiltą į Kuršių neriją kelia susirūpinimą: sureagavo ir UNESCO
Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija reiškia susirūpinimą dėl pastaruoju metu Neringos mero Dariaus Jasaičio pasisakymų, susijusių su idėja statyti tiltą per Kuršių neriją. ...