Siūloma plėsti karo prievolės atidėjimo galimybes jauniems tėvams ir studentams

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė siūlo sugrąžinti anksčiau Karo prievolės įstatyme galiojusią nuostatą, kad karo prievolė gali būti atidedama šaukiamiems jų šeimos narių nėštumo ir gimdymo atostogų metu bei auginantiems du ar daugiau vaikų, kurių amžius yra iki trijų metų nepriklausomai nuo to, ar jaunuoliui yra suteiktos atostogos vaikui prižiūrėti, ar nesuteiktos.

Tokią Karo prievolės įstatymo pataisą ji parengė siekiant užtikrinti geresnes šeimos planavimo galimybes.

„Papildžius įstatymą šiuo siūlymu, būtų ne tik pagerinta jaunų Lietuvos šeimų padėtis, bet ir sumažinta Atrankos komisijai teikiamų prašymų dalis, bus greičiau išnagrinėjami kiti prašymai, daugiau dėmesio skiriama aplinkybių vertinimui, galimai mažės apskundžiamų priimtų sprendimų“, – sako A. Širinskienė.

Jos duomenimis, vykdant 2020 m. šaukimą iš pateiktų beveik 700 prašymų,15 proc. sudarė prašymai dėl šeimyninių aplinkybių.

Išvengiant neproporcingai didelės žalos studijuojančių jaunuolių, jų jaunų šeimų ir vaikų interesams, siūloma nustatyti žemesnę karo prievolininkų amžiaus ribą, iki kurios gali būti atidedama tarnyba, o taip pat plėsti karo prievolės atidėjimo galimybes tuo atveju, kai jaunuolis studijuoja.

Siūloma, kad karo prievolininkai, kuriems nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba atidėta individualia tvarka, į šią tarnybą, pasibaigus atidėjimą sąlygojusioms aplinkybėms, būtų šaukiami ne iki 26 kaip dabar, o iki 24 metų (įskaitytinai), bet ne ilgiau kaip iki kitų kalendorinių metų pabaigos po atidėjimą sąlygojusių numatytų aplinkybių pasibaigimo.

Taip pat siūloma, kad karo prievolė galėtų būti atidedama aukštųjų mokyklų studentams – studijų laikotarpiui pagal pirmosios pakopos (profesinio bakalauro ir bakalauro) studijų programą arba vientisųjų studijų programą, pagal antrosios pakopos studijų programą arba vientisųjų studijų programą, pagal laipsnio nesuteikiančią studijų programą, pagal studijas doktorantūroje.

„Taigi, atidėjimu galėtų pasinaudoti ir tie studentai, kurie pakartotinai studijuoja (antrąjį bakalaurą, antrą magistrantūrą ir pan.) taip sudarant sąlygas jauniems žmonėms plėsti savo profesinės karjeros ir integracijos į darbo rinką galimybes“, – sako A. Širinskienė.

Galiojančiame įstatyme numatyta, kad karo prievolininkai, kuriems nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba atidėta individualia tvarka, į šią tarnybą, pasibaigus atidėjimą sąlygojusioms aplinkybėms, šaukiami iki 26 metų (įskaitytinai), bet ne ilgiau kaip iki kitų kalendorinių metų pabaigos po atidėjimą sąlygojusių numatytų aplinkybių pasibaigimo.

Šiuo metu taip pat numatyta, kad karo prievolė gali būti atidedama individualia tvarka aukštųjų mokyklų studentams – vieną kartą vienam studijų laikotarpiui pagal pirmosios pakopos (profesinio bakalauro ir bakalauro) studijų programą arba vientisųjų studijų programą, pagal antrosios pakopos studijų programą arba vientisųjų studijų programą, pagal laipsnio nesuteikiančią studijų programą, pagal studijas doktorantūroje.

Taip pat karo prievolė gali būti atidedama tik vieniems auginantiems nepilnametį vaiką arba jeigu jiems suteiktos atostogos vaikui prižiūrėti, kol vaikui sueis treji metai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Juokingi

Juokingi portretas
tie nykštukai isivaizduodami kad jie milžinai. Sudededa paskutines savo ropes ir runkelius tam ka vadintusi turintys ,,kariuomene". Baisiosios krevetės..:D). Geriau priešraketinę gynybą stiprintu ar kažka panašaus vietoj to ka keturis kart brangiau pirkt senus padargus iš perpardavinėtojo žydo
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių