STT vadovas priekaištų pareigūnams neturi, bet pamoką žada išmokti (interviu)

– Advokatas G. Danėlius teigė, kad agentas R. Martišius galėjo teikti informaciją Latvijos verslininkui Aleksandrui Cesui, ar tai tiesa?

– Šioje vietoje vidinis patikrinimas kategoriškai įrodė, kad nei R. Martišius, nei koks kitas pareigūnas su Latvijos piliečiu A. Cesu niekaip nepalaikė jokio ryšio – su juo nebendravo ir jokios informacijos neteikė. Šiuo atveju, šis teiginys yra absoliučiai nepagrįstas.

R. Martišius A. Cesą matė vienintelį kartą – atliekant ikiteisminį tyrimą, kai buvo vykdomas Europos tyrimo orderis ir proceso veiksmai atliekami Latvijoje, jis dalyvavo tyrėjos vykdytoje procesinėje liudytojo apklausoje Latvijos antikorupcinės institucijos patalpose.

– Bet informacijoje, pranešime apie vidinį patikrinimą, jūs teigiate, kad neužfiksuota, jog jis būtų bendravęs telefonu arba el. paštu. Bet pokalbiai galėjo vykti „Viber“ programėle, ar jūs patikrinimo metu tikrinote tokius duomenis?

– Taip, mes tikrinome patį teiginį, kad R. Martišius galėjo bendrauti su jūsų minimu Latvijos piliečiu ir, kaip jau minėjau, nustatyta, kad niekaip nebendravo. Iš kitos pusės, viešoje erdvėje buvo ir kitas teiginys paskleistas, kad šis pilietis neva buvo atliekamo ikiteisminio tyrimo iniciatorius arba, kitaip sakant, užsakovas. Tai kategoriškai norėčiau paneigti – šis pilietis tikrai nebuvo iniciatorius STT atliekamo tyrimo, iš jo nebuvo gauta jokia informacija, kuri galėjo būti pagrindu pradėti ikiteisminį tyrimą ir panašiai.

– Ar vidinio patikrinimo metu buvo tikrintas R. Martišiaus telefonas?

– Vidinio patikrinimo metu, ką turite omeny, ar buvo tikrintas?

– Ar buvo paimtas jis ir ar imunitetas jį tikrino?

– Pradėjus vidinį tikrinimą, jo telefonas buvo paimtas ir perduotas ikiteisminį tyrimą pradėjusiam Lietuvos kriminalinės policijos biurui.

– Tai tarnybinis telefonas ar asmeninis?

– Taip, tai tarnybinis telefonas.

– Kodėl tada su viceministre, kaip supratau, buvo bendraujama ne darbo reikalais tarnybiniu telefonu?

– Taip, mes, matote, kalbame apie „Viber“ programėlę. Ji yra ta, kuri yra žmogaus turima paskyra, kuria gali naudotis ne tik iš vieno telefono aparato. Ta pačia programėle, matyt, galima naudotis ir iš planšetinio kompiuterio, ir iš bet kokio kito įrenginio. Nėra tarnyboje apribojimo, kad žmogus, bendraudamas ir privačiais reikalais, negalėtų naudotis tame telefone suinstaliuota kažkokia susirašinėjimo programa.

– Ar jums iš anksčiau buvo žinoma agento R. Martišiaus ir viceministrės bičiulystė?

– Ne, man nebuvo žinoma ir, matyt, man neturėjo būti žinoma apie asmenines pažintis, nes kiekvienas pareigūnas turi galimybę turėti savo privatų gyvenimą.

– O ji neturėtų būti deklaruota?

– Ar turėtų būti deklaruota? Jeigu tai nekelia interesų konflikto, tai neturėtų būti deklaruota. Jeigu tai yra giminystės ryšys, pagal įstatymą, tai turėtų būti deklaruota. Bet jeigu yra kitos pažintys, kurių mes kiekvienas, gyvendami socialioje aplinkoje, turime daug, tai mes patys sprendžiame, ar viena ir kita pažintis, ar vienas ir kitas asmuo mums gali sukelti interesų konfliktą ir pagal tai priimame asmeniškai sprendimą dėl tokio kontakto deklaravimo.

– O agentas R. Martišius turėjo kažkokį kontaktą su A. Petrošium ne tarnybinėse patalpose?

– Agentas R. Martišius yra kriminalinės žvalgybos pareigūnas, jo pareiga yra bendrauti su žmonėmis ir rinkti informaciją, tai, mano duomenimis ir ką matau iš susirašinėjimo, kad taip, agentas R. Martišius turėjo kontaktą su A. Petrošium.

– O tai buvo deklaruota?

– Taip, tai buvo deklaruota.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietis

Pilietis  portretas
Ne šventieji puodus lipdo....kas pradės kontroliuoti šitą kontorą
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių