Užgeso 33-ejų sporto trenerės gyvybė: dviejų mažamečių mamos istorija sujaudino ne vieną

  • Teksto dydis:

Po sunkios kovos su onkologine liga mirė sporto trenerė Leoneta Jonutytė.

„Su liūdesiu norime pranešti apie Leonetos, dirbusios ne vienerius metus „Gym Plius“, netektį. Ji buvo ne tik puiki trenerė, bet ir nuostabus žmogus, kuris pralaimėjo kovą su sunkia onkologine liga. Šiuo sunkiu metu išreiškiame didžiausią užuojautą jos artimiesiems. Linkime stiprybės ir ramybės“, – savaitgalį feisbuke pranešė sporto klubas.

Kaip jau buvo skelbta, L. Jonutytei šių metų lapkričio 25 dieną sukako 33 metai.

Jauna moteris sirgo itin agresyvios formos T ląstelių limfoblastine limfoma.

Be mamos liko du mažamečiai vaikai.

Iki ligos Leoneta aktyviai užsiėmė sportu ir buvo asmeninė trenerė, padėjusi daugeliui žmonių atrasti judėjimo džiaugsmą bei palaikanti sporto kelyje. Pastaruosius kelis metus moteris buvo ypač susidomėjusi jėgos sportu ir tą patį lemtingąjį pavasarį ji ruošėsi dalyvauti pirmosiose jėgos sporto varžybose. „Didžiulis kontrastas, kai sieki sporto aukštumų, o visai netrukus mokaisi vaikščioti iš naujo“, – ironiškai sakė Leoneta, prisimindama tuos laikus, kai kūnas leido gyventi aktyvų gyvenimą.

Įtarimai apie sveikatos problemas pasireiškė dar 2022 metais, kai moteris pajuto vis stiprėjančius nervinius skausmus kūne. 2023 metais moteriai nustatyta klaidinga diagnozė – dėl anksčiau turėtos streptokoko infekcijos, šie simptomai buvo priskirti infekcijos padariniams, o jiems malšinti Leonetai paskirti vartoti steroidai. „Jie išties malšino skausmus ir kurį laiką gyventi buvo bent jau pakenčiama“, – Leoneta prisiminė ligos pradžią.

Neilgai trukus stiprūs skausmai grįžo, taip pat ėmė tirpti liežuvis, pusė jo netrukus atrofavosi. Jauna moteris buvo paguldyta į ligoninę ir netrukus pasipylė medikų išvados, atlikus išsamius tyrimus – galvoje pastebėtos onkologinės ligos užuomazgos, tarpuplautyje 10 centimetrų auglys, o kaulų čiulpuose – žaibiškai plintančios vėžinės ląstelės. Nedelsiant pradėtas gydymas chemoterapija.

Šį etapą Leoneta prisiminė kaip labai sudėtingą, tačiau teikiantį daug vilties – vos per mėnesį laiko pasiekta remisija, o navikas susitraukė iki 4 centimetrų. Tada atlikti tyrimai parodė, kad kaulų čiulpai jau „švaresni“, nors vėžinių ląstelių dar vis aptinkama. Medikų sprendimas ligai pažaboti – spindulinis gydymas, vėliau dar keli chemoterapijos kursai. Varginantis gydymo planas nualino Leonetos organizmą ir vienu metu vėžinių ląstelių padaugėjimas ir vėl pastebėtas kaulų čiulpuose, tad nuspręsta vėl leisti chemoterapinius vaistus. Po chemoterapijos moterį ištiko komplikacijos – išplonėjus žarnyno sienelėms į kraują ėmė sunktis visa, kas galiausiai sukėlė sepsį.

Leonetą prižiūrintys gydytojai realistiškai vertino padėtį ir pasakė, jog išgyventi tokią būklę šansų labai mažai. Visgi jauna moteris tuomet išsikapstė, tačiau vėžys ir toliau bujojo.



NAUJAUSI KOMENTARAI

zmogus

zmogus portretas
nors as jos nepazinoiau bet didelia uzojauta seimai

Jurga

Jurga portretas
visur yra radiacija, sakot? nuo įprasto radiacijos fono nesusergama kraujo vėžiu. kažkur yra užteršta teritorija, kuri turi būti išvalyta (nuimtas net dirvos sluoksnis). žmonės turi žinoti, kur tai yra, nes priešingu atveju, tai yra nužudymo forma. Kraujo vėžio epidemijos būti negali.

Jur

Jur portretas
Jurgai - kur radiacijos šaltinis? Na kaip ir viskas gyvenime taip ir radiacija skirtingus žmones veikia skirtingai. Hirosimoje dar prieš 10 metų keli japonai išgyveno amerikiečių bombardavimą ir liko gyvi, davė interviu japonų TV. O šaltinių, jei organizmas labai jautrus, aplink mus daug yra. Prisimenu TSRS laikus, kai atvykę japonai nesitikdavo važiuoti net pro Dirbtinio pluoštu gamyklą, nors atrodo kas čia tokio, triacetatinius putlius siūlus gaminanti įmonė. Taip, kad kas gyveno aplink Girstupį, galimai kaupė savyje radiacijos dalelytes, o vėliau jos parodė savo galią.
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių