Visuomenėje sumažėjo pasitenkinimas demokratijos veikimu

  • Teksto dydis:

Visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad per pastarąjį mėnesį sumažėjo patenkintų demokratijos veikimu Lietuvoje. Lyginant su gegužės mėnesiu, birželį tokių buvo 4 proc. mažiau – 45 proc. (buvo 49 proc.) patenkinti, 44 proc. (41 proc.) nepatenkinti.

Lyginant su respondentų atsakymais prieš metus, 2018 metų birželį, nepatenkintų demokratijos veikimu sumažėjo 8 procentiniais punktais – buvo 52 proc., o patenkintų padidėjo 6 proc. – buvo 39 proc.

Naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ birželio 14-28 dienomis atliktos apklausos duomenimis, tuo, kaip Lietuvoje veikia demokratija, dažniau patenkinti jaunesni nei 50 metų žmonės, miestų gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu bei su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (per 1200 eurų), vadovai, specialistai ir tarnautojai bei besimokantis jaunimas, dirbantys valstybiniame sektoriuje, dešiniųjų pažiūrų gyventojai.

Daugiau už kitus demokratijos veikimu šalyje yra nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės, gyvenantys kaime, respondentai su nebaigtu viduriniu išsilavinimu, darbininkai ir ūkininkai bei bedarbiai ir namų šeimininkės, lenkų ir rusų tautybių gyventojai, kairiųjų pažiūrų gyventojai.

Kaip parodė birželio mėnesį po rinkimų vykusi apklausa, gyventojai, kurie atėjo į rinkimus gegužės 26 d. yra patenkinti demokratijos veikimu Lietuvoje (51 proc. patenkinti ir 40 proc. nepatenkinti). Ir atvirkščiai, gyventojai, kurie nedalyvavo pastaruosiuose rinkimuose, yra labiau nepatenkinti (52 proc.) tuo, kaip veikia demokratija, nei patenkinti (33 proc.).

Demokratijos veikimu šalyje daugiau yra patenkinti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (59 proc.  patenkinti), Liberalų sąjūdžio (57 proc.) bei Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (55 proc.) rinkėjai, o labiausiai nepatenkinti yra Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (66 proc.  nepatenkinti) ir Darbo partijos (64 proc.) rinkėjai.

Tyrimo metu apklaustas 1021 Lietuvos gyventojas (nuo 18 metų ir vyresni), apklausa vyko 113 atrankos taškų. Apklaustųjų sudėtis atitinka 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų sudėtį pagal lytį, amžių, tautybę, gyvenvietės tipą. Apklaustų žmonių nuomonė rodo 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų nuomonę. Tyrimų rezultatų paklaida iki 3 proc.


Šiame straipsnyje: demokratijavisuomenė

NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Tai NE demokratija kai esam VERČIAMI (beje, paminant Konstituciją!) balsuot už nežinia kieno sudarytus 'partinius' sąrašus DRAUDŽIANT pasirinkti iš visų!

manau

manau portretas
Iš kur to pasitenkinimo būti, jeigu ketvirtosios valdžios atstovai išsislapstė po "partiniais sparnais" ir spaudoje dažniausiai skaitai ne žurnalisto nuomonę, o kokio nors jo boso. Mūsų žurnalistai baigia pamiršti paprasta tiesą, jog valdžios ateina ir išeina, - o tauta lieka. Nebėra drąsos sakyti savo nuomonę,- kai ji garsiai sakoma autorius dažniausiai kenčia, jam skelbiama obstrukcija. Tai kokia čia demokratija, kai dėl savo nuomonės kaip sovietų laikais turi tapti disidentu?

Kęstas

Kęstas portretas
Mums ruošiamas įdomus gyvenimas. "Artimiausių 10 metų laikotarpyje skaitmeninės paslaugos išstumia tokias populiarias profesijas kaip vairuotojai ar pardavėjos, - sako ekspertai. Pasak ekspertų, darbo rinka šiuo metu keičiasi, pakeičiant protinio darbo elementus algoritmais.Taip daugelis įmonių atsisako buhalterių, nes pradeda intensyviau naudotis skaitmeninėmis paslaugomis. „Aš net nekalbu apie paštininką, oficialiai tai egzistuoja, bet manau, kad 95% korespondencijos kažkaip sėkmingai pasiekia mus be paštininko. Ir per 10 metų labai didelė tikimybė - beveik 90% pagal konsensuso prognozę - prie jų pridedamas vairuotojas, apsaugos darbuotojas, techninis vertėjas ir trys ketvirtadaliai pardavėjų “, - sako ekspertai. Jie pažymi, kad populiariausios Lietuvos profesijos - asmeninio automobilio vairuotojas ir pardavėja - sudaro didžiausią visos rinkos dalį, todėl šių specialybių išnykimas bus rimtas iššūkis." (Apie mokslą-studijas-ekonomiką.)
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių