Vyrų ir moterų pensija - sulaukus 62-jų

Seimo Tautos prisikėlimo partijos (TPP) frakcija siūlo suvienodinti vyrų ir moterų pensinį amžių bei nustatyti jį ties 62 metų riba, kuri būtų viena žemiausių visoje Europos Sąjungoje.

Frakcijos seniūno Laimonto Diniaus ir frakcijos nario Manto Varaškos teigimu, toks žingnis yra „neišvengiamas“. Šiuo metu galiojantis pensijų įstatymas nustato, kad vyrai į pensiją eina sulaukę 62,5 metų, o moterys – 60-ies, rašo Lrt.lt.

TPP frakcija siūlo laipsniškai pereiti prie pensinio amžiaus suvienodinimo. Anot jų, pensinis amžius iš pradžių galėtų būti 61-eri, o nuo 2014 metų –
 
62 metai. Tokius žemus pereinamuosius laikotarpius Europos Sąjungoje (ES) yra nusistačiusi tik Čekija.

M. Varaška ir L. Dinius įsitikinę, kad toks siūlymas atitinką „realią demografinę situaciją“. Jie priminė, kad vyrų vidutinė gyvenimo trukmė kaimo vietovėse vos siekia 63 metus, tad jų frakcija jokiais būdais nepritartų siūlymams pensinio mažiaus cenzą nustatyti ties ES vidurkiu – 64 metais.

Šiuo metu pensijų įstatymas nustato vyrų pensinį amžius yra 62,5, o moterų – 60 metų.

TPP partijos nariai Lrt.lt sakė tikį, kad šiuo klausimu susitars su koalicijos partneriais. Jie teigė, kad šiuo metu yra „svarstymo stadija“, tad negalėjo atsakyti, ar visi valdančiosios koalicijos partneriai pritartų jų siūlomam amžiaus cenzui.     

Tačiau M. Varaška sakė, kad diskusijose tiek su konservatoriais, tiek su socialdemokratais teko išgirsti ir siūlymų amžiaus cenzą nustatyti pagal ES vidurkį.

Lygių teisių kontrolierė pažymėjo, kad pensinio amžiaus suvienodinimas nepablogintų moterų padėties, tačiau užtikrintų galimybę „metus, pusantrų pasilikti savo darbo vietoje“.

Ji teigė, kad krizės metu iš darbo atleidžiami tie žmonės, kurie jau yra sulaukę pensinio amžiaus. Dėl šios priežasties, anot jos, „vyresnio amžiaus moterys yra atleidžiamos pirmiausiai“.


Šiame straipsnyje: pensijatppVaraškaDinius

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių