A. Pocius: mano misija – stipri Lietuva

  • Teksto dydis:

Profesionalus sportas, tarnyba Lietuvos kariuomenėje, diplomato kelias, politika – keturi klaipėdiečio Seimo nario Arvydo Pociaus gyvenimo etapai, per kuriuos nuo jaunystės vedė atkaklumas, aiškios vertybės ir siekis būti naudingu. Augant žinių ir patirties bagažui, augo ir atsakomybių svoris, tačiau būsenos „sunku“ ar „neįmanoma“ buvusio kariuomenės vado realybėje neegzistuoja – jas išsyk neutralizuoja priesaika, duota savo šaliai prieš daugelį metų ir kasdien atnaujinama per uoliai atliekamus darbus.

– Gyvenimo trajektorijos Jus vedė plačiais horizontais: karybos žinių sėmėtės JAV ir daugelyje kitų šalių, baigęs šią tarnybą buvote paskirtas Lietuvos ambasadoriumi užsienyje. O koks buvo pirminis atskaitos taškas?

– Mano vaikystė prabėgo Melnragėje, kur baigiau pradinę mokyklą. Gyvenome vieno kambario bute, kiek ankštokame keturių asmenų šeimai. Nors gyvenimo sąlygos ir buvo kuklios, tačiau šalia namų ošė gamta. Tėvams gavus trijų kambarių butą Baltijos prospekte, jausmai buvo dvilypiai: nauja, patogumai, tačiau už namų sienų vaizdas nykokas – šaligatvių nebuvo, laukuose telkšojo pelkės. Labai trūko Melnragės pušyno, kopų ir jūros.

– Ilgainiui prisijaukinote ir šią Klaipėdą?

– Aplinka Baltijos mikrorajone palaipsniui keitėsi ir tvarkėsi. Šalia namų pastatė 18-ąją vidurinę mokyklą, baigiau būtent ją. Dabar ši mokykla – Baltijos gimnazija.

– Esate tituluotas sporto meistras. Kaip atsiradote šioje srityje?

– Kai Dubysos g. atsidarė imtynių sporto salė, pirmasis laisvųjų imtynių treniruotes pradėjo lankyti mano brolis Bronius, vėliau pakvietė ir mane. Abiem su broliu sekėsi puikiai – tapome Lietuvos čempionais, sąjunginių varžybų prizininkais, sporto meistrais.

Kelias nepasiūlė jokių nuolaidų ar patogių alternatyvų – jam paskyriau 24 metus.

– Trenerio kelias tapo logiška tąsa?

– Brolis įtikino, kad reikia važiuoti į Kauną ir stoti mokytis į tuometinį Kūno kultūros institutą. Paklausiau patarimo ir baigiau mokslus, kur karinėje katedroje buvo rengiami ir SA atsargos karininkai – tokiu būdu gavau dėstytojo trenerio diplomą bei atsargos leitenanto laipsnį. Tapęs dar ir dziudo sporto meistru, pats sportavau, ir mokiau vaikus bei jaunimą. Įgūdžiai ir gera fizinė forma pasitarnavo pribrendus Atgimimui.

– Sąjūdis tapo lūžio tašku, atvėrusiu jau kitą gyvenimo etapą?

– 1990 m. kovo 11-ąją Lietuvai atgavus nepriklausomybę, jau kitą dieną kaip asmens sargybinis saugojau mūsų Aukščiausiosios Tarybos pirmininką. Iššūkių kupinas laikmetis diktavo būtinybę veikti – teko vykdyti tuomet gyvybiškai svarbias užduotis. 1991 m. sausio 11 d. prisiekiau Lietuvai kaip karys savanoris. Tądien prasidėjo antrasis mano gyvenimo etapas – tarnyba Lietuvos kariuomenėje.

– Nuo eilinio kario savanorio iki Lietuvos kariuomenės vado pareigų ir įgyto aukščiausio tuo metu generolo leitenanto laipsnio. Reaktyvinis pagreitis?

– Nuoseklumas ir nuolatinis mokymasis. Kelias nepasiūlė jokių nuolaidų ar patogių alternatyvų – jam paskyriau 24 metus. Esu laimingas, nes visad jaučiau palaikymą. Šeimoje, kartu su žmona Namida, gimusia taip pat Klaipėdoje, užauginome dukrą Akvilę ir sūnų Tadą.

Su žmona Namida prie jūros. A. Pociaus nuotr.

– Diplomatinio atstovavimo etapas būnant LR ambasadoriumi Rumunijoje ir Bulgarijoje turbūt davė ir progų iš tam tikro atstumo įvertinti situaciją Lietuvoje ir apmąstyti, kaip toliau save įprasminti?

– Penkeri metai gyvenant Bukarešte ir lankantis Sofijoje buvo darbingi – pavyko įgyvendinti ne vieną svarbų projektą. Politiką įvardiju ketvirtuoju savo gyvenimo etapu, kuris įgalina kasdieniame darbe pasitelkti sukauptą patirtį, gebėjimus, kontaktus – ir visa tai nukreipti siekiant tikslų, kurie, tikiu, svarbūs mums visiems. Mano misija – stipri Lietuva.

– Politika neretai įvardijama kaip pikta, susiskaldžiusi.

– Nors politikų atsakomybės labai svarbios, kurdami savo šiandieną ir ateitį, atsakomybę turime prisiimti kiekvienas. Ir, žinoma, būti vieningi – tai itin aktualu Ukrainoje tebevykstant karui. Vienybė svarbi siekiant tiek didelių, tiek ir mažų, bet reikšmingų pokyčių Valstybėje, tad būdami susipriešinę tarsi apvagiame patys save.

Karyba man buvo išties ypatinga patirtis – ji ir gyvenime moko drąsos, garbingumo, strateginio mąstymo bei pabrėžia būtinybę savo šalies bei visuomenės interesus iškelti aukščiau savo asmeninių. Ne ieškoti priešų, o tiesiog kovoti už tai, kas teisinga.

Darsyk kandidatuodamas rinkimuose į Seimą Klaipėdos vienmandatėje Baltijos rinkiminėje apygardoje tikiuosi, kad galėsiu visa tai realizuoti ir būti naudingas. Dar yra neužbaigtų ir laukia daugybė naujų darbų, kurie labai svarbūs Klaipėdai, jos žmonėms ir Lietuvai.

Politinė reklama apmokėta iš TS-LKD kandidato Baltijos rinkiminėje apygardoje Nr. 24 Arvydo Pociaus PK sąskaitos. Užs. 1900808.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
išverstaskuris tarybines armijos

Anonimas

Anonimas portretas
musu tikslas kad pi.de.ra.si.ne Labasnia isnyktu

>Ar

>Ar portretas
Na taip. Senis nebuvo komunistu todėl lengvai gynė savo disertacijas rašinėdamas beletristika ir pliumpindamas pianina TURĖJO DĖSTYTOJO postą aukštosiose LTSR įstaigose? :D)
VISI KOMENTARAI 24

Galerijos

  • Kaip išmoksta vadovauti vadovai?
    Kaip išmoksta vadovauti vadovai?

    Neretai vadovai yra kuruojamos srities ekspertai, o vadovavimo stiliaus išmoksta iš savo buvusių vadovų arba remiasi praktine patirtimi. Statistiniai duomenys rodo, kad vos 12 proc. tiki savo lyderystės įgūdžiais pokyčių valdymo ir sprend...

  • (Ne)mūsiškių vyriausybė
    (Ne)mūsiškių vyriausybė

    Jeigu demokratinėje Europos valstybėje į valdančiąją koaliciją žengia politikas, kurį Konstitucinis Teismas pripažino sulaužius priesaiką dėl antisemitinių pareiškimų, verta suklusti. Ar tikrai nieko neišmokome iš XX a. trag...

    1
  • Biudžeto išlaidos turėtų skatinti žmones dirbti
    Biudžeto išlaidos turėtų skatinti žmones dirbti

    Biudžeto išlaidų struktūra neatitinka deklaruojamų prioritetų, pabrėžia 2025 m. valstybės biudžeto projekto ekspertizę atlikęs Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI). ...

    4
  • Kad tik nenusibaustume patys
    Kad tik nenusibaustume patys

    Kol verda aistros dėl koalicijos sudėties, man, kaip Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentui, rūpi ne tik Lietuvos įvaizdis partnerių akyse (visi suprantame, kad tai labai svarbu, bet čia kažką pakeisti gali tik patys naujosios koalicij...

    2
  • Partinis bilietas – prie skrandžio
    Partinis bilietas – prie skrandžio

    Į praeitį svirduliuojantys valdantieji vėl plečia maloniosios vegetacijos infrastruktūrą. Aną ketvirtadienį Seimas nusprendė įsteigti nežinia kam reikalingą „transporto saugos tyrimų instituciją“. ...

    2
  • Š. Vaitkus: vienas iš Palangos strateginių prioritetų – sporto infrastruktūra
    Š. Vaitkus: vienas iš Palangos strateginių prioritetų – sporto infrastruktūra

    Einame užsibrėžtu tikslu pirmyn. Vienas iš Palangos strateginių prioritetų – sporto infrastruktūra. ...

    2
  • Ilgi vienatvės šešėliai
    Ilgi vienatvės šešėliai

    Kita savaitė prasidės keturių vienetukų (11 11) diena. Kinai, kuriems skaičius 1 atrodo kaip hieroglifas, reiškiantis pliką lazdą, pakrikštijo lapkričio 11-ąją Vienišių diena. Žmogus be šeimos yra tarsi lazda be š...

    3
  • Rusijos planas po Ukrainos
    Rusijos planas po Ukrainos

    Ukraina dar neįveikta. Tačiau Rusija jau laimėjo svarbiausią mūšį: su Vakarais. Sprendimų priėmėjai Vašingtone, Londone, Berlyne ir Briuselyje (ir tai tik kelios sostinės) turėjo galimybę pasipriešinti Rusijos imperializmui kar...

  • Tiesiosios žarnos koalicija
    Tiesiosios žarnos koalicija

    Sovietų Sąjunga nebuvo vienintelė valstybė pasaulyje, kurios valdžia siekė sukurti naują utopinę santvarką ir išveisti naują žmonių rūšį. ...

    1
  • Įžiebti žvakę
    Įžiebti žvakę

    Vienas iš interneto dienraščio bernardinai.lt įkūrėjų, filosofas, politikas Andrius Navickas kritiniais jo vadovaujamam leidiniui laikais, maždaug prieš dešimtmetį, paskelbė tekstą, kuriame ragino, ištikus nevilčiai...

Daugiau straipsnių