Ekspertai išklausė dramatiškus paskutinių sekundžių įrašus iš sudužusio lenkų lėktuvo

Lenkų ir rusų ekspertai, kurie aiškinasi lėktuvo katastrofos, nusinešusios Lenkijos prezidento ir dar 96 žmonių gyvybes, priežastis, ištyrė du iš trijų orlaivio savirašių prietaisų, trečiadienį pranešė lenkų karinis prokuroras.

"Buvo atidarytos dvi "juodosios dėžės", - privačiai televizijai TV24 sakė pulkininkas Zbigniewas Rzepa (Zbignevas Žepa). - Mums liko trečia ("juodoji dėžė"), įrašinėjusi pilotų pokalbius kabinoje".

"Dabar ekspertai mėgina išsiaiškinti žodžius, kurie buvo pasakyti paskutinį skrydžio pusvalandį", - pridūrė jis.

Pulkininkas Z.Rzepa priklauso lenkų ir rusų ekspertų komisijai, kuri buvo sudaryta Maskvoje po šeštadienį netoli Smolensko Vakarų Rusijoje įvykusios lėktuvo katastrofos.

Šiuo orlaiviu prezidentas Lechas Kaczynskis (Lechas Kačynskis, pirmoji ponia Maria (Marija), įstatymų leidėjai, ginkluotųjų pajėgų vadai, dvasininkai, istorikai skrido pagerbti lenkų karininkų ir intelektualų, kurie Antrojo pasaulinio karo pradžioje diktatoriaus Josifo Stalino įsakymu buvo sušaudyti sovietų NKVD Katynės miške.

Lėktuvas sudužo tvyrant tirštam rūkui mėgindamas nutūpti Smolensko miesto kariniame oro uoste.

Z.Rzepa atmetė galimybę, kad katastrofa galėjo įvykti dėl kokio nors staigaus gedimo.

"Lėktuvas buvo geros techninės būklės; nebuvo jokių sutrikimų, - sakė pulkininkas. - Nėra jokių gaisro ar techninių problemų skrydžio metu įrodymų".

Laikraščio "Gazeta" trečiadienio numeriui Z.Rzepa taip pat sakė, kad orlaivio pilotai suprato, jog neišvengs katastrofos, nes paskutinėmis sekundėmis prieš sudužimą padaryti įrašai buvo "dramatiški". Išsamiau jis nekomentavo.

Lenkų žiniasklaida spėliojo, jog nelaimė galėjo įvykti, nes pilotai esą prastai mokėjo rusų kalbą ir nesuprato Smolensko oro uosto skrydžių dispečerių.

Tačiau laikraštis "Gazeta" citavo vieną oro uosto darbuotoją, kuris sakė: "Mes visi kalti dėl šios tragedijos. Negalime kaltinti tik pilotų. Dėl blogų oro sąlygų mums derėjo uždaryti oro uostą. Tačiau negalėjome to padaryti, nes lenkai tai būtų įvertinę kaip diplomatinį skandalą".


Šiame straipsnyje: Lenkijos prezidento žūtis

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių